Podzimní loučení s domácím prostředím se fotbalistům juniorky nadmíru povedlo. Doslova převálcovat dokázal B-tým Dynama poslední tým tabulky Chomutov. Od prvních minut bylo jasné, kdo bude na trávníku pánem a kdo bude pouze asistovat. Už v 9. minutě vedlo Dynamo o dvě branky. Z pokutového kopu hosté stačili rychle snížit. Pak ale začal úřadovat Ivo Svoboda, jež se do střelecké listiny zapsal celkem čtyřikrát. Zdecimovaní hosté pouze přihlíželi kanonádě černobílého týmu. První půle skončila za stavu 6:1. Ve druhém poločase už nebylo téměř o co hrát. Chomutov už poté inkasoval pouze jednou, což je pro hosty zřejmě jediné plus ze sobotního zápasu.

Obavy ze soupeře vzaly za své hned v úvodních minutách utkání. Hned v 5. minutě se po laxním přístupu hostující obrany dostal do šance Ivo Svoboda, jeho střelu z bezprostřední blízkosti obrana na poslední chvíli zablokovala. 8. minuta už přinesla úvodní branku. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Jiří Peroutka a poslal domácí do vedení – 1:0. O minutu později zakroutil Josef Příhoda svůj rohový kop přímo do branky a hostující Četverik neměl nárok – 2:0. Dva rychlé góly poukázaly na největší slabinu Chomutova, kterou byla bezesporu obranná hra. Hosté se dostali do náznaku šance ve 13. minutě. Škota hlavou zamířil mimo bránu, kterou tentokrát strážil Jakub Kafka. Na druhé straně mohl využít dalšího z mnoha zaváhání hostující obrany Tomáš Maruška, v rozhodující chvíli jej ale neposlechl balón. Mírně zdramatizovat zápas se hostům podařilo po čtvrt hodině hry. Obranný zákrok Vlasty Švehly posoudil hlavní sudí po dlouhém uvažování jako faul a Chomutov dostal výhodu pokutového kopu. S exekucí si mazácky poradil Harvatovič2:1. Žádné nervy ale černobílý tým nepřipustil. Okamžitě po rozehrání obral o míč severočeskou obranu Tomáš Maruška a balón doslova naservíroval na Iva Svobodu, který opět zvýšil rozdíl ve skóre – 3:1. Také další šanci měl na noze skvěle hrající Ivo Svoboda, k míči mu ale pár čísel scházelo. Ve 31. minutě si kdo jiný než Ivo Svoboda pohrál s obranou hostí a svou přihrávkou vyzval ke skórování Michala Mašáta4:1. Naivně hrající obrana hostí ale ani potom nehodlala zapracovat na zlepšení svého výkonu. A tak ve 40. minutě našel Josef Příhoda na velkém vápně hostí úplně volného Iva Svobodu. Domácí kanonýr už jen tak mezi řečí zvýšil na 5:1. Teprve poté se Chomutov odvážil na soupeřovu polovinu. Pohledný signál zakončil Altman střelou z voleje. Obrana Dynama odvrátila na roh, po němž musel Jakub Kafka vytáhnout ze své brašny reflexivní zákrok. Juniorka opět odpověděla protiútokem. Jiří Peroutka se mohl do listiny střelců zapsat podruhé, ze dvou metrů Četverika nepropálil. Ještě před koncem prvního poločasu našel Tomáš Maruška Iva Svobodu a hattrick byl na světě – 6:1.

Ve druhém poločase se domácím fotbalistům hostů evidentně zželelo a ubrali plyn. Hra se tak odehrávala okolo středového kruhu, hosté se na dostřel Kafkovi brány dostávali pouze ze standartních situací. Dlouhé balóny si dokázal bavič v domácí bráně v pohodě ohlídat. Černou kaňkou zápasu tak byla pouze žlutá karty, kterou uviděl Marcel Kordík. V dalších dvou zápasech se tak defenzivní záložník na hřiště nejspíše nepodívá. Unavená a zmatená obrana Chomutova si ve druhém poločase alespoň odpočala. V 80. minutě ještě prověřil zadáky hostů svým průnikem Tomáš Maruška, pálil však pouze do boční sítě. Střelecké hody tak zakončil v 84. minutě Ivo Svoboda svým naběhnutím na dlouhý míč. Nikým neatakován už potom poslal míč podél padajícího gólmana do sítě – 7:1. Chomutov v Českých Budějovicích předvedl, že mu poslední příčka patří naprosto zaslouženě.

Jan Poštulka: "Skvěle se nám povedl začátek, což je vždycky hodně důležité. Soupeře jsme sice vrátili do hry zbytečnou penaltou. Po chybách hostující obrany jsme dokázali opět skórovat. Svým způsobem to byl nestandartní zápas. Dokázali jsme totiž trestat soupeřovi chyby a využívat šance. Jindy máme právě s tímto problémy. Góly jsme dávali po krásných akcích. Famózně dneska zahrál především Ivo Svoboda"