Další bezchybný výkon a další tři body do tabulky Gambrinus ligy si v neděli odpoledne připsali hráči Dynama České Budějovice, kteří na domácím stadionu porazili zvedající se Slovan Liberec 2:0. Jihočeši doma již pošesté v řadě neprohráli a v tabulce se posunuli již na osmou příčku. "Kluci si dnes zaslouží velké uznání. Odehráli jsme vynikající taktické utkání a tři body mají pro nás obrovskou cenu," řekl po zápase kouč František Straka.

Budějovický trenér zářil po zápase jako sluníčko a také měl proč. Jeho tým zvládl utkání na výbornou a až na krátké pasáže ve druhém poločase držel otěže utkání pevně v rukou. "Za dnešním výkonem a výsledkem je jen naše tvrdá práce. Často tady po zápasech slyším, že jsme vyhráli díky chybám soupeře, že týmy tady hodně kazí a že nám vítězství spadlo do náruče. Málokdo ocení, že se náš mančaft skutečně zlepšil. Proto svému týmu dávám dnes velkou jedničku, když už jí nedá nikdo jiný," hodnotil trenér Straka své svěřence.

Lodivod Dynama také potvrdil, že utkání s Libercem bylo o poznání složitější než minulý domácí duel s Baníkem Ostrava. "Jsem rád že jsme to zvládli, protože Liberec je silný a zkušený soupeř," pokračoval dále straka. Spokojen byl především s defenzivní hrou týmu. "Výborný výkon předvedla celá obrana. Tam to všechno začíná. Máme výbornou stoperskou dvojici a i zbytek týmu nechal dnes na hřišti všechno," dodal impulzivní kouč.

Mužem zápasu byl podle diváků Jiří Peroutka, trenér Dynama František Straka měl ale o svém top hráči jasno: "Jasnou jedničkou byl pro mě Tomáš Hunal." Krátce se také zkušený trenér zastavil nad absencí Tomase Radzinevičiuse. "Je jen dobře, že máme hráče, kteří mohou kdykoliv nastoupit. Především Tomáš Stráský je velmi aktivní a svou hrou je pro soupeře velmi nepříjemný. Přesto až bude moci Radzi příští víkend hrát, určitě nastoupí v základu on," popsal dále Straka.

To mistr bonmontů Ladislav Škorpil neměl po zápase příliš důvodů k radosti. Jeho tým nedokázal navázat na dobou formu z posledních zápasů a po nepřesvědčivém výkonu nakonec zaslouženě prohrál. "Do každého utkání se vstupuje s nějakou představou a naše představy byly jiné než to, co se od prvopočátku na hřišti dělo. Není žádné štěstí prohrávat trestným kopem hned v úvodu utkání. Zranění Holeňáka šlo proti nám a museli jsme po dvaceti minutách hry střídat ve stoperské dvojici," hodnotil Ladislav Škorpil.

Především v prvním poločase se hosté nemohli vůbec dostat do zápasu a toho si pochopitelně všiml i liberecký trenér. "Kazili jsme předfinální přihrávky a na domácí to nestačilo. Ve druhé půli jsme se začali nadechovat k vyrovnání, ale srazil nás druhý gól z rychlého protiútoku. Poté již domácí dotáhli utkání do vítězného konce." pokračoval liberecký kouč.