Po jednozápasové absenci zaviněné zraněním malíčku na noze se do základní sestavy Dynama České Budějovice vrátil kapitán týmu David Horejš. Ten pak mohl spolu s týmem oslavit výhru 2:0 a zisk důležitých tří bodů do ligové tabulky. "Ve druhém poločase jsme podali výborný bezchybný výkon a zaslouženě jsme vyhráli," pochvaloval si po zápase vůdce týmu.

V průběhu týdne přitom nebylo stále příliš jisté, zda Horejš do utkání proti aktuálně třetímu týmu tabulky skutečně nastoupí. "Celý týden jsem prakticky netrénoval a čekal jsem, až mi splaskne opuchlý malíček na noze a vejdu se do kopačky. I dneska jsem zápas musel odehrát pod prášky," popisoval peripetie posledních dnů jednatřicetiletý stoper.

V prvním poločase měli především defenzivní fotbalisté plné nohy práce. Liberec vstoupil do zápasu velmi dobře a domácí prakticky celou první půli tahali za kratší konec provazu. "Moc dobře jsme věděli, že je Liberec nepříjemné mužstvo. Má své kvality a ne náhodou je třetí v tabulce. My chtěli první půli hrát na nulu a to se nám podařilo," popisoval první část hry Horejš. Při Dynamu stáli sice v první půli všichni svatí, avšak především vstup do druhé části měli Jihočeši doslova raketový.

Od úvodního hvizdu se na hostující bránu hrnul jeden útok za druhým a gólman Zlámal byl v jednom ohni. Po střele Benáta ho zachránila tyč a následně se pro Liberecké míč šťastně otřel o boční sít po ráně Sedláčka. Méně štěstí měl liberecký gólman o pár chvil později, kdy inkasoval dva góly od Petra Benáta. "Kdo dnes viděl tento zápas, tak musí uznat, že jsme ve druhé půli Liberec k ničemu nepustili a že jsme je jasně přehráli," uznale pokyvoval David Horejš, jenž vyzdvihl také povedené střídání kouče Tobiáše. "Psychicky je tým na tom dobře. Je to znát především na mladých hráčích, kteří po přestávce přišli na hřiště a naší hru výrazně oživili.

Tématem, o kterém se v poslední době také hodně mluví, je dlouhá série Jihočechů bez prohry. Tým vedený koučem Pavlem Tobiášem prohrál naposledy 22. srpna doma se Spartou a od té doby sbíral pravidelně body. "Dnes jsme tuto naší sérii prodloužili již na jedenáct zápasů v řadě a to nám určitě i do posledního zápasu v tomto kalendářním roce dodá sebevědomí," připomněl Horejš na závěr předehrávaný zápas 16. kola ligy proti Bohemians Praha, který se příští neděli odehraje na Žižkově.