Ještě loni působil v celku soupeře, v pátek poprvé nastoupil proti Táborsku a hned se uvedl důležitou brankou. Stoper Jakub Hric vyslal v 77. minutě po rohovém kopu střelu, která proskákala až do branky brankáře Tomy. Byla to branka vyrovnávací, jež znamenala remízu 2:2.
Jakub Hric před utkáním s Táborskem

Páteční zápas s Táborskem se rodil pro domácí fotbalisty velice špatně. Dynamo v prvním poločase předvádělo hru, kterou si trenér, fanoušci a ani samotní hráči jistě nepředstavovali. „První poločasy máme špatné. Nepřenášíme do hry věci, které si řekneme před zápasem v šatně. Byli jsme hrozně vlažní,“ vyčítal svému týmu po utkání s Táborskem Jakub Hric. O přestávce proběhla v kabině Dynama porada, při kterém hráčům trenér vytýkal špatnou první polovinu. „V polovině zápasu bylo v kabině pořádné haló. Bylo to potřeba.“

Výkon šel rapidně nahoru od 70. minuty. Dynamo pořádně zabralo a začalo Táborsko točit jako na kolotoči. „Musíme tak hrát od prvních minut, pak budou naše zápasy o něčem jiném,“ litoval ještě v loňské sezoně hráč Táborska. Jihočeši zmáčkli soupeře a dokázali smazat dvoubrankový náskok. A právě stoper Jakub Hric byl střelcem vyrovnávací branky. „Při rohu jsem číhal na zadní tyči. Míč se ke mně šťastnou náhodou odrazil a já jsem se pokusil vystřelit na bránu. Střela mi nesedla, ale naštěstí byla tečovaná a zapadla tam. Zaplaťpánbůh.“

Závěr utkání byla jedna velká divočina, ve které mohly strhnout stav utkání na svou stranu oba týmy. „Po vyrovnávací brance jsme mohli ihned inkasovat a naopak jsme mohli přidat další dvě branky. Byl to zápas nahoru, dolů,“ říkal po utkání, které se divákům nakonec muselo líbit. V hektickém závěru vyrobil i Hric jednu chybu, za kterou se neschovával. Naštěstí pro Dynamo, branku neznamenala. „Jednoznačně moje chyba. Chtěl jsem míč zbrkle odkopnout, ale on mi skočil a netrefil jsem ho. Křížovi musím poděkovat, že to vychytal,“ děkoval svému brankáři.

Dynamo po špatném prvním poločase nakonec bralo bod. „Po špatné první půli bod brát musíme. Fotbal se hraje na dva poločasy a my jsme hráli jenom v jednom,“ shrnul jihočeské derby překvapivý hrdina Jakub Hric.