Č e s k é   B u d ě j o v i c e - První liga se příští rok na Střeleckém ostrově hrát nebude. Tato informace se již stala ve středu v podvečer holým faktem a těžko na tom někdo něco změní. Neveselo bylo na tiskové konferenci po skončení utkání mezi Dynamem České Budějovice a Sigmou Olomouc. Ani novináři, kteří pěsti drželi převážně klubu z jižních Čech se na příliš dotazů nezmohli a hlavní náplní tiskové konference se tak bylo obligátní hodnocení obou koučů. "Utkání bylo velmi kvalitní, na naše poměry až vynikající. Na druhou stranu jsme opět nezvládli některé klíčové okamžiky, které rozhodly o dnešní porážce," řekl František Cipro.

Trenér Jihočechů stejně jako po zápase se Zlínem jen těžko hledal slova. "O osudu zápasu rozhodly pravděpodobně dvě velké šance Kuliče. Kdyby to ve druhém poločase bylo již 2:0, tak věřím, že bychom vyhráli. Prostě se to stává, že tým nepromění šance. V našem týmu ta nemohoucnost není v nohách, ale spíš v hlavách hráčů." O konečném výsledku rozhodly rohové kopy. "Druhý obdržený gól přišel stejně jako v Blšanech po našem rohu a následném rychlém protiútoku soupeře. První jsme si zase nechali dát po rohu soupeře, kdy Olomouc třikrát za sebou zahrávala roh stejně a nakonec se prosadila." Jihočeši sice utkání prohráli, což znamenalo sestup do druhé ligy, kouč Dynama přesto vysekl svému týmu poklonu. "Dnes jsme všem dokázali, že umíme hrát i bez šesti hráčů základní sestavy. Tým to nezabalil a bojoval do poslední minuty a toho si cením."

Oba trenéři se při hodnocení prakticky shodli. Stejně jako Cipro začal i kouč Olomouckých Petr Uličný: "Zápas byl velmi kvalitní, přijeli jsme dnes vyhrát, abychom si zachovali šanci na boje o poháry. Domácí mají velmi kvalitní tým a zaslouženě se dostali do vedení 1:0. Museli jsme udělat nějaké změny, hráčům jsem domluvil a se štěstím jsme zápas otočili na konečných na 2:1." Kouč Moravanů stejně jako všichni na Střeleckém ostrově věděl, že vítězství jeho týmu zabilo poslední hřebík do pomyslné prvoligové rakve Dynama. "Domácí jsou jistě smutní, mají ale špičkového trenéra a tak mi nezbývá nic jiného, než jim popřát hodně štěstí v boji o návrat do první ligy," řekl sympaticky Petr Uličný.

Jihočechům nezbývá nic jiného, než se vztyčenou hlavou hledět k lepším zítřkům. Nejinak se na to dívá i zkušený kouč Cipro: "Co se týká ekonomické stability a především zázemí, mohu říci, že Budějovice jsou na tom lépe než Slavie nebo Teplice, kde jsem v minulosti působil. Celkově bych řekl, že Dynamo v tomto ohledu patří ke špičce ligy." Trochu s úsměvem také dodal: "Dokonce i výplaty chodí 13. a ne 15. v měsíci..." O tom, že Jihočechy čeká veletěžký boj o návrat mezi fotbalovou elitu netřeba pochybovat. "Druhá liga nebude jednoduchá soutěž. Jsou tam týmy jako Plzeň, Žižkov, Vítkovice, Hradec a teď tam sestupují další dvě mužstva." František Cipro musí také pomalu přemýšlet nad tím, jak bude jeho mužstvo, co se týká hráčského složení, vypadat v následující druholigové sezoně. "Někdo určitě odejde, je zájem o tři, čtyři hráče, především pochopitelně o Kuliče. Byl bych hlavně nerad, aby se tým nějak rozpadl," řekl na závěr zkušený trenér.