Další dramatický a pohledný ligový zápas odehráli fotbalisté Dynama České Budějovice doma proti Liberci. V rámci 15. kola Gambrinus ligy Jihočeši začali tradičně - v první půli soupeře uspali matným výkonem a na začátku druhé části hry svému sokovi zasadili dvě rány, ze kterých se Liberečtí již nevzpamatovali. "Byl to velmi kvalitní ligový zápas. Liberec přijel přesně s tím, co jsme předpokládali. Měli obrovskou kombinační sílu a bylo moc dobře, že jsme jako první nedostali gól. Pak už by to bylo hodně těžké," podotkl kouč Jihočechů Pavel Tobiáš.

Dynamo podalo podobný výkon jako již několikrát. První poločas sice Jihočeši pod kontrolou příliš neměli, avšak druhá pětačtyřicetiminutovka byla jasně v jejich režii. "Poločas jsme přečkali 0:0 a ve druhé půli jsme hodně zlepšili náš výkon a v určitých fázích jsme dokonce excelovali. Liberec sice dohrával zápas s úsilím to změnit a potvrdil, že není v tabulce náhodou takto vysoko. O to víc mě těší, že jsme dokázali s takto kvalitním soupeřem uhrát takový výsledek," pochvaloval si Pavel Tobiáš, jenž tak zaznamenal třetí letošní výhru svého celku. "Hráli jsme dobrý fotbal a fanoušci viděli tady v Českých Budějovicích opět prvoligové utkání," dodal jedním dechem kouč budějovického týmu.

Po prvním poločase se přitom příliš optimismu ve výkonu Jihočechů hledat nedalo. Liberec byl o poznání fotbalovější a domácí se v určitých chvílích nemohli dostat prakticky k míči. Zlom ve vývoji zápasu pak přišel o poločasové přestávce, kdy kouč Dynama oživil hru dvěma ofenzivními hráči. "Do druhého poločasu jsme chtěli na hřiště poslat dva ofenzivnější hráče, takže jsme uvažovali, koho bychom vystřídali. U Tomáše Hunala jsme věděli, že by utkání stejně kvůli zranění nedohrál. Hudson se Stráským by tam ale šli o poločase stejně. Pokud by kvůli zranění neodstoupil Hunal, tak by nahradili někoho jiného," připomněl Tobiáš vynucené střídání stopera Tomáše Hunala.

Trenér Jihočechů také poznamenal, že velmi oceňuje morální sílu svých svěřenců, kteří se nejednou dokázali vzchopit a po nepovedeném poločase ve druhé části hry dominovali, díky čemuž prodloužili sérii bez prohry na úctyhodných jedenáct utkání. "Vnitřní sílu naše mužstvo mít určitě musí, protože to už skutečně není náhoda takto opakovaně změnit vývoj zápasu. Pochopitelně nám tam hodně pomáhají ti střídající hráči. Hudson se Stráským nám tam přinesou větší bojovnost a nasazení a na hře týmu se to projevuje," pokračoval Tobiáš, jenž ocenil především přínos brazilského záložníka, který poněkolikáté jako žolík výrazně rozhýbal hru Dynama.

Právě nad rozdílnými poločasy, které se v podání Dynama stávají pravidelností, se také budějovický trenér krátce zastavil. "V každém utkání je to vysvětlení, proč hrajeme takto odlišně, trochu jiné. Dnes je to jednoduché, my jsme si byli vědomi toho, že remíza s tímto soupeřem by byla málo. Soupeř přijel vyhrát, hrál výborně, my byli v první trochu křečovití, takže ten první poločas byl z naší strany zákonitě horší. Po vstřeleném gólu se hráči pak na hřišti chovají už trochu jinak a právě ten první gól nám hodně pomohl," přikyvoval lodivod budějovického týmu.

Jihočeši se pod koučem Tobiášem nebývale zvedají a fotbal v jejich podání začíná být velmi pohledný. Díky dobré hře přicházejí i body, díky kterým tým stoupá tabulkou. Po patnácti odehraných kolech mají fotbalisté Dynama na svém kontě osmnáct bodů, což je pro jarní odvety dobrý základ. "Se vší pokorou je třeba ale říci, že mužstva pod námi jsou velmi silná a z ligy se nebude nikomu chtít. Boduje Kladno, boduje Žižkov. Ty dnešní body nejsou nějak definitivní k záchraně. My potřebujeme uhrát ještě body a hodně bodů. Pro nás bude klíčové utkání teď s Bohemkou," připomněl Pavel Tobiáš předehrávku 16. kola Gambrinus ligy, která je na programu příští neděli.


Kouč hostujícího týmu Ladislav Škorpil neměl po skončení zápasu s Dynamem příliš důvodů ke spokojenosti. Jeho svěřenci sice první poločas zvládli, ve druhém naopak dominovali Jihočeši. "Odehráli jsme dobrý první poločas, který měl ale jednu vadu - když už jsme se dostali do té finální fáze, tak jsme nebyli v pravý čas na pravém místě. Chyběla nám intuice nebo předvídavost. Tam kde jsme měli být, tak jsme prostě nebyli. Fotbal se pochopitelně nehraje na to, kolik kdo má držení balonu. Hraje se to na góly," upozornil na známou pravdu kouč Severočechů.

Právě druhý poločas byl pravým opakem toho prvého. Domácí fotbalisté určovali tempo hry a po zásluze se dostali do dvoubrankového vedení. "Začátek druhé půle vyšel lépe domácím, protože my jsme se nedostávali k balonu, abychom mohli pokračovat v tom, co bylo v první půli. Rozhodly to dva góly, které byly takové, jaké byly," krčil rameny trenér Škorpil. "Jeden gól padl přes nějakou teč, kde já jsem měl pocit, že to jde přes bránu někam do publika. A najednou to bylo v bráně. Při druhém gólu byla najednou zase penalta. Výsledek 2:0 se pak už jen těžko otáčí. Ty dva góly zvedly domácí do obrátek a my pak měli potíže i v té defenzivní činnosti," všiml si trenér libereckých fotbalistů.