SK Dynamo České Budějovice | Historie | Sezona 1997/98

Sezóna 1997/1998

1. liga - 15. místo (sestup do druhé ligy)

Před touto sezónou došlo v mužstvu opět k několika změnám. Přišli: Jarolím na hostování ze Slavie, Holomek na hostování z Brna, Káník z B-týmu, Lengyel a Vozábal z dorostu, Šedivý ze Sparty Praha, Penner z Ostravy, Jovanoski z České Lípy, Povišer z Olomouce, Ryšavý z Karviné a Mikoláš z Dívčic. Odešli: Krištůfek do Neratovic, Kostelník do Bohdanče, Kocourek na hostování do SK Chrudim, Strnadel na Žižkov, Brozman do Poštorné, Přibyl do Turnova, Marek do Liberce, Tejml do Bohdanče, VIček do Olomouce, Havel do Donau Linz (Rakousko) a Brabec na hostování do Poštorné.

Ligový kádr skládající se z 21 hráčů měl tedy tuto podobu: Drobný, Holec, Švantner, Jovanoski, Koller, Nešický, Penner, Šedivý, Wohlgemuth, Babka, Barteska, Hruška, Lengyel, Mejdr, Povišer, Vozábal, Fujdiar, Káník, Mikoláš, Ryšavý a Saidl. Jako trenér mužstva stále působil Pavel Tobiáš s asistenty Drahokoupilem a Jirkalem.

Hlavní sponzoři pro tuto sezónu byli: Budvar, Reiffeisen Bank, Vodní stavby Bohemia, JČE, Mizuno.

Po podzimní části se mužstvo umístilo na 14. místě se ziskem 16. bodů a s pasivním skóre 17:21. Dokázalo vyhrát pouze 4 utkání a 4 remizovalo.

V jarní části si tým ještě o jedno místo pohoršil a skončil na 15. místě, které zajišťovalo sestup do 2. ligy. Na konci sezóny měli hráči na svém kontě 31 bodů a skóre 26:43. Ligu vyhrála suverénně Sparta Praha, která získala 71 bodů (druhá Slávie měla 59) a skóre 53:19.

Nejlepším střelcem se stal Ladislav Fujdiar s devíti brankami.

Mužstvo SK ČB "B" skončilo v divizi na 3. místě s 58 body a skóre 62:25. První skončil SK Smíchov a druhý Milín.

Starší dorost týmu SK ČB skončil v lize na 8. místě a mladší dorost o dvě místa hůře. Starší žáci obsadili druhé místo za Bohemians Praha. Mladší žáci byli čtvrtí.