Zábava, bojovná atmosféra, napětí až do konce, čtyřikrát zněla branková konstrukce a ve výsledku zřejmě zasloužená remíza. Tak by se dal v kostce shrnout první ostrý ligový duel Dynama v novém ročníku. Nová sezona, která má znamenat restart, nový začátek. A ve Vlašimi se opravdu bylo na co dívat.

Během přípravy vykrystalizovala pro trenéra Cipra celkem jednoznačná základní sestava, kterou ještě umocnily šířka kádru a některá zranění. Úvodní jedenáctka měla věkový průměr lehce přes pětadvacet let. Jaký rozdíl oproti předchozím rokům…Možná i nezkušeností mladých hráčů byla způsobena úvodní nervozita, kdy měli domácí navrch. Od vyrovnávací branky ale mělo navrch jedno mužstvo – to v líbivých černobílých dresech.

V brance mužstvo opět podržel Zdeněk Křížek. S nešťastnou brankou z úvodu utkání nemohl nic dělat, zlikvidoval však několik nebezpečných střel. Snad jen někdy jeho vyběhnutí pro míč nebylo zrovna jisté, dvakrát jej zachránilo břevno. Hodně složitou práci měl zejména v úvodu utkání na pravém kraji obrany Michal Řezáč. Rychlonohý Kučera mu dělal problémy. Osmnáctiletý mladík ale vše ustál a hlavně ve druhé půli podnikl řadu ofenzivních výletů. V závěru prokazoval nepřeberný fyzický fond a hýřil aktivitou.

Mladá stoperská dvojice Hric-Karafiát rozhodně nezklamala, práce měla dost. Zejména však na Jakubu Hricovi byla dlouho znát nervozita a ve vzduchu se mu moc nedařilo. Ondřej Karafiát dobře rozehrával útočné akce a jistě si vedl i směrem dozadu. Pro Pavla Nováka jistě není kraj obrany ideálním postem, natož ten levý. Pětadvacetiletý Jihočech však potvrdil svou univerzálnost. Úvodní dvacetiminutovka byla, stejně jako u celého týmu, trošku rozpačitá, pak už si ale Reiter na Nováka nepřišel snad ani jednou. Navíc se dostal i do tří slibných zakončení, ze žádného však nezapršelo.

Zdeněk Linhart slaví vyrovnání na 1:1

První zápas nové sezony úplně nevyšel krajním záložníkům. Na Jakubu Peškovi s Jiřím Fundou bylo znát, že se musí s bojovnější druhou ligou sžít a přidat na důrazu, jak hovořil po zápase i trenér Cipro. Své zajímavé průniky v zápase přesto měli a svou rychlostí zlobili soupeře. Kapitán Petr Benát v závěru přípravy laboroval se svalovým zraněním, ale stihl se dát do kupy a hodinu řídil hru ze středu hřiště. Svůj klid přenášel i na spoluhráče a zůstával pozitivní. Zřejmě však po dohodě s trenérem v 61. minutě střídal, tréninkové manko asi nešlo dohnat. Asi nejlepším hráčem Dynama byl Jan Šimák. V úvodu sice předvedl několik ztrát, pak se ale rozehrál, míče fantasticky rozdával spoluhráčům. Linhartovi připravil stoprocentní šanci, Jurdíka při ní zastavil ofsajd. Sám i několikrát střílel. Byl nejvýraznější postavou Dynama.

Svou zásadní roli sehrál i Zdeněk Linhart. Svůj únik zkušeně přetavil v gól, další šanci na konci poločasu ale trestuhodně spálil. Penaltu zkrátka proměnit měl. Jinak byl ale hodně vidět a jevil se fyzicky velmi dobře. To Milan Jurdík zůstal oproti přípravě trošku za očekáváním. Blýskl se parádním pasem na Linharta před prvním gólem, šanci na gól mu překazil buď ofsajd v první půli, nebo pohotový domácí obránce po změně stran. Střídající Richard Kalod hru hodně oživil. Vybojoval penaltu, trefil hlavou tyč a uhrál plno míčů. Ale tréninkové manko mu zatím neumožní odehrát celý zápas. Hodně slušný standard si držel po celou půlhodinu na hřišti Jan Hála. Plný sil se snažil hru rozhýbat, ze středu zálohy rozdával míče a několik jich i získal. Roman Wermke odehrál jen pár minut.

Zkrátka a dobře – Dynamo má jistě na čem pracovat. Ale celkový obraz hry rozhodně nebyl špatný. Necelá tisícovka diváků ve Vlašimi byla v napjaté atmosféře nervózní až do závěrečného hvizdu. Oba týmy si vytvořily plno šancí, zejména závěrečný nápor Dynama rozproudil všechny příznivce černobílých. Pětadvacet fanoušků v „kleci“ (sektoru fanoušků hostů ve Vlašimi) rozhodně nelitovalo své cesty do středních Čech. „Nestranný divák se bavil. Padaly tyčky, břevna. Muselo se to líbit,“ soudil po zápase Richard Kalod. A vystihl to poměrně přesně.

Na hluboké závěry po prvním zápase je brzy, ale leccos napověděl. I když Dynamo ve Vlašimi nevyhrálo, tak bod z horké středočeské půdy může být v závěrečném sčítání plusový. Jihočechy nepoložil ani brzký inkasovaný gól, k výhře v závěru chyběl i kousíček štěstí. Výkon a celkový obraz hry vypovídal o vnitřní síle mužstva, které drželo při sobě, a hráči se navzájem povzbuzovali. Žádný zběsilý řev po zkažené přihrávce. Takhle by to mohlo jít dál.

Fotbalisté Dynama dali fanouškům ideální pozvánku na páteční první domácí zápas proti Opavě. Ve Vlašimi to opravdu stálo za to a v poprvé doma to nebude jiné. Mladý českobudějovický tým bude hrát doma aktivně a nabídne ofenzivní líbivý fotbal. Co si víc přát…?

Z Vlašimi je bod cenný, říkal František Cipro (3.8.2015)

Nebylo to utkání, které by dělalo trenérům dobře. Velké šance se střídaly na obou stranách, zejména fotbalisté Dynama spálili velké množství gólových příležitostí. Přesto trenér Českých Budějovic František Cipro byl s bodem z horké vlašimské půdy spokojen."