Nebylo to utkání, které by dělalo trenérům dobře. Velké šance se střídaly na obou stranách, zejména fotbalisté Dynama spálili velké množství gólových příležitostí. Přesto trenér Českých Budějovic František Cipro byl s bodem z horké vlašimské půdy spokojen.

Utkání pro Jihočechy nemohlo začít hůře. První akce Vlašimi, skrumáž před Křížkem – 1:0. „Prvních dvacet minut jsme hráli hrozně. Prospali jsme je,“ neskrýval nespokojenost po utkání trenér Dynama František Cipro. V 17. minutě přišel moment, při kterém stáli u Dynama všichni svatí. „Vlašim neproměnila tisíciprocentní šanci na 2:0. Kdyby ji proměnili, bylo by celé utkání o něčem jiném.“ Naštěstí pro Jihočechy nastřelil Reiter pouze břevno, a tak Dynamo přidalo zásluhou Linharta vyrovnávací branku.

Ve druhém poločase si hosté vytvořili obrovské množství vyložených šancí, bohužel ani jednu z nich nedokázali proměnit. „Ve druhé půli jsme měli pět, šest naprosto tutových šancí a ani jednu jsme neproměnili, k tomu zahozená penalta. Už v přípravě nás ke konci v proměňování šancí tlačila bota.“ Co v zápase Ciprovi nejvíce chybělo, byla agresivita mladších hráčů. „Chyběla nám agresivita, byli jsme moc měkký. Někteří hráči poznali, co je to druhá liga.“ Právě na hru z druhé ligy si musejí fotbalisté Dynama co nejrychleji zvyknout, aby přišly první body. „Druhá liga se nehraje o fotbale jako takovém. Důležité jsou osobní souboje, tvrdost, napadání, přistupování k hráčům. To je druholigový fotbal,“ říkal lodivod Dynama.

Nejlepším hráčem Vlašimi byl určitě Adama Kučera, hlavně v první půli dělal Dynamu velké problémy. „První poločas nás hrozně zlobil. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a ve druhé už to bylo lepší,“ mínil Cipro o rychlonohém záložníkovi. Problémem pro hostující tým byly hlavičkové souboje. Tato herní činnost většinou vyzněla lépe pro Vlašimské. „Budeme mít s tím problém proti každému soupeři. Jsme na tom špatně výškově,“ dodal.

VIDEO: Dynamo získalo na úvod sezony bod ve Vlašimi (1.8.2015)

Fotbalisté Dynama začali nový ročník Fotbalové národní ligy remízou na hřišti Vlašimi 1:1. V zajímavém duelu si oba celky vytvořily celou řadu gólových příležitostí a především ve druhém poločase bylo Dynamo častěji ve výborných střeleckých pozicích.