Přestože prohráli, prezentovali se velice sympatickým výkonem. I ve venkovním utkání totiž kouč Straka svému týmu naordinoval útočnou taktiku, která se Jihočechům zejména v úvodu zápasu vyplácela. „Chtěli jsme hrát aktivně a nehrát žádného zanďoura,“ potvrdil záložník Jaromír Plocek. V ohlasech hráčů dále čtěte například vyjádření Davida Horejše k diskutabilní situaci z 45. minuty, kdy se Jihočeši dožadovali nařízení penalty ve svůj prospěch či komentář Tomáše Hunala k jeho zdravotním problémům.

Plocek Jaromír Už tak v mrazivých podmínkách musela být na domácí střídačce nálada přímo na bodu mrazu. Kdy? Když na světelné tabuli probleskl čas 1:04. Hosté z jihu Čech totiž zásluhou Černého velmi rychle vedli 1:0. Domácí ale nezaostali. Po Verbířově vyrovnání však misky vah opět na stranu Dynama překlopil Mrkvička. „Odehráli jsme fantastický první poločas. Dali jsme v něm dva krásné góly, dvakrát jsme šli do vedení,“ vyprávěl Jaromír Plocek (na snímku).

Jenže matador v žlutomodrém dresu, kapitán Pavel Verbíř, nejdříve opět vyrovnal a v nastavení první pětačtyřicetiminutovky dokonce skóre otočil. „Byla strašná škoda, že jsme první poločas nedotáhli do vítězného konce. Pak by se vše odvíjelo jinak,“ soudil Plocek. „Srazily nás ale naše vlastní chyby,“ věděl neúnavný dříč na krajích záložní řady.

Ještě před třetím direktem popravčího Verbíře těsně před odchodem do kabin však na druhé straně upadl při pronikání do vápna po souboji s Ljevakovičem budějovický Černý. O tom, zda ke kontaktu, kdy faulující Ljevakovič zatáhl za dres unikajícího protihráče, došlo již v pokutovém území či nikoliv by se dala vést dalekosáhlá řeč. Nicméně sudí Franěk situaci vyhodnotil tak, že Jihočeši přesně z pravého rohu vápna zahrávali jen přímý kop. „Já jsem to viděl zezadu, ale k potažení tam určitě došlo. Vše ale záleží na posouzení rozhodčího a ten ukázal, že to bylo mimo vápno. Dále se o tom asi nemá cenu bavit,“ pravil lakonicky kapitán hostí David Horejš (na snímku).

Hunal Tomáš MALÁV úvodu zápasu výtečně hrající budějovickou armádu zasáhla velká ztráta, když ve 21. min. musel pro zranění odstoupit Tomáš Hunal (na snímku). Zkušený obránce pak Jihočechům citelně chyběl. Nahradivší Švehla se sice snažil, leč ligový debut pro něj byl skutečně křest ohněm. „Vlasta Švehla hrál poprvé a bylo to pro něj velice těžké. My zkušenější hráči jsme mu mohli ještě více pomoct,“ kabonil se Horejš. A proč musel Hunal z placu? „Už od zápasu s Ostravou mám na boku modřinu. Bolí mě v kříži a celá záda. Nemůžu se hýbat. Prostě to nešlo,“ sdělil nám čtyřiatřicetiletý obránce, jenž v posledních zápasech patřil k oporám mužstva.

Po utkání seděli fotbalisté Dynama smutně a mlčky v kabině. Praly se v nich smíšené pocity. Na severu Čech totiž předvedli především v první půli velmi dobrý výkon, ve venkovním utkání vstřelili dva góly, což se tak často nikomu nepodaří, přesto ale ze Stínadel odjížděli s prázdnou. „Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Je to pro nás velká škoda,“ čišelo z Jaromíra Plocka nijak nepředstírané zklamání.