Na začátku sezony patřil Martin Leština sice spíše do kádru třetiligové rezervy, avšak po příchodu kouče Pavla Tobiáše se zkušený sedmadvacetile´tý obránce vrátil zpět do A-týmu, kde patří neodmyslitelně na levý kraj obranné formace. Dobrou práci odvedl také v nedělním zápase proti Olomouci, ačkoliv se výraznou měrou podílel na prvním gólu moravského celku. "Šel jsem po míči a do poslední chvíle jsem myslel, že ho stihnu. Bohužel mi odskočil a já trefil i nohu útočníka s balonem," popisoval po skončení zápasu Leština penaltový moment.

Jak hodnotíte zápas s Olomoucí?
Bod nakonec bereme, protože jsme se v první půli nedostávaly do hry a soupeř byl lepší. Byli jsme všude druzí, byla to z naší strany velmi špatná půle a vše vyvrcholilo tou mou penaltou.Ve druhé půli jsme se naopak zvedli a nakonec se nám podařilo zaslouženě vyrovnat a uhrát alespoň bod.

První půli jste působili velice ustrašeným dojmem, v čem byla podle vás chyba?
Těžko říci. Oni hráli opravdu dobře a hodně nás zaskočili. Velmi dobře běhali a přehrávali nás. My jsme se dostávali jen těžko do hry, nevyhrávali jsme souboje a z toho to všechno plynulo..

Vrátíme se tedy k 17. minutě, kdy byla proti Dynamu odpískána penalta?
Šel jsem po míči a do poslední chvíle jsem myslel, že ho stihnu. Bohužel mi odskočil a já trefil i nohu útočníka s balonem. Myslím, že kontakt mezi mnou a útočníkem tam nějaký byl.

Takže myslíte, že penalta byla nařízena správně?
Myslím, že ano..

Druhou půli jste začali jinak, více jste se dostávali do hry..
To ano. Soustředili jsme se hlavně na důraz, chtěli jsme na ně nalézt, nepustit je do ničeho. Myslím, že jsme to splnili, měli jsme slibné centry ze strany a je jen škoda, že gól nepadl dříve, protože pak bychom mohli dnes i vyhrát.

Na druhou stranu v době vašeho největšího tlaku vám také nebyla zapískána penalta, že?
Ano, máte pravdu. Šla tam přihrávka na Sedyho (Tomáše Sedláčka, pozn. autora), chtěl si připravit balon ke střele a někdo ho tam strhnul. Těžko pochybovat o výroku rozhodčího, ale penalta klidně být mohla.

Za vedení trenéra Pavla Tobiáše jste zatím neporazitelní, je to dobré pro psychiku?
Tak určitě nám příchod Pavla Tobiáše pomohl. Na druhou stranu bychom domácí zápasy měli vyhrávat. Ačkoliv byla Olomouc dnes moc silná, tak jsme chtěli vyhrát. Bod má pro nás ale také svou cenu.

Díky za rozhovor.