Jeho tým nepoznal chuť porážky již šest zápasů. Mužstvo pod kapitánským vedením Davida Horejše se dokázalo před domácími fandy vybičovat k bojovnému výkonu ve druhé půli zápasu s Hanáky. Jako správný kapitán věří i v další bodové zisky v následujícím utkání v Brně

Jak byste zhodnotil nedělní utkání a konečný stav?
Chtěli jsme tři body, protože jsme v domácím utkání chtěli potvrdit bod z Kladna. Bohužel jsme prospali celý první poločas, no a soupeř nás potrestal, kdy nám po takové chybě dal branku z penalty a druhou půli jsme všichni podali výborný výkon a myslím si, že jsme byli jasně lepším mužstvem. Bohužel nám jenom scházelo dostat do šance a chyběly tomu góly. Ale jak říkám v prvním poločase jsme nehráli to, co jsme měli. Byli jsme u všeho pozdě a Olomouc nás přehrávala ve středu hřiště a zaslouženě se dostala do vedení. Zase na druhou stranu – klobouk dolů, v druhé půli jsme tam nechali všechno, takže ta remíza je asi zasloužená.

Takže jste s bode spokojeni?
No, spokojenost (zamyslí se). Tak ten bod musíme brát z průběhu té hry, protože jsme prohrávali celý zápas. Olomouc hrála výborně. Ve druhé půli jsme tam nechali všechno…podali jsme výborný bojovný výkon a vyrovnání jsme si zasloužili a zaplaťpánbůh, že tam ten jeden gól spadl. A každý bod doma se počítá a my jsme za něj velice rádi z průběhu té hry.

Věřili jste ještě, že byste mohli vyrovnávací branku vstřelit. Sice jste tam měli celý druhý poločas tlak, ale ne a ne vstřelit branku.
My jsme prostě věřili, že ten gól dáme. Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění. Podle mě se druhá půle musela divákům líbit a byla to od nás jízda a my jsme si ten gól zasloužili. Prostě to tam muselo padnout. Byly tam i závary, jedenkrát to tam dokonce zavánělo pokutovým kopem. A jsem rád, že jsme dali aspoň takový gól a myslím si, že jsme vyrovnali zaslouženě.

Vlastně už jste šest zápasů nepoznali hořkost porážky, to vám po psychické stránce určitě pomáhá?
Samozřejmě, určitě. Je to dobrá šňůra šest zápasů bez prohry, ale před zápasem jsme měli jasno – chtěli jsme tři body a věřili jsme, že tady tři body vybojujeme. Olomouc nás ze začátku zaskočila. Hrála velice dobře, kombinovala ve středu hřiště. I když do větších šancí jsme ji nepustili, ale dala nám po faulu z penalty branku. V první půli byli lepší, ale prostě jsme si to v kabině vyříkali, že musíme zápas začít od nuly a zkusit jej ještě otočit. Bohužel, že z tlaku, který jsme si vytvořili, jsme nevytěžili více brankových situací a aspoň, že nám tam ten jeden gól spadnul.

Chvílemi byl zápas s Olomoucí dost nervózní, že?
Samozřejmě. Bylo to nervózní. Dostali jsme se do tlaku, chtěli jsme ten zápas strhnout na svou stranu. Emoce tam byly – to k fotbalu patří. Byl tam moment, jenž zaváněl penaltou. Já tam byl vlastně, kdy tam na mě vlastně Darko Šuškavčevič roztrhl dres a já si myslím, že to na penaltu také bylo, protože mě tam chytl rukama. Rozhodčí se to rozhodl nepísknout a my to bohužel musíme respektovat. Ve druhé půli jsme dřeli. Klobouk dolů před všema klukama a jsem rád, že jsme aspoň ten bodík urvali.

Právě kvůli roztrženému dresu jste musel jít ze hřiště..
No, musel jsem jít ze hřiště. Nemohli najít dres, takže jsem tam musel jít a vyhrabat v kopičce v kabině ten, který jsem tam vyhodil o přestávce.

Co očekáváte od dalšího utkání v Brně?
Víme, že Brno je velice nepříjemný soupeř. Taky dvakrát nebo třikrát za sebou nevyhrálo, ale budeme chtít prodloužit sérii. Chceme tam urvat nějaké body a uhrát co nejlepší výsledek a potom se připravit na dva zápasy v domácím prostředí.

V Brně jste taky působil rok. Má to pro vás nějaký zvláštní nádech nebo už je to dávno?
Už je to dávno. Ten kádr je úplně jiný. Už je tam jenom pár hráčů, s kterými jsem hrával, takže to pro mě žádný zvláštní náboj nemá. Bude to zápas jako každý jiný.

Kdyby bodík z jihu Moravy vyšel, tak by vám to mohlo pomoct do dvojzápasu na Střeleckém ostrově?
Určitě, kdyby se nám z Brna povedlo něco přivést, tak by to bylo super. Musíme jít zápas od zápasu a uvidíme, jestli budeme pokračovat v nasazení jako v dnešní druhé půli, tak nemám strach.