Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Bezprostředně po sobotním zápase se Zlínem trenér František Cipro naznačil, že ve středečním zápase s Olomoucí již nebude vše podmiňovat záchraně týmu a že spíše začne tým připravovat na následující sezonu. Situace se během neděle ale změnila, výsledky ostatních zápasů přeci jen trochu zahrály do karet Jihočechům a ti se podle slov svého kouče o záchranu v první lize ještě poperou. "Ostatní výsledky minulého kola nám ještě jiskřičku naděje dávají. A dokud byť jen sebemenší naděje existuje, je naší povinností se o ligu ještě poprat," řekl den před utkáním František Cipro.
Kouč Jihočechů si ale moc dobře uvědomuje, že záchrana v první lize je již pouhou holou teorií: "Víme, že jedině kolaps někoho z ohrožených v obou zbývajících zápasech a náš plný bodový zisk, může s naším postavením v tabulce něco udělat." Důvod boje do posledního kola je tedy nasnadě. "Bylo by trestuhodné, kdyby tento kolaps některého z našich soupeřů postihl a my toho nevyužili," řekl rezolutně Cipro.

I když se nemůže předpokládat, že středeční zápas shlédne větší počet diváků, přesto by chtěl kouč Cipro případný úspěch věnovat právě jim: "Jde o ligový zápas a bylo by vůči divákům neseriózní, kdybychom měli utkání vypustit. I hráči přeci hrají o své další angažmá, ať už jinde, či tady..."

Právě kvůli těmto důvodům se Cipro rozhodl, že ač nějaké změny v základní sestavě udělá, prvořadým cílem týmu bude vítězství a ne testování nových hráčů. "Do sestavy určitě sáhnout musíme, už jen kvůli tomu, že máme další zraněné hráče," reagoval Cipro na skutečnost, že k dispozici nebudou pravděpodobně nově zranění Pončák a Chlebek. Kouč Jihočechů  nebude mít celkem tedy k dispozici šest hráčů základní sestavy a to se na složení základní jedenáctky musí nějak projevit. I kvůli tomu je vysoce pravděpodobné, že se v nominaci na středeční zápas objeví i již dříve zmiňovaný David Lafata. "Minimálně na lavičce bude ale dvojice dorostenců Mácha se Schönem," upozorňoval na zajímavou skutečnost Cipro.