Před čtrnácti dny fotbalisté Dynama doma remizovali se Spartou. Proti Baníku Ostrava svůj výkon posunuli ještě o kategorii výše a divákům předvedli skvělé galapředstavení. Proti velice silnému soupeři Jihočeši vedli již v 23. min. 3:0 a stejnou podobu mělo i konečné skóre. „Baník je jedno z nejlepších mužstev naší ligy. A porazit ho, to byla pro nás velká výzva,“ uvedl na tiskové konferenci kouč František Straka, který svým svěřencům vyjádřil obrovskou poklonu za předvedený výkon. Jihočeši v domácím prostředí neprohráli už pátý ligový zápas v řadě.

Před samotným zápasem žil ve velké nejistotě, jaké hráče bude moct do utkání nasadit. Vrásky na čele způsobené právě těmito starostmi se mu ale nakonec vyhladily. František Straka totiž měl nakonec k dispozici všechny své klíčové borce. „Musím poděkovat našemu týmu lékařů a masérů, že kluky stihli dát do pořádku,“ obrátil se šéf lavičky Dynama s povděkem ke svým spolupracovníkům.

Hráčům se zřejmě dostalo té nejšpičkovější péče. Nedávné zdravotní problémy na nich nebyly vůbec znát a v úvodu zápasu ohromovali ukrutnou sílou. Strakovi svěřenci místy připomínali parádně promazaný stroj a konto soupeře rychle zasypali třemi góly. „V úvodu zápasu jsme hráli přesně tak, jak jsme chtěli. Baník jsme naší aktivní hrou překvapili,“ mínil charismatický kouč.

První poločas byl v podání domácích fotbalistů vskutku jak z říše snů. František Straka ale rozhodně nechtěl propadat žádné přehnané euforii. „Je pravda, že jsem odehráli poločas, o kterém se asi málokomu zdálo, ale musíme zůstat nohama pevně na zemi,“ pravil s nadhledem. Ale právě i bez přehnaného sebevědomí mohl být na své svěřence náležitě pyšný. „Chtěl bych jim vyjádřit obrovskou poklonu, protože po taktické stránce jsme odehráli naprosto výborné utkání,“ pochvaloval si svědomitost vlastních hráčů, kteří jeho pokyny plnili do posledního puntíku.

Snad žádný z přítomných diváků si nemohl nevšimnout, jak Jihočeši k utkání nastoupili s velkým odhodláním a byla na nich znát bezmezná chuť po vítězství. „Byla to především kolektivní práce,“ zdůraznil František Straka, který byl spokojen i s nasazením svého mužstva. „Například Vozábal s Radzinevičiusem dnes naběhali strašnou spoustu kilometrů,“ podotkl. „Získané tři body pro nás mají nesmírnou cenu. Vzhledem k naší situaci by totiž jakákoliv ztráta pro nás byla velmi zlá,“ oddychl si František Straka s vědomím, že se tak nestalo a naopak se mohl radovat z přesvědčivé výhry.

Karel Večeřa: Budějovice vyhrály zaslouženě

Na tiskové konferenci byl smutnějším trenérem. U Karla Večeři, trenéra ostravského Baníku, byste i pouhou špetku radosti hledali marně. „Konečný výsledek vyjadřuje naprosto přesně i poměr sil během utkání, bohužel pro nás nepříznivě,“ srovnával se s třígólovou porážkou svého mužstva jen velmi těžce.

„Byli jsme málo agresivní a domácím nechávali až přepychově příliš prostoru,“ hledal největší chyby svých svěřenců a dále ještě pokračoval. „Byli jsme nedůrazní, pohybovali se daleko od protihráčů, pozdě k nim přistupovali, z čehož padly i první dva góly. Tím jsme soupeři umožnili dostat se do herní pohody,“ uvedl Karel Večeřa. Prohrávat po třiadvaceti minutách 0:3, to byla pro Slezany těžká rána. „Celý zápas jsme se z toho už nedostali,“ připustil kouč Baníku.

„Také bych si přál, aby nám to někdo ulehčil tak, jak jsme to v úvodu zápasu my udělali Budějovicím. Jednoduše jsme ve všem zaspali. Každý z hráčů podílející se na defenzivní činnosti by si měl šáhnout do svědomí, co udělal pro to, aby se tak nestalo,“ směřoval kritiku do svých řad. I přes značné rozmrzení však Karel Večeřa potvrdil pověst uvážlivého člověka a výhru domácího celku označil za zcela zaslouženou.