Fotbalisté Dynama České Budějovice počtvrté v sedmi zápasech přišli o body kvůli zhoršenému výkonu ve druhém poločase. Nový trenér Miroslav Soukup na pozápasové tiskové konferenci pravými jmény nazýval současné problémy ve svém týmu. Jako jeden z největších současných problémů označil nedostatečnou kondici svých svěřenců. "Úvod zápasu mě příjemně příjemně překvapil. Aktivita byla na naší straně, ale pak bylo vidět, že nám ty síly postupem doby ubývají," řekl mimo jiné.

Diskuzi o fyzické připravenosti budějovických fotbalistů načal již při pozápasovém rozhovoru hostující Ondřej Vrzal, který otevřeně řekl, že hráče Dukly kouč Luboš Kozel upozorňoval na to, že po hodině hry dojdou Jihočechům síly. To na pozápasové tiskové konferenci trenér Dukly beze zbytku potvrdil. "Samozřejmě každý sleduje svého budoucího soupeře a stejně jako trenér Soukup jsme si i my všimli, že ten výkon mužstva jde během utkání postupně dolů a během posledních dvou utkání tomu tak bylo. Nechci říci, že jsme s tím vyloženě kalkulovali, ale když o soupeři zjišťujete jeho přednosti a nedostatky, tak se je pak při zápase snažíte využít," řekl Luboš Kozel.

Miroslav Soukup

Trenér Dynama Miroslav Soukup měl dané téma podobný názor. "Myslím, že to tu bylo zmiňované i v těch předchozích zápasech, že Dynamo má první poločasy dobré, vedlo například v Boleslavi nebo v Brně, ale pak nedokáže udržet to tempo, ztrácí půdu pod nohama a dává prostor soupeři. To se asi stalo i v dnešním zápase," krčil po zápase rameny. Přesto ale své svěřence za výkon proti Dukle pochválil. "Vůbec tady nechci mluvit o štěstí nebo o smůle. Hráčům patří pochvala za to, že se snažili do těch šancí chodit, snažili se vytvářet situace a bojovali. Když jsem viděl zápasy Dukly, tak se odvážím tvrdit, že v Liberci nebo s Plzní měli více šancí než tady u nás. My jsme je do takového toho ofenzivního přívalu nepostili a za to bych chtěl klukům poděkovat," dodal.

Miroslav Soukup

Hlavním tématem pozápasové tiskové konference byla ale pochopitelně právě kondice budějovických fotbalistů, na které se bude snažit nový trenér nejvíce zapracovat. "Lepší je to samozřejmě během zimní nebo letní pauzy, kdy jsou třeba dva měsíce volna a dá se na slabší stránky lépe zaměřit. Teď máme před sebou ale další ligové zápasy. Není umění připravit kvalitní kondiční trénink, ale my to teď musíme skloubit s pozápasovou únavou, regenerací, taktickou a herní přípravou na další zápas. Pomoci by nám mohlo zápasové zatížení, kdy tady máme farmu a juniorku. Ti, co nenastoupili k ligovému zápasu, pojedou hned v neděli k soutěžnímu zápasu za Strakonice," vypočítával budějovický trenér.

Ten v zápase proti Dukle oproti minulým utkáním postavil tři nové fotbalisty - krajní beky Riegela a Machovce a také útočníka Řezníčka. "Ani jeden nezklamal. Naopak odehráli dobrý zápas. Především Řezníček dal gól a tím vlastně splnil to, proč je útočník na hřišti. Navíc mohl dát ještě druhý gól. Dnes byl určitě z té dvojice útočníků více vidět a chybělo mu jen málo, aby dal druhý gól a bal vlastně mužem zápasu," řekl mimo jiné Soukup.

Vedle změn v sestavě poslal trenér Dynama do zápasu tým v rozestavení 4-4-2, což bylo na budějovické poměry hodně nezvyklé. Jihočeši nejčastěji v posledních letech hráli v rozestavení 4-5-1. "Musíme o tom určitě ještě přemýšlet, jak budeme hrát v dalších zápasech. Musíme si ale umět říci, na co v současné chvíli máme a co jsme schopni hrát. Jestli mám Markoviče, který je gólový a zároveň mám Řezníčka, který je také gólový, tak já to řeknu jednoduše, je mi hrozně líto, aby jeden z nich seděl na lavičce. S Duklou jsme sice s obtížemi, ale přesto zvládli hrát i pouze se dvěma středními záložníky, a to je pro mě signál, že když to půjde nahoru, tak to zvládneme i v dalších zápasech. Pro mě osobně je to dobrá cesta, hrát na dva útočník," dodal sympaticky nový trenér Miroslav Soukup.