Poslední podzimní kolo, nebo první jarní kolo – vyberte si. Ať jedno či druhé, v neděli se na českobudějovickém E.ON Stadionu proti domácímu Dynamu představí Tescoma Zlín a bude se jednat o bitvu sousedů ze středu tabulky. Jak se na duel připravuje moravský celek a co od zápasu očekává kouč Valachů Pavel Hoftych? To se dočtete v tomto článku.

„Budějovice se během podzimní části zvedly, od příchodu trenéra Straky doma neprohrály a všichni víme, že nás u nich nečeká nic jednoduchého. My se však budeme snažit jim jejich úlohu co nejvíce znepříjemnit a bodovat,“ prohlásil na webových stránkách Zlína jeho kouč Pavel Hoftych.

Dynamo udělá maximum

První měření sil sice vyhrála Tescoma, ale nedělní utkání bude dozajista úplně jiné. „České Budějovice se prezentovaly už ve Zlíně velmi živým herním projevem. Mají ve svém středu několik rychlých a technicky dobře vybavených hráčů, na které si musíme dát dobrý pozor. Domácí se budou chtít udržet v první osmičce tabulky a pro vítězství udělají maximum. Na nás zase je, abychom prokázali svou vnitřní sílu a dokázali soupeři důstojně vzdorovat.“

Během týdne musel kouč Tescomy hodně dumat nad složením základní jedenáctky. Na jihu Čech mu totiž z rozličných důvodů bude chybět celá řada hráčů ideální sestavy. „Před každým utkáním hráčům říkám, že hrát se dá s každým. Zopakuji to i tentokrát,“ nepropadá ale impulzivní kouč panice.

„Ten, kdo se podívá na naši soupisku, si dokáže sám v hlavě srovnat, kteří další hráči mohou na jednotlivých postech naskočit. Připouštím však, že se jedná o citelný zásah do sestavy a v organizaci hry nám to může trochu skřípat,“ připustil Hoftych. Chybět budou pro zranění Kraus a Vidlička. Opiela a Zúbek jsou v karetním trestu. Malára trápí natažený stehenní sval a Penner kvůli klauzuli ve smlouvě s Dynamem, jehož je kmenovým hráčem, hrát nemůže.

„Řada kluků ale čeká na svou šanci téměř celý podzim a nyní mohou konečně ukázat, že byli opomíjeni neprávem. Na druhou stranu mám zkušenost, že mužstva oslabená podobným způsobem se dokážou ještě více stmelit a uhrát výsledky, které by od nich nikdo nečekal. I přes oslabení totiž budeme mít na hřišti potřebnou kvalitu a hráče, kteří umí vstřelit branku,“ uvedl s odhodláním Pavel Hoftych.

Foto: fctescomazlin.cz