Stejně jako v zápase s Baníkem Ostrava začalo Dynamo v Teplicích zostra a již po minutě hry vedlo 1:0, když se trefil po krásné akci Jaroslav Černý, když poté i na gól Verbíře bleskově odpověděl Mrkvička, zdálo se, že si Jihočeši ze severu země odvezou nějaké ty body. Po odchodu stopera Tomáše Hunala ale začala obrana chybovat a vše nakonec skončilo porážkou 4:2. Kouč František Straka na tiskové konferenci přesto nepropadal přílišné letargii. "Viděli jsme velice kvalitní utkání a jsem rád, že to bylo také díky našemu týmu a že tam ta kvalita byla z obou stran a že jsme se hodně přičinili, aby se lidem dnes fotbal líbil," hodnotil impulzivní kouč.

Dynamu vyšel především vstup do utkání. V úvodní dvacetiminutovce hráli svěřenci kouče Františka Straky prim a to se projevilo i na světelné tabuli, kde nejprve svítilo 0:1 a následně i 1:2. "Především první poločas byl z naší strany velice dobrý a je jen škoda, že o osudu utkání rozhodli dvě klíčové a zároveň velmi citlivé situace," pokračoval dále Straka. Hru Dynama skutečně ovlivnily dva momenty z průběhu první půle. "První nepříjemností bylo střídání Tomáše Hunala, což jsem se snažil kompenzovat střídáním. Jenže tak zkušeného hráče se nám prostě nepodařilo nahradit," popisoval František Straka. Zkušeného harcovníka ve stoperské dvojici totiž nahradil debutant Vlastimil Švehla, který jen těžko bojovností a nasazením doháněl zkušenosti čtyřiatřicetiletého veterána.

Druhým důležitým momentem utkání byla situace z pětačtyřicáté minuty, kdy se do vápna řítil Jaroslav Černý. Sudí Franěk patrně chybně neodpískal pokutový kop, za což mu při odchodu do kabin kouč Dynama hodně spílal. "Nemohu se vyjadřovat k výkonu rozhodčího, avšak ta nepříjemná situace byla hodně diskutabilní a podle mě mělo být vše jinak. Když jsme pak inkasovali z protiútoku v nastaveném čase gól na 3:2, hodně nás to srazilo k zemi," podotkl budějovický trenér. Když i vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, bylo o výsledku utkání rychle rozhodnuto. "Ve druhém poločase byly Teplice lepší, kontrolovaly hru a gól Martina Fenina jim opět hodně pomohl," dodal lodivod Jihočechů.

Nad brzkým střídáním zkušeného stopera Tomáše Hunala, který se v posledních týdnech dostal do výborné formy, se František Straka ve svém hodnocení ještě krátce pozastavil. "Tomáš Hunal má dlouhodobé problémy se zády a právě kvůli nim musel dnes střídat. Po jeho odchodu jsme v obraně hodně plavali a člověk se chvílemi jen diví, co všechno jsme dokázali vzadu vyprodukovat," pokračoval s hodně trpkým úsměvem trenér, jenž ještě v roce 2003 koučoval právě teplický tým.

Konfrontace s třetím týmem tabulky sice nevyzněla pro Jihočechy dobře, přesto ale domů neodjížděli v příliš pochmurné náladě. Stejně jako minulý víkend tým potvrdil, že může s nejlepšími týmy v lize hrát naprosto vyrovnané partie. "Fotbal je ale o gólech a právě o chybách. My těch chyb dnes udělali více, ale určitě jsme mohli především za výkon v prvním poločase opouštět hřiště se vztyčenou hlavou. Čeká nás ale ještě hodně tvrdé práce, abychom dosáhli toho, co chceme," řekl závěrem budějovický trenér.

Vtipem a dobrou náladou hýřil domácí trenér Petr Rada, jenž na domácím stadionu letos pokaždé vyhrál. "První poločas byl především díky přičinění Českých Budějovic velmi kvalitní a lidem se musel líbit. Hostům vycházely rychlé akce a naše obrana díky dvěma vynuceným změnám často chybovala. Defenziva nefungovala, tak jak měla, a proto jsem již v šestnácté minutě dal dolu Koukala a nastoupil Rosa, který nakonec přihrál na třetí a čtvrtý gól," hodnotil mimo jiné utkání asistent trenéra národního mužstva.

Petr Rada také podotkl, že právě na ofenzivní nástup budějovického týmu své svěřence upozorňoval: "Věděli jsme, že Budějovice mají velmi silnou zálohu a především oba krajní záložníci Plocek a Černý jsou hodně pohybliví a nebezpeční. To se také bez zbytku potvrdilo." Jihočechům skutečně vyšla úvodní pasáž zápasu a kdyby se utkání vyvíjelo podobně jako minulý víkend proti Baníku, nemohl by se ani ten nejzaritější fanoušek domácího týmu na Stínadlech divit. "V prvním poločase jsme měli hodně štěstí, Budějovice se dostávaly do hodně šancí a především po našich nepovedených standardkách se dostávaly do rychlých brejků," uznal sílu soupeře Petr Rada, jenž jedním dechem dodal: "Z tohoto pohledu byla branka na 3:2 těsně před koncem poločasu hodně důležitá."

Pozápasový novinářský mumraj a zájem fanoušků se ale točil především okolo jediného může. Teplický patriot Pavel Verbíř vstřelil v utkání tři góly a významně tak promluvil do historických střeleckých statistik svého klubu. S jednasedmdesáti góly se totiž právě dnes stal historicky nejlepším střelcem klubu. O tom, že se Pavlu Verbířovi proti Dynamu náramně daří, svědčí také fakt, že za deset let vzájemných soubojů obou celků vstřelil hned deset(!) branek. Letošní souboj s Dynamem byl ještě extrémnější v tom, že velezkušený záložník vstřelil poprvé ve své kariéře hattrick. "Byl to jeho zápas. V úterý Pavel oslaví pětatřicáté narozeniny a přesto je pro nás k nezaplacení. On dokáže mančaft udržet na nějaké vlně a to je moc důležité. Za dnešní výkon mu musím poděkovat," vynášel Petr Rada hvězdu nedělního zápasu do nebes.