Milovníci statistik jistě zaznamenali, který z fotbalistů Dynama přihrával Pavlu Mezlíkovi na vyrovnávací gól budějovického klubu v zápase se Sigmou Olomouc. Jihočeši vsadili v závěru vše na ofenzivu a to se jim vyplatilo. Své o tom ví brankář Pavel Kučera, u kterého začala celá gólová situace. "U toho gólu mám asistenci," hlásil s úsměvem po skončení zápasu dvaatřicetiletý gólman.

Samotný zápas viděl muž mezi tyčemi podobně jako ostatní účinkující. Zatímco první poločas patřil hostující Olomouci, druhá část hry naopak vyzněla pro Dynamo. "Soupeř byl v prvním poločase jasně lepší a vedl 1:0. My jsme naopak byli důraznější ve druhé půli, přitvrdili jsme a dá se tedy říci, že remíza byla asi zasloužená," hodnotil zápas Kučera. Především úvodní nápor olomouckých fotbalistů byl velmi silný a před budějovickým brankářem bylo několikrát velmi horko.

Do zakončení se ale hosté příliš často nedostávali - Kučera si nejprve v 9. minutě poradil s ranou Melinha a poté o necelých deset minut později v pohodě lapil i zakončení kapitána Škerleho. Na konci první dvacetiminutovky ale kapituloval z pokutového kopu, který proměnil s přehledem Brazilec Melinho. Fanoušci Dynama se na sudího Kovaříka za odpískání penalty hodně zlobili, budějovický gólman ale výrok rozhodčího označil za správný. "Rozhodčí to posoudil dobře, byla to naprosto regulérní penalta. Lešťa chtěl kopnout do míče, ale kopnul do protihráče. Jasný faul," krotil emoce fanoušků Pavel Kučera.

I ve zbytku poločasu byli hosté z Olomouce aktivnější a vedení si v pohodě hlídali. Až těsně před odchodem do kabin začali Jihočeši zvedat hlavu a obrat v obrazu hry přišel až ve druhém poločase, kdy hráči Dynama především v úvodu jasně dominovali. "Olomouc vstoupila do zápasu lépe než my, byla fotbalovější a kombinačnější. Asi po zásluze vedli 1:0. My jsme ale ve druhé půli hodně přidali a vyrovnat jsme si zasloužili," přikyvoval Kučera.

Budějovický gólman se zájmem také sledovat gólovou situaci svého týmu z 88. minuty, kdy se míč po střele Pavla Mezlíka dostal až za záda bezmocného gólmana Drobisze. Velkou vlnu emocí hostujících hráčů vyvolala skutečnost, že pomezní asistent rozhodčího Luděk Lhoták signalizoval ofsajd, avšak hlavní rozhodčí Libor Kovařík branku nakonec uznal. K inkriminované situaci se budějovický brankář příliš vyjadřovat nechtěl: "Těžko mohu soudit, jak to ve skutečnosti bylo, že pomezní mával a hlavní to nakonec uznal. Měl jsem to přes celé hřiště a ještě ze špatného úhlu. Pro mě bylo nejdůležitější, že mám u toho gólu asistenci (s úsměvem)."

Před výkopem zápasu s Olomoucí fanoušci čekali po minulých úspěšných výsledcích převahu Dynama a pravděpodobně i maximální bodový zisk. I jeden bod za remízu 1:1 ale gólman Dynama nakonec bral. "Dneska máme v uvozovkách jen bod, ale musíme si přiznat, že byl soupeř velmi dobrý," uznal Kučera sílu soupeře. Jihočeši se díky bodovému zisku posunuli v tabulce na třinácté místo, s devíti body na kontě ale rozhodně vyhráno nemají. Také proto, že je příští neděli čeká zápas na půdě velmi silného Brna. "V Brně musíme hrát ze zajištěné obrany a spoléhat na rychlé protiútoky. Uvidíme, jak nám to vyjde. Jestli budou lepší a porazí nás, tak holt půjdeme dál a doma budeme muset porazit Viktorku," podotkl Kučera, pro kterého je další domácí zápase s pražským celkem velmi důležitý. "Doma s Viktorkou po bude z mého pohledu jednoznačně zápas podzimu. Tam se ukáže, jak na tom skutečně jsme," dodal zkušený gólman.