V českobudějovickém dresu zažil hodně horkou premiéru. Bezprostředně po svém příchodu na jih Čech si vytrpěl potupné vyřazení z poháru v Mutěnicích. Poctivý výkon a zasloužené výhra proti Jablonci však oproti tomu byla jako den a noc. „Musím pochválit celý tým, makali jsme jeden za druhého,“ pravil Martin Laurinc.

„V Mutěnicích jsme jednoznačně zklamali,“ věděl dobře třicetiletý Laurinc. „O to víc jsme si to ale proti Jablonci přáli odčinit,“ řekl. Přání se fotbalistům Dynama nakonec splnit podařilo. Od začátku utkání na nich bylo vidět enormní úsilí, které mělo jediný cíl – získat tři body. V tom Jihočeši soupeře z Jablonce zjevně převyšovali. „Měli jsme nůž na krku a věděli, že výhrou by se to všechno mohlo otočit k lepšímu.“

V oblacích však Laurinc ani jeho spoluhráči rozhodně nelétají. „Jedna výhra nám záchranu nezaručí. O tu musíme stále bojovat,“ je slovenský zadák na pozoru. Recept na zadělání ligové příslušnosti i pro další sezonu se nabízí jednoduchý. „S Jabloncem jsme všichni jezdili a makali jeden za druhého,“ zná Martin Laurinc úspěšné ingredience. „Posledních dvacet minut jsme ale hráli trochu pasivně, čehož soupeř dokázal využít,“ zdvihá varovný prst.

Nejnovější akvizice Jihočechů nastoupila na pravém kraji obrany a vedla si zdatně. Svým výkonem tak Laurinc přispěl ke kompaktnosti celé českobudějovické defenzivy. Chybělo jen pár minut, aby purpurový val v čele s brankářem Kučerou potřetí v sezoně udržel čisté konto. Nakonec se ale počítají především tři body, které tým Pavla Tobiáše katapultovaly pryč ze sestupových míst. „Určitě budeme stoupat tabulkou stále výše,“ je si zkušený fotbalista jistý.