SK Dynamo České Budějovice | Historie | Sezona 1996/97

Sezóna 1996/1997

1. liga - 6. místo

Před touto sezónou odešel z SK ČB kanonýr mužstva Karel Vácha do Slavie Praha, Valachovič do Drnovic, Novák do Bohemians, Tibenský do Žiliny, Bejr do Blšan a Strnadel do Hradce Králové (hostování). Naopak přišli: Švantner z Vítkovic, Hruška (hostování) a Nešický z Drnovic, Štajner ze Slávie (hostování), Kocourek z Pelhřimova, Přibyl (návrat z Teplic), Krištůfek (návrat z Bohemians), Kostelník (návrat z Poštorné), Havel (návrat z Třeboně).

V ligovém kádru před sezónou bylo 24 hráčů: Babka, Barteska, Brabec, Brozman, Drobný, Fujdiar, Havel, HoIec, Hrdina, Hruška, Kocourek, Koller, Kostelník, Krištůfek, Marek, Mejdr, Nešický, Přibyl, Saidl, Štajner, Švantner, Tejml, Vlček, Wohlgemuth.

Jako trenér zůstal u mužstva stále Pavel Tobiáš.

Po podzimní části soutěže se mužstvo umístilo na 8. místě se skóre 21:17. Největším rozdílem porazilo Drnovice 3:0 a velké drama sehrálo doma s Teplicemi, které nakonec také porazilo, a to 5:4.

Na jaře si mužstvo v tabulce o dvě místa polepšilo a skončilo na velmi pěkném 6. místě. Získalo celkem 44 bodů a skóre 38:40. Nejlepšími střelci se stali Fujdiar se Saidlem, oba s 11 brankami.Na prvním místě se v lize umístila Sparta Praha s 65 body a čtyřbodovým náskokem před Slavií Praha.

Tuto sezónu pro SK České Budějovice byli hlavními sponzory: Budějovický Budvar, Reiffeisen Bank, Vodní stavby Bohemia a dalšími velkými sponzory: Českobudějovické pozemní stavby, Koh-i-noor, Jihočeské mlékárny, JČE, Pozemní stavby Český Krumlov.