Poprvé v utkání s Libercem spatřilo světlo světa další novinka, kterou Dynamo připravilo pro své fanoušky. Pomocí SMS zpráv mohli volit nejlepšího hráče zápasu z domácího mužstva. Tím byl na základě došlých hlasů hned po závěrečném hvizdu rozhodčího vyhlášen obránce Jiří Peroutka. „Některým známým jsem rozdal pár volných lístků, tak možná nelitovali kreditu a poslali mi hlas,“ pravil s úsměvem premiérový vítěz nové divácké soutěže.

Až do 85. min. utkání mohli návštěvníci prvoligového duelu mezi Dynamem a Libercem volit nejlepšího hráče z domácího mužstva. Výsledky divácké ankety oznámil hlasatel na E.ON Stadionu hned po konci zápasu. „Slyšel jsem to. Lidé už ze stadionu pomalu odcházeli, a tak jsem to vnímal. Rozhodně jsem byl překvapený a vůbec jsem to nečekal,“ uvedl po zápase čerstvě oceněný obránce.

„Před zápasem jsem dal několika známým volné lístky a ti mi tedy možná na oplátku poslali hlas,“ řekl na tiskové konferenci Jiří Peroutka, čímž i rozesmál všechny přítomné novináře. „Je to ale samozřejmě moc pěkné,“ dodal skromně Jiří Peroutka.

Hlasování o nejlepším hráči zápasu bylo během utkání s Libercem novinkou. „Věděli jsme, že se něco takového bude konat. Moc jsme to v kabině ale neprobírali, ani se nějak nehecovali, kdo by mohl vyhrát. Akorát proběhly nějaké tradiční vtípky od Voziho (Martina Vozábala – pozn. autora) a Davida Horejše,“ prozradil. A kapitán týmu mu jeho vítězství v anketě jistě ještě připomene. „Určitě mě to do kasy bude něco stát,“ pousmál se čtyřiadvacetiletý obránce.

Výhra bude dárkem k Vánocům

Spolu s jedním hlasujícím fanouškem obdržel od partnera soutěže Hitrádia Faktor CD Petra Koláře s názvem Bez křídel. „Radost z něj určitě mám. Daruji jej někomu pod stromeček. Už vím i konkrétně jaké osobě, ale to samozřejmě neřeknu, aby to bylo překvapení,“ tajil Jiří Peroutka a na závěr ještě nezapomněl poděkovat všem fanouškům za poslané hlasy.

Peroutka Havel Hvezda
Jiří Peroutka přebírá cenu v podobě CD od technického manažera SK Dynamo Romana Havla

Výsledky hlasování diváků o nejlepšího hráče zápasu s Libercem

1. místoJiří Peroutka45% došlých hlasů
2. místoJaroslav Černý38%
3. místoJaromír Plocek8%
4. místoTomáš Stráský6%
5. místoTomáš Hunal2%
6. místoMichael Žižka1%