Záložník Petr Javorek se vám představuje v našem dotazníku, který jste si mohli pročíst během sobotního zápasu ve Zpravodaji. Dozvíte se, jaký má vzor, na co v kariéře nejraději vzpomíná nebo co by si dal k nedělnímu obědu. A také jeho neoblíbenou lidskou vlastnost – závist.

1) Fotbalové začátky? V pěti letech mě k fotbalu přivedl na vesnici táta. Měl jsem výhodu, že se mnou chodil i o čtyři roky starší bratr, který mi začátky usnadnil.

2) Oblíbení trenéři? Nechtěl bych na někoho zapomenout, každý trenér mi něco dal. V Příbrami to byl pan Pravda, pak v mužích jistě pan Klusáček, který pak trénoval s Ivanem Haškem v Emirátech. To jsou dva trenéři, kteří mi hodně dali. Ještě také pan Janů v juniorce Slavie.

3) Nejhezčí fotbalové zážitky? Ten byl v osmnácti letech, kdy jsme jeli se starším dorostem Příbrami reprezentovat střední Čechy do Spojených arabských emirátů, kde jsme ten turnaj dokonce vyhráli. Následoval příjezd k hotelu na plachetnicích a fotografování. To byly moc pěkné zážitky.

4) Fotbalové cíle? Jako každý fotbalista bych se chtěl podívat do zahraničí a zahrát si v nějakém špičkovém klubu.

5) Fotbalový vzor? Tím je poslední roky jednoznačně Cristiano Ronaldo, ať už svým fotbalovým uměním nebo vzhledem. To, co předvádí každý zápas, je neuvěřitelné.

6) Největší fotbalový kamarád? Takový asi není. Prošel jsem hodně klubů a nikdy jsem neměl problém si ty kamarády najít. Ale toho největšího asi nevypíchnu.

7) Sledujete fotbal v televizi? Samozřejmě. Je to moje práce a bylo by špatné, kdybych ho nesledoval. Dívám se na každý zápas v televizi, nejraději na Ligu mistrů.

8) Jaké další sporty sledujete nebo si sám rád zahrajete? Mám rád tenis, hokej, poslední dobou i golf. Sám si rád zahraji tenis, ale moc času mi na něj nezbývá.

9) Čeho se nejvíc bojíte? Poslední dobou se bojím zranění. Jsem čerstvě po operaci a v té hlavě to pořád je.

10) Co váš dokáže naštvat? Naštve mě každá prohra, hodně dlouho to v sobě mám. Nesmím zapomenout na lidskou vlastnost – závist, která mě hodně štve. V Čechách je té závisti hodně.

11) Oblíbení herci, herečky, filmy? Oblíbené herce mám z akčních filmů. Například Sylvester Stallone, z hereček Angelina Jolie, Eva Mendes. Z těch akčních filmů bych vybral třeba Dvojitý zásah.

12) Ideální dovolená? Ještě jednou bych se chtěl podívat do Spojených arabských emirátů, kde to bylo nádherné.

13) Oblíbený nedělní oběd? Mám rád kuře na všechny způsoby od mojí přítelkyně, která výborně vaří.

14) Jakou muziku posloucháte? Nemusím dechovku a rád si poslechnu rap, r’n’b nebo pop.

15) Vysněný automobil? Už hodně dlouho mám vybrané jedno z nejdražších aut. Je to Lamborghini a určitě bych si to chtěl jednou vyzkoušet.

16) Čtete noviny, sledujete internet? Noviny čtu denně. Samozřejmě sleduji i internet a každý den prozkoumám, co se událo.

17) Používáte sociální sítě? Mám facebook, ale moc času na něm netrávím. Mám tam tak okolo stovky přátel.

18) Jaké typy žen se vám líbí? Jsou to blondýny. Moje přítelkyně je blondýnka, takže to ani jinak nejde. (usmívá se)

19) Jste pověrčivý? Vůbec nejsem pověrčivý.

20) Co vaše záliby? Záliby jsou jednoznačně sportovní. V televizi sleduji většinu sportovních akcí.

21) Nejhezčí místo v jižních Čechách? Nedávno jsem navštívil Hlubokou a tam se mi hodně líbilo. Hezkých míst je v kraji hodně, ale Hluboká je podle mého top.