Jednou z ústředních postav zápasu s Jabloncem byl pětadvacetiletý záložník Petr Šíma, jenž po půl hodině hry vstřelil úvodní gól Dynama a i v dalším průběhu zápasu zásoboval své spoluhráče výbornými centry. "Určitě je škoda, že jsme nevstřelili nějaké další branky. Měli jsme minimálně ještě dvě nebo tři vyložené šance, které kdybychom proměnili, tak to mohlo skončit nějakým vyšším výsledkem," litoval budějovický fotbalista.

Jak hodnotíte dnešní zápas s Jabloncem?
Měli jsme spoustu šancí a je škoda, že jsme to zbytečně zdramatizovali. Měli jsme dost možností vstřelit i další branky, bohužel jsme to nedali a pochopitelně jsme moc šťastní i za vítězství 2:1.

V minulém domácím zápase byl hodně vidět Petr Benát a dnes jste byl naopak častěji u míče vy, čím si to vysvětlit?
Asi si to s Benym trochu střídáme, že jeden zápas hraje víc on a druhý zase já (s úsměvem). To je ale jedno. Pro nás to byl dneska klíčový zápas, potřebovali jsme se dostat z posledního místa a snad se nám to dneska povedlo.

Poměrně v klidu jste se dostali do dvoubrankového vedení, utkání ale asi nebylo tak lehké, jak se může na první pohled zdát..
Určitě to lehké nebylo. Jablonec je velmi kvalitní mužstvo, přijeli ve velkém klidu, protože mají dvanáct bodů a jsou v horní polovině tabulky. Oproti nám byli i v psychické pohodě a je jen dobře, že jsme tenhle klíčový zápas zvládli.

Co ta první branka zápasu? Jste tedy střelcem gólu?
Pan rozhodčí i hlasatel na stadionu oznámil jako střelce mě, i když se tam dva naši kluci snažili míč tečovat, tak asi budu střelcem nakonec já (s úsměvem).

Ten první gól padl po nějakém nacvičeném signálu?
My jsme se standardkám věnovali poslední dva dny a věděli jsme, že v dnešní době právě standardky rozhodují zápasy. V posledních dvou zápasech jsme gól ze standardky vždy dostali my a dneska jsme ho zase chtěli dát. A to se nám povedlo. Trenér nám právě říkal, že to máme všechno točit na bránu. Že to buď někdo tečuje a nebo že to tam může prolétnout až do brány.

Jistě jste si také užívali, že jste vlastně poprvé letos v zápase ujali vedení..
Asi to na nás byla už také docela taková deka, že jsme vlastně od začátku sezony sedm zápasů v řadě ani jednou nevedli a i proto nám ten gól hodně pomohl. Když víte, že máte náskok toho jednoho gólu, tak se určitě hraje lépe.

Nechybělo mnoho a vítězství Dynama mohlo být i vyšší. Šancí na skórování bylo asi dost, že?
Určitě je to škoda. Měli jsme minimálně ještě dvě nebo tři vyložené šance, které kdybychom proměnili, tak to mohlo skončit nějakým vyšším výsledkem. Mohlo to být všechno bez toho strachu na konci a mohli jsme si v klidu zahrát fotbal.

Neměli jste obavu, že by se na vašem výkonu mohl projevit nepovedený zápas v poháru s Mutěnicemi?
My jsme si to samozřejmě hned po zápase všechno vyříkali, samozřejmě ten výsledek byl velkým problémem. Od čtvrtka jsme to ale hodili za hlavu a soustředili jsme se pouze na dnešní utkání, protože to pro nás bylo klíčové a my jsme se podle toho na něj připravovali. Je jen dobře, že se nám to nakonec povedlo.

Neměli jste vy hráči před utkáním s Jabloncem nějaké ultimátum nebo něco podobného?
Žádné ultimátum ze strany vedení klubu nebylo. V té první lize hrajeme my hráči, pokud bychom hráli dlouho špatně nebo kdybychom třeba sestoupili, tak by to bylo špatně jenom pro nás. Do toho zápasu jsme dnes šli s tím, že to chceme pro sebe vyhrát.

Nyní vás čeká zápas na Kladně, tedy utkání se soupeřem z dolní poloviny tabulky..
Teď máme takovou sérii zápasů Jablonec, Kladno a Olomouc, kdy se musíme pokusit získat co nejvíce bodů. Teď jedeme na Kladno, které je tam s námi na spodku a jedeme tam s tím, že prostě nesmíme prohrát.

Dnešní výsledek bude i dobrou motivací do dalších ligových bojů, že?
My jsme nevyhráli sedm zápasů v řadě a dneska tedy šlo o strašně moc. Sedm kol bez vítězství je hrozně dlouho a my doufáme, že nás ta dnešní výhra nastartuje. S dnešním zápasem máme vlastně sérii čtyř zápasů bez prohry, takže snad jsme se dnes nastartovali k lepším výsledkům.