Hrdě s odznáčkem Dynama České Budějovice v klopě obleku přišel na pozápasovou tiskovou konferenci trenér Pavel Tobiaš, jenž dovedl své svěřence k prvnímu vítězství sezony nad Jabloncem. Kouč, který stejně jako vedení klubu těžce nesl vypadnutí v poháru ČMFS, si nepřipouštěl v neděli nic jiného než výhru, takže výsledek bral hlavně jako splněnou misi. "Potřebujeme se vyhrabat z míst kam nepatříme a nesmíme si dovolit ligu v Českých Budějovicích ohrozit. Budějovice jsou velké ligové město a tady se prostě první liga hrát musí," řekl Tobiáš rezolutně na tiskové konferenci.

Trenér Jihočechů byl ostatně jako ve všech ligových zápasech s přístupem svých svěřenců spokojen. "My jsme od první minuty vstoupili do utkání s cílem vyhrát, nic jiného nám vlastně ani nezbývalo. Já jsem hlavně rád, že jsme to splnili na hřišti i z hlediska nasazení. Vůli po vítězství jsme měli dnes větší než soupeř. Nicméně ve druhém poločase Jablonec výrazně přidal, ukázal, že je to velmi silné mužstvo," všiml si Tobiáš, který po svém příchodu na lavičku Dynama s A-týmem v lize ještě neprohrál. Jihočeši v neděli nastoupili proti zdatnému soupeři, který okupoval před zápasem s dvanácti body šestou příčku tabulky. "První poločas byl z naší strany asi nejlepší, co jsem tady po svém nynějším příchodu do klubu zažil. Ve druhém poločase Jablonec přidal, získal hru a dostával se i do šancí, ale my jsme z protiútoků měli také dobré příležitosti. Dnes to podle mě bylo kvalitní ligové utkání," podotkl dále Tobiáš.

Dynamu zápas s Jablonecem vyšel velmi dobře a někomu by se tak mohlo zdát, že to bylo hlavně díky hráčům Jablonce, kterým se v určitých fázích hry vůbec nedařilo. Na to se ale Tobiáš díval trochu jinak: "Myslím si, že Jablonec výkonnostně i bodově určitě patří do horní poloviny tabulky, protože uhrají body, které budou potřebovat. Mají obrovskou sílu, mají kvalitního trenéra a své místo v tabulce si uhájí," vysekl budějovický trenér poklonu soupeři, který se ale z jihu Čech přesto vrací s prázdnou.

Na lavičce Dynama ale kouč Jihočechů prožíval především v závěru zápasu velmi perné chvilky. Jablonec své úsilí s blížícím se koncem stupňoval a necelých deset minut před koncem dokázal Michálkem snížit na rozdíl jediného gólu. "Jablonec dle mého soudu v této fázi hry výrazně přidal, když přešel na hru se třemi obránci. Prostě šel do rizika a tyhle konce, když vedete o gól, se hrají vždycky těžko. Jste pod tlakem a potřebujete nutně získat body. Soupeř ví, že nemá co ztratit, otevře hru a začne riskovat. Často se také stává, že v těchto chvílích zvýšíte na 3:1 a je rozhodnuto," podotkl Tobiáš, jenž krátce zalitoval velkých šancí svých svěřenců: "Kdyby se v té poslední šanci místo Stráského ocitl nějaký zkušenější hráč, tak by si to třeba zastavil a byl pak tváří v tvář brankáři." Po skončení zápasu se ale nikdo příliš na skóre nedíval, nejdůležitější bylo, že si Dynamo připsalo tři veledůležité body. "Takové hektické závěry ale bývají a my jsme moc rádi, že jsme stav 2:1 udrželi," přikyvoval spokojeně Tobiáš.

Velkou otázkou bylo, jak se hráči Dynama dokázali před zápasem vypořádat se středečním propadákem v Mutěnicích. Fotbalisté museli dle slov trenéra pochopitelně počítat se sankcemi, přesto se v den zápasu s Jabloncem soustředili výhradně na první ligu. "Zápas v Mutěnicích a ten dnešek spolu nijak nesouvisejí. Dnes hrálo sedm jiných hráčů než v Mutěnicích. Dnes to byl úplně jiný zápas, ta výhra je vlastně splněním povinnosti. Potřebujeme se vyhrabat z míst kam nepatříme a nesmíme si dovolit ligu v Českých Budějovicích ohrozit. Budějovice jsou velké ligové město a tady se prostě první liga hrát musí," řekl závěrem trenér Dynama Pavel Tobiáš.


V daleko pochmurnější náladě přišel na tiskovou konferenci trenér Jablonce František Komňacký, jehož svěřenci toho na E.ON stadionu příliš nepředvedli. "Mé dojmy z tohoto zápasu nejsou moc příznivé. Prohráli jsme ten zápas asi zaslouženě, protože jsme do toho nedali zdaleka tolik co domácí. Mám na mysli přístup, nasazení, ochotu běhat a ochotu vyhrát. To my tam dnes u mého mančaftu moc chybělo, přestože jsme už ve druhé půli odehráli vyrovnané utkání," litoval Komňacký především promarněného prvního poločasu.

Doslova rozezlen byl kouč Jablonce na své svěřence za výkon v prvním poločase. "Za tu první proflákanou půli, za ty nepřesnosti ve hře a v kombinacích jsme si lepší výsledek nezasloužili. Samozřejmě nás to musí vrátit zpátky na zem, musíme si uvědomit kde je naše místo v tom ligovém pelotonu. Hráči si musí sáhnout do svědomí a možná i do kapes, protože za takovéhle výkony je klub takhle dobře platit nebude," dodal Komňacký a jedním dechem dodal, že to bude řešit nejvyšší vedení Severočechů. "Je to samozřejmě spíše věcí vedení klubu, ale já tak jak jsem mluvil s panem Peltou, tak ta situace je víceméně již vyřešena," dodal tajemně trenér hostů.

Kouč Komňacký by jen těžko hledal v sestavě celého týmu někoho, koho by za výkon proti Dynamu vyzdvihl. "Více jsem čekal od celého mužstva. Zvlášť například David Lafata se mi na tréninku zdál, že ten jeho výkon a především střelecká potence výrazně lepší. V první půli tam byl bohužel asi až moc sám, ve druhé půli jsme tam k němu poslali ještě jednoho útočníka, čímž byl vidět trochu více. Každopádně jsem si ale myslel, že díky svým schopnostem bude David ty zápasy rozhodovat. Na druhou stranu to ale neměl vůbec jednoduché. Ti stopeři si ho hodně všímali, hráli na něj důrazně a tvrdě, jak se dalo tady v Budějovicích očekávat. Tím ale nechci říci, že by hráli nějak zákeřně," dodal zklamaný jablonecký trenér.