Fotbalisté Dynama České Budějovice odehráli další velmi dobrý zápas, avšak tentokrát to na body nestačilo. Na teplických Stínadlech Jihočeši začali opět fantasticky, když po minutě a čtyřech vteřinách již vedli gólem Černého 1:0. Po Verbířově vyrovnání je do sedla vrátil Mrkvička, což opět ale nestačilo. Díky dalším dvěma gólům Verbíře se totiž do kabin odcházelo za stavu 3:2 pro domácí a na to již Jihočeši odpovědět nedokázali. Pavel Verbíř, jenž v úterý oslaví pětatřicáté narozeniny, se stal teplickým rekordmanem v počtu vstřelených branek. Hned deset gólů z celkového počtu jednasedmdesáti branek vstřelil právě budějovickému Dynamu.

Hráče obou mužstev uvítalo se vstupem na trávník velice mrazivé počasí, kdy byli vystaveni dokonce i sněhovým vločkám. Spolu s nimi se z nebe snesla zakrátko i radost hostů. První jejich útok zatáhl po pravé straně Plocek, jenž našel na malém vápně Mrkvičku a ten míč ještě posunul za sebe, kde nabíhající Jaroslav Černý neměl problém trefit prázdnou branku – 0:1. Jihočeši málem zopakovali úvodní smršť jako proti Baníku v minulém kole. Hned ve 4. min. se totiž sám na brankáře Slavíka řítil Radzinevičius, ale vhodný okamžik ke střele promeškal a stíhající jej Sabou mu míč ukopl. Drtivý nástup Jihočechů pak otupil Pavel Verbíř, když jeho centr až od postranní čáry propadl za Kučerova záda – 1:1. Oba brankáři si tak neměli naprosto co závidět. Na míč si shodně poprvé sáhli až když ho vyndávali z vlastní brány. Hostující Kučera si však ostřejší zákrok připsal při střele Ljevakoviče z velkého vápna, která rozehřála jeho zkřehlé rukavice. Na druhé straně v dobré pozici Vozábal nezpracoval míč, což ale hned napravil. Ve 12. minutě zpětnou přihrávkou ve spolupráci s Hílkem oslovil Václava Mrkvičku a ten se parádní střelou z dvaceti metrů trefil přesně k pravé tyči – 1:2. Strakovým svěřencům se dařila lépe kombinace a po jedné z několika hezkých akcí Černého se z ochozů teplického stadionu ozval pískot, jenž směřoval k domácím borcům. Ti si tento projev nespokojenosti fanoušků zřejmě vzali k srdci a ve 31. minutě jim na usmíření darovali vyrovnávací gól. Nejdříve sice na Kučerovi ztroskotal Fenin, ale Pavel Verbíř následně balon potáhl skrz celým vápnem a našel si místo pro zakončení – 2:2. Tou dobou byl na hřišti dvě minuty již i střídající Rosa, který nahradil nejistého Koukala. Zachumlaní diváci v čepicích a šálách se tak fotbalem rozhodně nenudili. Další vzrušující moment sledovali na hranici domácího vápna, kde byl faulován českobudějovický záložník Černý. Podle názoru Jihočechů již uvnitř velkého čtverce, ale sudí nedovelený zákrok posoudil ještě před ním. S následnou exekucí přímého kopu si Slavík poradil. V nastaveném čase však Strakův tým inkasoval těžkou ránu. Rutinér Pavel Verbíř totiž dokončil své dílo a již do přestávky zkompletoval svůj hattrick v utkání. Sám na malém vápně prokázal svou šikovnost a kličkou do pravé strany vydláždil cestu k prvnímu teplickému vedení – 3:2. S okamžitou rozehrávkou Českobudějovických sudí Franěk ukončil první poločas, v němž vedle gólových hodů i rozdal hned sedm žlutých karet. Tři na domácí straně, čtyři na hostující. I přes velice slibný vstup do utkání odcházeli do kabin Jihočeši mírně zarmouceni.

Po obrátce se Dynamu nepodařilo zopakovat vstup ze začátku utkání. Od prvních minut druhé půle si totiž naopak svěřenci domácího trenéra Rady vytvořili převahu a míč častěji udržovali ve své moci. A možná zlomový okamžik přišel v 52. min., kdy na sebe upozornil teplický klenot Martin Fenin. Z levé strany udělal pár rychlých kroků a rychlým švihem své kopačky míč namířil do horního rohu branky – 4:2. O pouhou minuty později mohlo být pro Jihočechy pořádně zle. Doležalův centr ale naštěstí jen proletěl skrz celým vápnem bez povšimnutí hráčů ve žlutých dresech. Hostům zřejmě skutečně jakoby ubývala šťáva a těžko se dostávali ke svým podařeným kombinacím z prvního poločasu. Byli to právě naopak Tepličtí, kterým se mezihra dařila lépe. Ke střele na vápně se dostal osamocený Verbíř, ale kanonýr večera tentokrát postrádal střelecký prach a jeho pokus z první mířil vysoko nad Kučerovu branku. V 71. min. mohl utkání vrátit zápletku Mrkvička, ale souboj mezi ním a Slavíkem vyzněl vítězně pro domácího brankáře. Slavík musel následně zasahovat i při přímém kopu Černého, kdy lvím skokem zamezil propuknutí nadějí na českobudějovické lavičce a sektoru hostujících fanoušků, kde se tísnili tři nejvěrnější vyznavači jihočeských barev. Když se ani v nastavěném čase nedokázal v jasné gólové pozici prosadit střídající Plichta, skončilo utkání vítězstvím domácího celku 4:2.