SK Dynamo České Budějovice | Historie | Sezona 2003/04

Sezóna 2003/2004

1. liga - 8. místo

Po relativně slušné uplynulé sezóně, kdy se SK ČB udržel dvě příčky nad sestupovými vodami, jistě nemálo fanoušků napadlo, že mužstvo má na víc, než jen na boj o záchranu. Již na začátku nadcházející sezóny se v Budějovicích hovořilo o středu tabulky, i když velmi opatrně. Vedení klubu zůstalo stejné, avšak samotný klub změnil 30. 7. 2003 majitele. Stala se jím akciová společnost C. S. securities. Také se v realizačním týmu objevil Emil Kristek, který se během sezóny zasloužil o mnoho zajímavých změn jak na stadionu, tak i v záležitostech sponzorů. Důležitým bodem "programu" v podzimní části Ligy byla přestavba stadionu. Stavební firmy zapracovaly na tom, aby SK ČB nemusel využít nabídky Příbrami a již třetí kolo (první domácí zápas) se hrálo na Střeleckém ostrově. Pravidelně chodícímu fanouškovi jistě nemohlo uniknout, jak se svatostánek mění a pomalu, ale jistě získává podobu stadionu vyhovujícího nejen prvoligové soutěži, ale i případně soutěžím evropským. Spolu se Střeleckým ostrovem získal zářivou podobu i stadion B-týmu na Borku a sportovní areál v Mladém.

Začalo se také uvažovat o návratu SK ČB ke starému názvu Dynamo. Část fanoušků změnu odsoudila, ale zjevně větší část ji přivítala, neboť dne 12. 2. 2004 byl (staro)nový název schválen.


V týmu Českých Budějovic nastaly přes léto, jako vždy, změny. Za odcházejícího Patrika Koláře sehnalo vedení náhradu v podobě Jakuba Kafky, jehož hostování se během podzimu změnilo v přestup. Obranná řada získala na hostování posily z Hradce Králové: David Homoláč, Příbrami: Vladimír Čáp a Jaroslav Schindler. Naopak kádr opustili Karel Doležal, Pavel Jirousek a Martin Konečný. Záložní řada se posílila o Lukáše Adama z Pardubic a Tomáš Sivok byl uvolněn na hostování ze Sparty. Dále přišel útočník Jan Gruber z Mladé Boleslavi. Na druhé straně z klubu odešli Martin Latka a Lumír Sedláček, coby hráči Slavie, Jaromír Plocek a Roman Jůn.

To však nebyly změny konečné. Během úvodu podzimní části přišli do Budějovic ještě Marek Kulič, Radek Drulák ml. (jenž se však obratem vrátil do Mostu) a Pavel Grznár. Jaromír Plocek se rozhodl vrátit na jih Čech po nevydařeném přestupu do Žiliny. Na hostování z mužstva naopak odešli Stanislav Rožboud a Petr Bouchal do Prachatic a Tomáš Klinka posílil Kladno. V závěru podzimu odešel i Jaroslav Schindler, jemuž se hostování v ČB dosti nevydařilo, do Drnovic.

Jestliže se na začátku sezóny hovořilo o těžkém losu, prvních pět kol na to skutečně vypadalo. Dva zápasy v úvodu Ligy hrály Budějovice venku a nezískaly ani bod. Poté, co mužstvo nevyhrálo ani první domácí zápas s Brnem, začali nejen fanoušci troubit na poplach. Nedalo se čekat, že se tým chytí na Spartě, ale po domácí remíze s Teplicemi se konečně na kontě Budějovic objevil první bod. Každá výhra měla pak cenu zlata, ale nejen díky dosti vyrovnanému prvoligovému boji se jihočeský tým vyškrábl do středu tabulky, kde se svými 22 body, po v podstatě senzační remíze s rozjetým Baníkem Ostrava na závěr podzimu, dosáhl na 8. příčku. Podařené zápasy, které též hraničily se senzací, byly korunovány výhrami na hřišti soupeře - a to ve dvou případech: v Příbrami a na Strahově se Slavií Praha.

V zimní přestávce došlo opět ke změnám v kádru: Tomáš Sivok se vrátil do Sparty, Miloslav Penner a Ivo Svoboda byli přeřazeni do B-mužstva a Zdeněk Křížek šel na hostováni do Prachatic. Kádr Českých Budějovic zato posílili mladí hráči ze Slovenska - Pavel Pronaj, Martin Dobrotka a Michal Skopalík ze Sigmy Lutín. Do A-týmu přišli Martin Smíšek a Ivan Dvořák.

Úvod jarní části, i když byl únor, musel zahřát všechny budějovické duše (i ostatní spřízněné), neboť tým během tří kol získal 7 bodů: za domácí výhru se Zlínem, výhru v Brně a další senzační remízu se Spartou na Střeleckém ostrově. Sice se pak (již) Dynamo dočkalo na několik kol, jak by se tak řeklo, stagnace, ale svoji střeleckou smůlu si vynahradilo na Opavě, již deklasovalo na Střeleckém ostrově 4:1. Záhy však tým obdržel během dvou kol venku šest gólů, což znamenalo nakonec i výměnu brankářů. Jakub Kafka se pak mohl připravit na operaci ramene a Miroslav Seman před svým odchodem na Kypr dochytal s průměrnou bilancí jeden gól na zápas, závěr Ligy. Střeleckou fazónu dokázalo mužstvo předvést ještě na hřišti sestupující Plzně, které nadělilo opět čtyři ukázkové góly. K nemalé radosti fanoušků, vedení i hráčů samotných skončil SK Dynamo České Budějovice na 8. místě ligové tabulky, se 40 body a skóre 38:38.

Nejlepší hráčem se podle fanoušků Dynama stal David Lafata, který se současně stal nejlepším střelcem, neboť nastřílel 14 gólů.

Podle deníku Sport se stal nejlepším fotbalistou Českých Budějovic Marek Kulič.