Jeli Budějovickým přerušit sérii neprohraných utkání, což se jim nepodařilo. Kapitán libereckého týmu svůj tým po utkání nějak neomlouval a přiznal, že prohráli hlavně díky nezvládnutí druhého poločasu. "Co se týká penalty, tak nemám rád nějaké spekulace či hledání nějakých výmluv," řekl po zápase Miroslav Holeňák

Jak jste viděl dnešní zápas?
Podle mě jsme tady herně nepropadli, ale výsledkově ano. Náš cíl v Budějovicích neprohrát jsme nesplnily, takže to nás samozřejmě moc mrzí. Myslím si, že v prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, ale v druhé půli už ne. My jsme góly nedali, Budějovice branky dokázali vstřelit, takže jsme prohráli.

Budějovicím se daří, věděli jste o tom?
Čekali jsme to, ale herně jsme podle mě nějak vyloženě nepropadli. První branka jim určitě pomohla, ta domácí postavila na koně. Potom si začali více věřit a začali hrát dobře. Asi to dneska mělo tak dopadnout.

Jak jste viděl penaltu?
K té penaltě Vám nemám co říct. Byla písknutá penalta a tím to pro mě hasne. Nemám rád nějaké spekulace či hledání nějakých výmluv. Rozhodčí prostě odpískal penaltu, a takto je.

Takže nejvíc asi může litovat svých neproměněných šancí v prvním poločase?
Přesně tak, máte pravdu. My se musíme dívat hlavně na sebe. Bohužel dneska jsme v koncovce propadli, a dozadu jsme také dostali dva góly.

Nemyslel jste si, že rozhodne jedna branka?
Myslím si, že ano. Trenéři nás na to o přestávce upozorňovali, že může rozhodnout jedna branka. Bohužel rozhodla jedna nešťastná, která nešťastně zapadla pod břevno.

Budějovice před zápasem 10 zápasů neprohrály, nestrašilo vás to?
Věděli jsme, že Budějovice hrají v poslední době dobře. A jeli jsme sem s tím, že jim tady tu sérii přerušíme. Po prvním poločase to doopravdy vypadalo, že to tak nakonec dopadne, ale bohužel ve druhém jsme zklamali.

Co podle vás stálo za změnou výkonu domácích po prvním poločase?
Nevidím do nich, nebyl jsme u nich v kabině (s úsměvem). Ale podle mě asi rozhodla první branka, která jim dodala sebedůvěru a bylo poté vidět, že si věří. Možná jim pomohlo také to střídání v poločase. To jsou asi ty dva hlavní momenty.

Liberec se pohybuje na špičce, takovéhle klopýtnutí zamrzí?
Určitě ano, určitě nás to hodně mrzí. Chtěli jsme tady bodovat a udržet se pořád nahoře. Ale nedá se nic dělat, teďka se musíme soustředit zejména na utkání s Brnem, abysme měli dobré Vánoce (směje se).