V pátek od 18 hodin začne na Střeleckém ostrově zajímavé utkání mezi Dynamem České Budějovice a pražskou Slavii. Fotbalisté berou obecně zápasy proti pražským "S" o něco atraktivněji než jiné ligové zápasy a zvýšený zájem o vstupenky na utkání projevují také fanoušci. Již teď je jasné, že zápas bude sledovat výrazně vyšší počet fanoušků, než je běžné.

Stejně jako v úvodu sezony při zápase s Plzní (utkání bylo tehdy téměř vyprodaná - zápas sledovalo 6.402 diváků) došlo před zápasem se Slavií Praha k souhře okolností, které nasvědčují tomu, že by zápas mohl sledovat vysoký počet diváků. Dynamo v minulém kole uspělo v Hradci Králové, zápas proti sešívaným nebude v televizi a navíc předpověď počasí slibuje na páteční večer hezké počasí. "Věříme, že velkým lákadlem pro fanoušky bude také přítomnost Jiřího Kladrubského. Ten nastoupil v minulém kole proti Hradci a podal výborný výkon," říká tiskový mluvčí Dynama Aleš Strouha.

Velký zájem fanoušků potvrzuje také dosavadní předprodej vstupenek. Zatímco na běžné ligové zápasy se v předprodeji prodají řádově jednotky až desítky vstupenek, na zápas se Slavií bylo prodáno nebo rezervováno již více než tisíc vstupenek. V součtu s prodanými a vydanými permanentními a VIP kartami tak může páteční zápas sledovat už nyní více než tři tisíce diváků. Velký zájem mezi fanoušky je také o akci Happy Hour, která probíhá každý den od pondělí do čtvrtka mezi 14 a 15 hodinou. Za zvýhodněných 20 Kč si vstupenku do středečního odpoledne pořídilo více než 150 fanoušků! "Tato čísla nám naznačují, že by mohl být v pátek stadion zaplněný velmi slušně. Těžko se odhaduje, jestli návštěva bude například atakovat hranici pěti nebo šesti tisíc diváků, ale naším cílem samozřejmě je to, aby byl stadion plný," dodává Aleš Strouha.

V Českých Budějovicích jsou fanoušci zvyklí kupovat vstupenky až přímo před zápasem, klub chce proto na fanoušky apelovat, aby na páteční zápas přišli včas. "Před zápasem s Plzní pokladny a turnikety nezvládaly nápor fanoušků. Bohužel se stalo, že velká část příznivců se na stadion nedostala před výkopem a část opozdilců dorazila na tribuny až dlouho po úvodním výkopu. Fanoušky, kteří mají v plánu vstupenky kupovat až před zápasem tedy prosíme, aby dorazili o něco dříve než je obvyklé. Otevřené budou všechny pokladny a všechny turnikety, snad vše proběhne plynuleji než při vzpomínaném zápase s Plzní," pokračuje Strouha. Předejít frontám u pokladen se dá zakoupením vstupenek přes internetový CBsystem, kde je možné vstupenky zaplatit online platební kartou a následně si je vytisknout a nebo si je zarezervovat a vyzvednout v některém z výdejních míst na jihu Čech (mimo jiné jedno výdejní místo je i na Praze 1).

Kvůli zvýšenému zájmu fanoušků budou navýšené také počty pořadatelů a obsluh stánků s občerstvením. "Uvědomujeme si, že jsme byli při zápase s Plzní kritizování právě za nedostatečné množství stánků s občerstvením. Nyní před Slavií jsme provedli celou řadu opatření, která by měla zajistit, aby se podobná situace neopakovala. Věříme, že dokážeme uspokojit všechny fanoušky o nákup občerstvení. Zároveň jsme zvýšili počet bulletinů "Dynamák", které půjdou mezi fanoušky do oběhu a také počet kamelotů prodávající bulletiny bude vyšší. Dynamáky bude možné samozřejmě kupovat i přímo na pokladnách," vypočítává Aleš Strouha.

Fotbalový klub také připravil pro příchozí diváky hned několik akcí. Mimo jiné byla například obnovena spolupráce s McDonald´s, kdy každý návštěvník zápasu se vstupenkou nebo permanentkou může až dva dny po zápase navštívit některou z jihočeských restaurací McDonald´s a tam získat k BigMac menu zdarma BigMac navíc. O poločasové přestávce proběhne tentokrát na hrací ploše netradiční soutěž v podobě hodně divácky atraktivního fotbalového zápasu v Bubble fotbalu. Stejně jako po každém zápase pak budou moci fanoušci vybírat nejlepšího hráče zápasu a spolu s hráčem pak dostat dárek od partnera utkání.

Po výhře v Hradci hostí Jihočeši v pátek Slavii (22.10.2014)

Po šesti zápasech bez výhry se českobudějovické Dynamo konečně dočkalo a před týdnem vyhrálo v Hradci Králové 3:2. Na tři body z východu Čech budou chtít Jihočeši navázat doma proti Slavii. Atraktivní duel s pražským celkem startuje na Střeleckém ostrově v pátek v 18 hodin.