V utkání předvedlo Dynamo výborný výkon a zaslouženě zápas otočilo. Pomohl k tomu i záložní slovenského původu Jaroslav Hílek, který, jak sám říká, si nedělní utkání s pražskou Slavií snažil maximálně užít.

Jak hodnotíte utkání proti Slavii?
Myslím si, že dneska to byl pro Budějovice fotbalový svátek. Přijela Slavia – první mužstvo tabulky a momentálně nejfotbalovější mužstvo v Čechách. Takže i my jsme se na to moc těšili. Ale první poločas tomu vůbec neodpovídal. Začátek jsme přežili. Poté přišla inkriminovaná pětadvacetiminutovka, kdy jsme nehráli špatně, ale dostali jsme slepenou branku. To nás složilo a Zaplaťpánbůh, že byl konec poločasu, protože to s námi vypadalo zle. Druhý poločas byl úplně jiný. Jako v minulém kole jsme zabojovali a dokázali srovnat. Za remízu jsme moc rádi, i když doma by se mělo vyhrávat. Ale jak říkám, se Slavií jsme rádi i za bod.

Vidíte na utkání nějakou černou skvrnu?
Remíza je pro nás úspěch. Jediné, co mě mrzí, je první poločas. Chtěli jsme doma před fanoušky vyhrát. Ale přesto si myslím, že dnešní večer potěšil – padly 4 branky. Kvůli tomu lidé chodí na fotbal. Fandové mohli být spokojeni. Byla výborná atmosféra, před takovou se hraje super.

A jak jste si zápas užil vy osobně?
Zaběhal jsem si dostatečně. Na to tam jsem. Snažil jsem si ten zápas užít, snažil jsem zahrát si fotbal, a to po zemi - kombinačně.

Co vám kouč řekl o přestávce?
Dneska jsme v prvním poločase nehráli úplně nejlépe, a tak nás trochu zkritizoval, ale ne tak, aby nás ještě více psychicky srazil. Říkal, že ten zápas musí skončit minimálně tak jak je, ale že všechno navíc pro nás bude jen dobré. Připomněl nám, že jsme dokázali obrátit i jiné zápasy a že se můžeme aspoň pokusit. No, ale samozřejmě, že se Slávií jsme tomu ani tak moc sami nevěřili, neboť sešívaní, i s lepšími soupeři než jsme my, takovéto zápasy většinou dokáží udržet. A o to víc si toho bodu ceníme, dokázali jsme výsledek zvrátit alespoň na remízu.

Čím si vysvětlujete, že jak dnes, tak v minulém kole jste dokázali srovnat výsledek z nepříznivého stavu 2:0?
Asi máme na otáčení zápasů nějaký patent (směje se). Vždycky si řekneme, že je potřeba hrát naplno od začátku. Ale tak aspoň, že to stíháme dohánět ve druhém poločase.

Jaký je to pocit pro hráče, když se Slavií dokáže mužstvo ze stavu 0:2 vyrovnat?
Když se vyrovná na 2:2, tak je to pocit, že si věříte, že byste mohli vstřelit i třetí gól a vezeme se na vlně euforie.

Co se vám honilo hlavou, když jste viděl, jak letěla na tyč střela Šímy?
Když to točil do brány, věřil jsem, že by to mohl být gól. Zdálo se mi, že když to šel dorážet David Horejš, tak byl faulován Jaroslavem Černým. Neviděl jsem to ještě v televizi. Zatím to mohu hodnotit jen z toho, jak jsem to viděl ze hřiště. Myslím si, že ho Jarda držel. Jinak by to možná mohla být třetí branka do sítě Slávie.

Dneska fandové vydatně fandili..
To je pravda, tady se nijak hodně nepovzbuzuje, ale dneska se hrálo doopravdy výborně při takové super atmosféře. A já chci za spoluhráče divákům poděkovat.

Kde vidíte příčinu toho, že Dynamo už devět utkání neprohrálo?
Devět zápasů bez prohry je doopravdy dobrá vizitka. Jen je škoda, že z toho máme dvě výhry a sedm remíz. Jsme vlastně tak trochu remízoví králové ligy, ale je pravda, že jsme remízovali i se silnými mužstvy a trenér Tobiáš nás dokáže správně připravit a naladit, a to je jenom dobře.