Fotbalisté Dynama České Budějovice se s podzimní částí Gambrinus ligy rozloučili nejlépe jak mohli. V předehrávaném 16. kole doma oplatili Zlínu srpnovou porážku a díky gólu Tomase Radzinevičiuse zvítězili 1:0. Výhra se ale nerodila lehce - na jihu Čech se představil houževnatý soupeř, který se právem pohybuje v horní polovině prvoligové tabulky. "Oproti předchozím zápasům jsme dnes nezačali dobře, přesto bylo naše vítězství zasloužené," řekl na pozápasové tiskové konferenci kouč Dynama František Straka.

Budějovický lodivod stejně jako všichni příchozí diváci hned v úvodu utkání poznal, že hosté přijeli s trochu netradiční taktikou a rozestavením. "Hosté hráli na tři obránce a s pětičlennou zálohou. Tato hra jim v úvodu vycházela a nám se naopak nedařilo. Naštěstí jsme si až na jedinou vážnější šanci Bači vše pohlídali," komentoval Straka zajímavý průběh prvního poločasu.

Obraz hry se změnil v průběhu druhého poločasu, kdy Dynamo postupně zvyšovalo aktivitu a naopak hosté postupně začali vyklízet pole. "Druhý poločas byl z naší strany kvalitnější a jednobrankové vedení jsme si s přehledem pohlídali," popsal Straka stručně druhý poločas.

Trochu překvapivě se v základní sestavě ani na střídačce neobjevil pravý bek Dynama Jiří Peroutka, kterého ještě překvapivěji nahradil do té doby v B-týmu hrající Martin Leština. "Jirka měl problémy již v Plzni. Tam ale odehrál ještě celý zápas. Doktoři ho ale nedokázali dát dohromady a nemohl prostě nastoupit. Pro mě bylo dnes velmi příjemným zjištěním, že máme k dispozici i další hráče, kteří dokáží odkopat kvalitní utkání. Martin Leština nastoupil do jedoucího vlaku a svou hrou se podílel na dobrém výkonu týmu," pochválil Straka šestadvacetiletého ryzího odchovance budějovického Dynama.

Po skončení utkání zářil kouč František Straka jako sluníčko. Tým pod jeho vedením očividně pookřál a v průběhu podzimu odehrál řadu divácky atraktivních zápasů. "Jsem rád, že se nám dnes vlastně povedl úspěšný vstup do nové sezony. Chtěl bych poděkovat všem klukům, že se dokázali vyhrabat z nepříjemné situace, ve které před mým příchodem byli. A nezbývá mi než se těšit na období po novém roce, kdy se sejdeme v přípravném kempu," dodal s úsměvem úspěšný jihočeský trenér.

Sympatický zlínský trenér Pavel Hoftych měl před zápasem v Českých Budějovicích plnou hlavu starostí. Jeho tým sužovaly karetní tresty a zdravotní problémy. Hrát nemohl ani Miloslav Penner, jenž je stále kmenovým hráčem Dynama a kterému klauzule ve smlouvě nedovolovala nastoupit proti svému mateřskému týmu. "Před zápasem jsem měli problémy se sestavou. Nakonec jsme museli změnit rozestavení a hráli jsme na tři obránce. V prvním poločase jsme odehráli dobrou partii, vytvořili jsme si několik dobrých šancí a především tutovku Bači," připomněl Hoftych situaci z úvodu zápasu, kdy se hostující útočník řítil sám na gólmana Kučeru.

Kouč hostujícího týmu také podotkl, že utkání dvou týmů z horní poloviny tabulky nemělo příliš vysokou kvalitu a že se hra odehrávala především ve středu pole. "Na dnešním zápase bylo vidět, že to bylo již 16. kolo a obě mužstva toho mají letos už asi dost. Myslím, že dnešní zápas nebyl nijak extrémně kvalitní a chvílemi to byl jen boj," podotkl trefně kouč zlínského týmu.

Trenér aktuálně sedmého týmu tabulky se také na popud novinářů krátce zastavil nad pokutovým kopem, který byl proti jeho týmu odpískána. "Penalta se pískala po naší hrubé chybě. Drželi jsme balon a místo aby ho hráči odkopli do bezpečí mimo vápno, jak jsem je nabádal, tak si ve vápně zbytečně přihrávali a byl z toho faul," dodal na samý závěr trenér, jenž v posledních sezonách sklízí úspěchy v týmu, který byl často nejen fanoušky odepisován.