Parádní fotbal před výbornou diváckou kulisou odehráli fotbalisté Dynama doma proti Baníku Ostrava, který po boji porazili 3:2. Jihočeši vstoupili sice do zápasu dobře, avšak velmi rychle prohrávali, což je přinutilo ještě zvýšit aktivitu. Odměnou jim pak byl obrat na 3:1, který pak dokázal zkorigovat v závěru pouze Mičola.

Trenér Dynama Pavel Tobiáš poslal do zápasu očekávanou sestavu, kde se kvůli zraněním a kartám neobjevili Homoláč, Hudson, Horejš ani Stráský. V sestavě Baníku se pak překvapivě neobjevil Rudolf Otepka, který je na odchodu z klubu a trenér Lička se tak rozhodl dát šanci jiným fotbalistům.

Jihočeši sice vstoupili do zápasu aktivněji, avšak již v 6. minutě mohli inkasovat, když se k hlavičce po rohovém kopu dostal Zawada. Jeho pokus ale zastavila tyč Kučerovy brány. Velmi aktivně a s chutí hrající Benát mohl odpovědět ve 14. minutě, jenže střelecký pokus z levé strany hřiště odrazil Buček pouze vysoko do vzduchu a míč padající do brány nadělal svěřencům Vernera Ličky velké problémy.

Tři a půl tisíce diváků na Střeleckém ostrově sledovalo otevřený fotbal, kterému dominovaly především útoky obou celků. Ne náhodou se tak již v 21. minutě otevřelo skóre zápasu - naneštěstí pro Dynama ale skončil míč v Kučerově bráně. Po zaváhání obrany totiž míč propadl až k osamocenému Tomáši Mičolovi, který sám před Kučerou pohodlně otevřel skóre zápasu - 0:1. V krátkém sledu poté dvakrát střílel Benát, ani jeden z jeho pokusů si ale cestu mezi tři tyče nenašel.

V 25. minutě mohlo být srovnáno. Po pravé straně unikl Mezlík, nahrál zpětně do vápna Benátovi, který sice překonal Bučka, avšak míči zabránil projít do sítě Svátek. Míč se odrazil opět k Benátovi, jehož další gólovou ránu z malého vápna tentokrát lapil Buček. Ani ne o minutu později bylo před bránou Baníku opět zle, tvrdou ránu Mezlíka ale zastavilo břevno a hosté tak stále zuby nehty bránili jednobrankové vedení. Z jedné z mála šancí mohli fotbalisté Baníku svému soupeři odskočit na dvoubrankový rozdíl, již překonaného Kučeru ale po střele Rajtorala zastoupil Leština.

Dynamo se ale neúnavně hnalo za dalšími šancemi a ke gólu měl velmi blízko také Svátek, jehož hlavička po centru Laurince prosvištěla kolem spojnice břevna a tyče ostravské brány. Svůj drtivý tlak korunovali hráči Dynama v 38. minutě. Do rohového kopu Šímy hlavou trkl Pavel Mezlík a bylo to 1:1. I ve zbytku poločasu se hrálo v režii Dynama, gólu se ale nadšení fanoušci již nedočkali.

I do druhé půle vlétli fotbalisté Dynama jako uragán a i když nevytvářeli na bránu Ostravy tak velký tlak, dočkali se dalších branek. Již v 53. minutě vložil do Šímovy nepovedené rány hlavu Tomáš Sedláček a bylo to 2:1 pro Dynamo. Vaz hostujícímu týmu zlomil pak Petr Tomašák, který sám před svým brankářem sklepl míč přímo na nohu zcela osamoceného Tomáše Sedláčka, jenž druhým gólem v rychlém sledu prakticky rozhodl o třech bodech pro Dynamo. 

Po třetím gólu ale tlak Dynama výrazně ochabl a Baník se pomalu začal vracet do zápasu. Hosté sice několikrát dokumentovali svou momentální nepohodu, avšak v 74. minutě se dočkali snížení na 3:2, když se po standardní situaci prosadil Tomáš Mičola. Do konce utkání zbývalo ještě hodně času a bylo tak zaděláno na pořádné drama. Spravedlnost by musela být hodně slepá, aby nechala připustit vyrovnání Baníku. Hráči Dynama se sice v závěrečných minutách vynuceně zatáhli do defenzivy, brankář Kučera ale již žádnou práci neměl a utkání skončilo zaslouženou výhrou Dynama 3:2.

Hráčské statistiky

JMÉNO G AS SB SM ST RH OF FL FN ŽK ČK
Kučera Pavel
Laurinc Martin 2 46.
Riegel Jan 1
Žižka Michael 2 3
Leština Martin 1
Mezlík Pavel (90.) 1 1 2 3
Benát Petr (90.) 4 4 5 1 2
Hílek Jaroslav 1 3 1
Šíma Petr 2 2 1 1 3
Svátek Jan (87.) 3 3
Sedláček Tomáš 2 2 2 6
Timm Marián (87.) 1 1
Jasanský Martin (90.)
Bakala Rastislav (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "My jsme do zápasu vlétli jako velká voda a úvod zápasu byl z naší strany vynikající. Jenže každý brejk soupeře byl smrtelný, jednou měli šanci, jednou dali tyčkou a pak dali i gól. Jinak se tady ale v první půli hrál asi nejlepší fotbal jara, což mě ale osobně docela překvapilo, protože my jsme museli hodně zasahovat do naší sestavy. Mužstvo ale prokázalo, že má sílu a i když jsme dostali branku, tak jsem věřil, že zvedneme hlavu. Důležité pak bylo, že jsme dokázali do konce poločasu vyrovnat na 1:1."

Verner Lička (trenér Baníku): "Úvod utkání slušný. Byl to takový splašený zápas, my jsme útočili, soupeř útočil a celkově tam bylo hodně volného místa. Po tom gólu na 1:0 jsem cítil, že nás soupeř už přehrává a dá se říci, že nás sestřelil vrchem. Vyhrával každý vysoký míč na polovině hřiště i v našem vápně, kde pak vznikalo hodně zmatků. Půlka sice skončila 1:1, ale soupeř si ji asi zasloužil vyhrát. Druhý poločas byl sice z naší strany lepší, ale bohužel jsme dostali dva góly a bylo rozhodnuto. "