Odehrál dobré utkání. Zaznamenal jednu branku a jednu gólovou přihrávku, ale k vítězství to Pražanům nakonec nestačilo. Po zápase Marek Jarolím těžko hledal slova a příčiny slavistického selhání ve druhém poločase zápasu na půdě Dynama České Budějovice.

Budějovice proti vám dokázaly dokonalý obrat, jak dnešní zápas vidíte vy sám?
Je to pro mě a pro kluky určitě zklamání. Budějovickým se povedlo to samé, co v minulém kole se Žižkovem. Potom, co vedeme o poločase 2:0, tak by se nám takovéhle věci neměli stávat.

A kde vidíte příčiny? Nějaké ukolébání?
Těžko říct. To bych neřekl. Vůbec si to nedokáži vysvětlit. V kabině jsme si jasně řekli, že k nějakému ukolébání nesmí dojít. To bych jako příčinu vyloučil. Z naší strany přišly nějaké minely a Budějovice je dokázali naplno využít. Mě se strašně těžko mluví. Nedokážu teď, v tuhle chvíli, najít nějakou příčinu.

Co by podle vás výsledek utkání výrazně změnilo?
Z naší strany tomu chyběl třetí gól – to už by asi těžko něco zmohli. Alespoň v prvním poločase jsme mohli přidat ještě jeden gól. Tomáš Necid tam měl nějakou šanci. Ale, jak říkám, 2:0 jsme vedli, a to si musíme dokázat pohlídat.

Nemohl výsledek dnešního utkání ovlivnit zápas s Aston Villou?
Myslím si, že vůbec ne. Cítili jsme se dobře. Tam s únavou nebyl problém, v tom bych příčinu nehledal. Takový výsledek jsme si měli pohlídat a není pro to možná žádná omluva.

Budějovice přesně tohle dokázaly i v zápase se Žižkovem..
Nevím, jestli Budějovičtí mají takovouhle taktiku (s úsměvem). Náš tým vedl už 2:0, a pro tohle není žádná omluva – to se nám nesmí stávat. To je neomluvitelné.

Bude trenér bude hodně řvát?
Uvidíme, jestli na nás zvýší hlas. Ale teďka, i kdyby zvýšil, tak je to prd platné, protože to výsledek nezmění. Spíše na sebe budeme muset zvýšit hlas my.

A kdyby jste byl na místě svého strýce vy?
Já naštěstí nemám takovéhle starosti, abych si v tuhle chvíli vžíval do role trenéra. Doopravdy nevím, co k tomu dneska říct. Rád bych Vám našel nějakou příčinu, ale v tuhle chvíli to nedokáži popsat.

Vy osobně jste odehrál dobré utkání – jedna vstřelená branka a přihrávka na druhou…
To je sice moc hezké. Za to jsem rád, ale pomohli nám jenom k jednomu bodu, a ne ke třem, jak bychom si přáli.

Co může tento zápas znamenat pro Slavii do budoucna?
Musíme na tom najít nějaká pozitiva. Je to plusový bod ze hřiště soupeře. Teďka máme týden do dalšího kola na to, abychom se dali zpět do kupy a nepřipadá v úvahu, aby nás tento výsledek nějak poznamenal.