Tescoma Zlín jako poslední tým ligové tabulky získal před startem jarní části tabulky zajímavou posilu do zálohy. V v zápase na Střeleckém ostrově dres moravského celku totiž oblékl čtyřiatřicetiletý Richard Dostálek, jenž velkou část své kariéry spojil s pražskou Slavií. Ani on ale nedokázal svůj tým proti Dynamo dovést k bodovému zisku.

Pětatřicetiletý velezkušený záložník zlínské Tescomy Richard Dostálek přišel pomoci moravskému celku v záchranářských bojích teprve před startem jarní části fotbalové ligy. „Oslovil mě pan Minář a jelikož taková šance se už nemusela naskytnout, neváhal jsem a s mužstvem jsem nastoupil přípravu.“ Tolik neoblíbenou součást zimní přestávky absolvoval téměř celou a nechyběl ani v jednom z přátelských zápasů. „Chuť opět naskočit do ligového kolotoče byla velká a musím se přiznat, že jsem velmi netrpělivě vyhlížel první jarní utkání.“

V tom Zlínští po solidním výkonu získali bod na rozbahněném „poli“ se Žižkovem, když jim vítězství doslova vyfoukl Sabou svou trefou pár vteřin před závěrečným hvizdem. „Je zřejmé, že nám teď v konečném součtu tři body ze Žižkova chybí,“ utrousil smutně Dostálek.

Následný zápas s Kladnem Moravané v domácím prostředí nezvládli a po bezbrankové remíze se jim soupeři namočení sestupovými vodami zase o kousek vzdálili. „Kladno v tom utkání zahrálo neskutečně dobře v obranné fázi a do zakončení jsme se příliš nedostávali.“

Tristní bilanci z venkovních hřišť chtěl Zlín zlepšit na Střeleckém ostrově, čemuž se v týdnu důkladně věnoval. „Troufám si říct, že připraveni jsme byli dobře, zaměřili jsme se i na sledování videa. K zápasu jsme cestovali den předem, takže o nějaké únavě nemůže být ani řeč. Co se týče taktiky tak ta byla stanovená jasně. S naším postavením v tabulce nemůžeme na půdě soupeře, který je nad námi, hrát nějakou otevřenou partii. Samozřejmě jsme chtěli být aktivní a naším cílem bylo využívat rychlé brejky,“ umožnil pohled do zlínské kuchyně ryšavý harcovník Dostálek.

O osudu utkání rozhodla sporná branka, při které podle názoru zlínského mužstva stál domácí útočník Sedláček v ofsajdovém postavení, i když se míče nedotkl. „Nerad bych se k celé té situaci vyjadřoval, rozhodčí branku uznal, takže zřejmě byla regulérní. Víťa Baránek (brankář Tescomy Zlín, pozn. autora) mi však tvrdil, že přes hráče nic neviděl, a tak mu prý očividně bránil ve hře,“ dodal rozporuplně Dostálek.

Do konce soutěže zbývá jedenáct kol a příliš hratelných soupeřů pro zlínské už není, přesto všichni živí alespoň teoretickou naději na záchranu. „Co se týče mě osobně, jsem zde ve Zlíně na hostování a smlouvu mám do 30. června 2009.“ Jeho kmenovým klubem tak zůstává divizní Líšeň, ve které mu prý vše maximálně vyhovovalo. Ve volném čase dokonce trénoval mládežnické celky tamního klubu. Tuto činnost musel však i kvůli apelu hlavního trenéra Ladislava Mináře omezit a plně se soustředit na své výkony. Je také docela dobře možné, že v budoucnu uvidíme bývalého reprezentanta Dostálka postávat u střídačky na prvoligových stadionech. „Tahle práce by mě po skončení aktivní kariéry určitě velice zajímala, ale zatím mi chybí potřebné trenérské vzdělání. Nicméně se chci ještě v dohledné době pohybovat na hřišti spíše jako hráč, ať už na vyšší či nižší úrovni,“ nastínil své plány do budoucna hráč, jenž oblékal dres pražské Slavie či ruské Kazaně.


Podobně nevesele hodnotil i zápas Libor Žůrek, který měl necelých deset minut před koncem na kopačce vyrovnání. Jeho tečovanou ránu ale šťastně vyškrábl brankář Pavel Kučera. "Tu mojí střelu trochu tečoval obránce a šlo to přes gólmana do prázdné brány. Jenže my ani v takových situacích nemáme tu trošku štěstí, " krčil rameny zlínský útočník.

Po vyrovnaném poločase se hosté chystali na brajkovou hru ve druhé části, avšak po rychle inkasované brance se jejich plány na druhý poločas hodně změnily. "Věřili jsme, že ve druhé půli by to mohlo být ještě lepší. Říkali jsme si, že to Budějovice to asi víc otevřou a my budeme chodit do brejků, jenže jsme dostali ten hloupý gól, domácí to zavřeli a sami čekali na brejky," všiml si mimo jiné Libor Žůrek.

Očividně hodně zklamaný zlínský útočník přesto stejně jako spoluhráči boj o první ligy ještě nevzdává. "Na Žižkově se od nás štěstí odklonilo a tady zrovna tak. My ale budeme až do konce ligy bojovat o každý bod. Ještě je jedenáct kol a Kladno teď taky prohrálo. Nic nevzdáváme, už by to ale chtělo nějakou tu výhru, to je fakt," dodal Žůrek s trpkým úsměvem..