Podobně jako v utkání na Kladně odehráli Jihočeši doma proti Olomouci zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v první pětačtyřicetiminutovce byli výrazně aktivnější hostující fotbalisté, druhá půle patřila jednoznačně domácímu celku. "Olomouc předvedla asi nejlepší hru, jakou tady kdo zatím letos předvedl," hodnotil soupeře kouč Dynama Pavel Tobiáš.

Zápas proti Sigmě Olomouc přinesl v celém svém průběhu velmi zajímavou podívanou. Vyložených gólových šancí k vidění sice příliš nebylo, oba celky ale zdobilo velké nasazení, bojovnost, důraz a především druhý poločas byl také velmi emotivní. "Olomouc sem přijala opravdu velmi dobře připravena. Začala výborně a zaskočila nás svou hrou. Byla to asi nejlepší hra, jakou tady kdo zatím předvedl. I v těch úvodních zápasech hrála aktivně, držela balon a přehrávala své soupeře," chválil soupeře budějovický kouč. "Dnes byla Olomouc fotbalovější, rychlejší, přehrávala nás ve středu hřiště a první poločas jsme prostě nezvládli, to si musíme přiznat. Ještě před koncem poločasu jsme udělali nějaké změny, řekli jsme si, že musíme zvýšit důraz a celkově jsme přidali," všiml si Tobiáš, který dokázal své svěřence především do druhé půle o poločasové pauze značně namotivovat.

"Druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší, výrazně fotbalovější a fotbalově jsme Olomouc přehrávali, což je určitě dobrá deviza. Nakonec to ale bohužel nestačilo na více než vyrovnání, ale přesto zaplať pán bůh za to. V závěru zápasu se totiž zase soupeř začínal dostávat do hry, a proto je ten dnešní bod pro nás dobrý," uznal Tobiáš sportovně sílu soupeře. Kouč hostujícího celku Zdeněk Psotka láteřil nad druhým poločasem, kdy proti jeho celku bylo odpískáno velké množství faulů. Domácí se tak dostávali lehko do dobrých příležitostí a vytvářeli si zároveň velký tlak. "Já ale nesouhlasím s tím, že to bylo jen o přímých kopech ve druhém poločase. My jsme chtěli hrát, dali jsme míč na zem, kombinovali jsme a z toho pak vznikaly fauly soupeře," oponoval budějovický trenér.

Pět minut před koncem prvního poločasu přišla také chvíle pro záložníka Hudsona, který se po vleklém zranění kotníku objevil za velkého aplausu fanoušků na hrací ploše. Ač dlouhou dobu nehrál, hru domácího týmu rozhodně do druhé půle rozhýbal. "Je to hráč, který do útoku dokáže mužstvu výrazně pomoci. Dneska byl sice již zdráv, ale úplně ještě není v té herní pohodě a kondici. Je to dynamický a úžasně technicky vybavený hráč, takže jsem rád, že do toho zápasu nastoupil," přikyvoval spokojeně kouč Dynama Pavel Tobiáš.


Hostující kouč Zdeněk Psotka byl pochopitelně spokojen pouze s prvním poločasem. "Chtěli jsme tady v Budějovicích hrát aktivně, což se nám v úvodu začalo dařit, dobře jsme kombinovali, vytvářeli jsme si možnosti a chtěli jsme dát branku. To se nám také povedlo, chtěli jsme i nadále hrát více z boku na brejky a i to se nám dařilo," chválil olomoucký trenér výkon svých svěřenců v prvním poločase. Ve druhé části se ale obraz hry výrazně změnil, což se samozřejmě olomouckému kouči nelíbilo: "Ve druhém poločase jsme ale nebyli vůbec připuštěni do hry, hra byla neustále rozkouskovaná, vůbec se nehrál fotbal a chvílemi to vypadalo jako nácvik standardních situací. Jsem rád, že jsme to zvládli a že tu spoustu standardních situací hráči ustáli."

Zdeněk Psotka pak nejvíce zalitoval inkasovaného gólu v samém závěru zápasu. "Bohužel v tom závěru jsme domácím vraceli míč, do toho volného prostoru, kde nebyl Hudec pak šla přihrávka a oni nás ztrestali gólem. Pro nás je to nešťastné, protože jsme ten gól inkasovali v poslední minutě hry," smutnil olomoucký trenér. Olomoucký trenér pak naznačil, že s konečným výsledkem 1:1 spokojený rozhodně není. "Chtěli jsme tady dneska bodovat, ale určitě ne tímto způsobem," krčil rameny Zdeněk Psotka.