Z posledních třech zápasů vyválčil B-tým Dynama pouhý jeden bod. Nepříliš úspěšnou sérii se pokusí napravit družina Jana Poštulky v sobotu proti poslednímu Chomutovu. Tabulkové postavení pasuje černobílou juniorku do role jasných favoritů. Do karet naší rezervě hraje také výhoda domácího prostředí. V osmi domácích zápasech podlehla juniorka pouze Jablonci B a remízu vybojovaly na jihu Čech Teplice B.

14. kolo ČFL v tabulce příliš změn nepřineslo. Béčku Dynama patří i po prohře v Náchodě čtvrtá pozice. Skóre mají naši mladíci poměrně vyrovnané 21:19. Zato náš sobotní soupeř je na tom prachbídně. Od prvních kol třetí ligy drží Chomutov zuby nehty poslední příčku. Čtyři body z patnácti zápasů je opravdu mizerná bilance. Skóre 9:36 mluví za vše. Žádná výhra, čtyři remízy a jedenáct porážek. Navíc všechny čtyři remízy uhrál Chomutov na domácím hřišti.

Oba týmy proti sobě zatím odehrály čtyři zápasy. V uplynulé sezóně juniorka doma s Chomutovem pouze remizovala 1:1 (Houška), na severu Čech dokonce prohrála 0:2. Sezónu potom zakončili chomutovští na devátém místě. Z pásma sestupu unikli, stejně jako Dynamo B, v posledním zápase. Ročník 2003/04 byl po sestupu z druhé ligy brán Chomutov jako aspirant na okamžitý návrat. Pokus o okamžitý návrat se ale nepodařil. Na jihu Čech uhrál Chomutov remízu 2:2 (Pouzar, Škoda), v posledním zápase sezóny si ale na domácím hřišti utrhl severočeský tým pořádnou ostudu. Na prohře 2:6 měl největší podíl Ivo Svoboda, jenž zaznamenal v rozmezí 59. až 90. minuty čtyři branky. Po gólu si připsali Pavel Čančura a Michal Mašát. V domácím prostředí ale ještě rezerva Dynama nedokázala Chomutov porazit.

Poslední vzájemný zápas:
SK Dynamo České Budějovice B - FC Chomutov 1:1


Branky: 75. Houška - 43. Harvatovič
Rozhodčí: Andrle - Drábek, Vafka
Diváci 80

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Pronaj – Peroutka, Kupka, Dvořák, Kladrubský – Skopalík (88. Hrbáč), Adam, Mašát, Maruška – Myšák (54. Houška), Janoušek (73. Hanzal)
Trenér: Petr Skála

Sestava FC Chomutov: Zaťko – Kubík, Altman, Klier – Heier, Elselt, Hořínek, Čonka, Harvatovič (82. Nádeník) – Škota, Sedlák (90. Kubálek)

Béčko hraje domácí utkání ve stejný den jako Áčko v Olomouci s HFK. S nějakou velkou výpomocí pendlů se tedy moc počítat nedá. Trenér Jan Poštulka by měl mít k dispozici kompletní kádr. Zdeněk Křížek se po utkání v Náchodě předvedl v neděli na Střeleckém ostrově coby dvojka A-týmu. Je tedy možné, že se v bráně juniorky objeví Tomáš Belic. Obrana by měla i přes chyby, kterých se dopustila v Náchodě nastoupit v tradičním složení: Jiří Peroutka, Petr Martínek, Vlastimil Švehla a Pavel Picka. Změna by mohla nastat pouze, pokud by z A-týmu byl do juniorky zapůjčen Marek Endl. Záloha by mohla nastoupit ve stejném složení jako v Náchodě. Akorát Martina Vozábala nahradí Michal Mašát. Jiří Hrbáč nalevo, Marcel Kordík uprostřed. Na pravém kraji by se stejně jako v Náchodě mohl objevit Josef Příhoda. Tomáš Maruška se totiž díky nedostatku útočníků vysune zřejmě opět na hrot. Společně s ním nastoupí v útoku Ivo Svoboda, jenž by mohl svými individuálními schopnostmi na mladou obranu Severočechů platit.

Stejně jako Náchod-Deštné, také Chomutov má hrajícího trenéra. A není jím nikdo jiný než exsparťan Václav Budka. Hráč a trenér v jedné osobě poslední dobou jako by si nemohl najít v sestavě stálé místo. Ale ani střídání pozice stopera s defenzivním záložníkem nepřináší Chomutovu kýžené body. Doby, kdy hrával Chomutov druhou ligu si z nynějšího kádru pamatují ještě Roman Harvatovič, Jan Eiselt, Ladislav Doksanský, Luděk Altman, Martin Maděra a Jan Četverik. Útočník Maděra má mimo jiné zkušenosti s fotbalem také z Blšan a Mostu, Roman Harvatovič zase z Teplic a Ústí nad Labem. Trenéru Budkovi bude v Českých Budějovicích scházet mladý obránce Marek Vait, jenž laboruje se zraněním.

Soupiska FK Náchod-Deštné
ČÍSLOJMÉNONAROZENÍ
BRANKÁŘI
-Jan ČETVERIK1975
-Jaroslav POLOPRUTSKÝ1986
OBRÁNCI
-Luděk ALTMAN1975
-Pavel HEIER1981
-Jiří KUBÁLEK1985
-Marek VAIT1986
-Jan HYNEŠ1987
ZÁLOŽNÍCI
-Václav BUDKA1969
-Jiří HOŘÍNEK1980
-Roman HARVATOVIČ1978
-Jan MĚŠŤAN 1984
-David HAVIAR 1986
Jan EISELT 1979
ÚTOČNÍCI
-Jan ŠKOTA1980
-Ladislav DOKSANSKÝ1979
-Jan SEDLÁK1985
Zbyněk DVOŘÁK1986
Martin MADĚRA1972

Ve 14. kole zajížděl na sever Čech tým Střížkova. Hosté se díky Šimkovi ujali poměrně brzy vedení, krátce po přestávce ale domácí Maděra srovnal. Rozhodující moment zápasu ale proběhl v 56. minutě. To nestačil domácí gólman Četverik na pokus Vobořila a všechny tři body tak odvezl Střížkov do Prahy.

Poslední zápas FC Chomutov:
FC Chomutov - FC Střížkov Praha 9 1:2


Branky: 51. Maděra -13. Šimek, 56. Vobořil
Diváci: 236

Sestava FC Chomutov: Četverik - Kubálek, Altman, Hyneš, Heier (73. Haviar) -Měšťan, Budka, Hořínek, Harvatovič (46. Dvořák) - Eiselt, Maděra

Poslední domácí zápas ČFL tohoto roku sehraje SK Dynamo České Budějovice B na E-On stadionu na Střeleckém ostrově proti Chomutovu v sobotu 12.11.2005. Výkop zápasu je naplánován na 10:15. Jako hlavní rozhodčí bude zápas řídit pan Zeman, jeho asistenty na pomezí budou pánové Klier a R. Hrubeš. Delegátem byl jmenován pan Schneider.