Fotbalisté Dynama České Budějovice opět neprohráli, když na domácím stadionu uhráli remízu 2:2 s úřadujícím mistrem a aktuálně vedoucím týmem tabulky. Hostující Slavia odehrála pohodový první poločas, ve kterém se v poklidném tempu ujala dvoubrankového vedení. Druhá půle patřila domácímu celku, který si začal vytvářet gólové příležitosti a následně i dokázal skórovat. Pod konečnou remízu se pak podepsali především Petr Šíma, jenž byl podepsaný pod oběma góly.

Trenér Pavel Tobiáš udělal oproti minulému zápasu se Žižkovem dvě změny. Ani na lavičce náhradníků se neobjevil zdravotně indisponovaný Tomáš Hunal, kterého v sestavě nahradil Michael Žižka. Místo v základní sestavě nezbylo ani na Jana Svátka, na pozici útočníka se od první minuty objevil Pavel Mezlík.

Po pompézním nástupu doprovázeným ohňostrojem se od úvodu hrál zajímavý fotbal. Hned ve 3. minutě Belaid našel kolmicí nasprintovaného Šventa, jenž mířil sám na Kučeru. Gólman Dynama ale včasným vyběhnutím zmenšil slávistickému záložníkovi úhel a míč vyrazil. Jihočeši odpověděli přímým kopem Benáta, který byl ale přerušen pro ofsajd. Více ze hry měli ale favorité z Prahy a po výtečné kombinaci se sám před Kučerou ocitl kanonýr Necid, fatálně ale selhal a bránu netrefil. Jihočeši zlobili především po standardních situacích. V 15. minutě se centrovaný míč dostal přes klubko těl až k Sedláčkovi, který byl ale neskytnutou šancí tak zaskočen, že Vaniaka nedokázal prověřit. O pár vteřin později předvedli domácí opět zajímavou standardku, po centru Benáta si na zadní tyč naběhl Homoláč, z velkého úhlu hostujícího gólmana výrazněji nezaměstnal.

V dalších minutách mírný tlak sešívaných ovadl a i domácí se častěji dostávalo k poklidné rozehrávce. Pak ale přišla pro Jihočechy velmi studená sprcha. Ve 35.. minutě se k balonu daleko za vápnem dostal k míči Marek Jarolím, jehož ránu tečoval smolně Jan Riegel a následný vysoký oblouček zapadl přímo pod břevno - 0:1. Domácí fotbalisté poté hráli velmi zakřiknutě a pohodlně kombinující Slavia po čtyřech minutách přidala další gól. Tunisan Tijani Belaid si narazil míč s Markem Jarolímem a následně s pomocí lehké teče Michaela Žižky překonal vybíhajícího Kučeru. Ve závěru poločasu pak hosté v poklidu kombinovali na soupeřově polovině a nikam se nehnali.

Do druhé půle poslal kouč Brazilce Hudsona, ten ale tentokrát tolik potřebné oživení hry nepřinesl. Slavia si pohodlně kontrolovala dvoubrankové vedení a postupem doby se dostávala i do dobrých střeleckých pozic. V 53. minutě měl hodně prostoru na levém kraji hřiště Černý, jeho ránu pohotově vyrazil Kučera. Následně na druhé straně poslal Hudson do vápna skákavý centr, doprostřed brány mířící Mezlíkova rána bez přípravy ale Vaniaka nepřekvapila. Sprintem přes polovinu hřiště a následným zakončením se pak prezentoval Benát, gólman hostů ale předvedl pohotový zákrok.

Následně zvýšili aktivitu i hosté a opět se hrál poklidný fotbal. Po další zajímavé kombinaci Dynama se až do zakončení dostal Benát, ve velké tísni ale netrefil z bezprostřední blízkosti bránu. V 72. minutě se statečně bojující Jihočeši dočkali snížení. Přímý kop Benáta se vrátil na hranici velkého vápna k Petru Šímovi, jehož jedovku těsně před Vaniakem tečoval smolař Tomáš Necid. Domácí rázem vycítili velkou šanci a hnali se za vyrovnáním. K radosti více než čtyřech tisícovek diváků se to domácím skutečně podařilo. Na levé straně hřiště se míče ujal Petr Šíma, do vápna poslal tvrdý a přesný centr na  hlavu Tomáše Stráského, který přesně k tyči vyrovnal na 2:2. V samotném závěru pak domácí sahali dokonce po výhře, jenže Šímovu ránu z hranice vápna zastavila pravá tyč Vaniakovy brány. Jihočeši tak prodloužili svou úctyhodnou sérii bez prohry na devět utkání.

Svátek Jan (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Slavie začala výborně, v úvodu utkání měla šance, což jsme sice ubránili, ale poté jsme dostali gól, který byl vlastní. Po tom gólu jsme šli do mrtva a bál jsem se, abychom nedostali i třetí branku. I za stavu 0:2 to al bylo víceméně na ručník, Slavie nás přehrávala, byla neustále v pohybu a my jsme nestíhali. Druhý poločas jsme odehráli excelentně, bylo to nahoru dolů, hráli jsme odvážně a hodně to také oživili střídající hráči. Právě díky nim jsme to utkání otočili stejně jako se Žižkovem."

Karel Jarolím (trenér Slavie): "Vzhledem k průběhu zápasu se mi utkání nehodnotí dobře. Průběh prvního poločasu jsme přitom měli pod kontrolou, i když jsme se do vedení dostali šťastným gólem. Pak jsme tam měli i další stoprocentní šance, ze kterých jsme se měli prosadit. Za stavu 2:0 se to pro nás vyvíjelo dobře a na začátku druhé půle jsme si uvědomovali, že mají Budějovice velmi dobré standardky a že minulý týden dokázali otočit zápas se Žižkovem. Po jedné ze standardek jsme míč špatně odvrátili na hranici vápna a umožnili jsme Budějovicím snížit skóre a dostat je do hry."