V pátek to bude velká bitva! Na Střeleckém ostrově vypukne od 18 hodin třaskavé jihočeské derby, ve kterém Dynamo přivítá Táborsko. Všichni mají v paměti přes rok starý vzájemný duel, kdy černobílí na Soukeníku v posledním kole sezony slavili postup po drtivé kanonádě 6:0…

Dynamo se s Táborskem utkalo v ostrém soutěžním zápase pouze dvakrát. V sezoně 2013/14 jihočeská derby orámovala druholigový ročník. V prvním kole na Střeleckém ostrově zvítězili domácí 2:0, když se po poločase prosadili Chmelo a Lengyel. Ševci byli tehdy na zápas hodně nažhavení, v samotném utkání však působili v teplém počasí za slušné atmosféry hodně nervózně. „O Lengyelovi víme, že má skoro tři metry, ale stejně si k němu nikdo nevleze. Nikdo u něj nebyl a po jeho gólu na 2:0 bylo prakticky po zápase," hořce špitl po utkání tehdejší lídr Táborska Jan Šimák.

Richard Kalod v památném zápase v Táborsku

A poslední zápas? Ten snad ani není třeba dlouze představovat… Ale znáte to, na příjemné zážitky si vždy rádi připomenete. Dynamo na Soukeníku před sedmi a půl tisíci diváky koncertovalo už od začátku, Jaroslav Machovec dvěma góly otevřel skóre, po zásahu Petra Benáta v 15. minutě to bylo 3:0 a nikdo nevěřil vlastním očím. Po pauze neudržitelný Machovec dokonal hattrick, trefili se i Kalod s Hanzlíkem a bylo hotovo – 6:0 a Dynamo se po roce vrátilo do ligy. Tehdy bylo v sázce hodně, kdo zvítězil, postupoval. „Hrdinové jsou všichni členové týmu. Celý tým makal na sto procent a já nejsem hrdinou. Hrdiny jsme my všichni. Normálně mě to tak dojalo, že mi z toho až začaly téct slzy. Jsem nesmírně šťastný,“ řekl pár vteřin po závěrečném hvizdu hrdina zápasu i celého jara Machovec. Zkrátka to nemělo chybu.

Suma sumárum – Dynamo má s Táborskem bilanci dvou výher při skóre 8:0. Od posledního vzájemného zápasu se toho však dost změnilo. Černobílí po roce spadli opět do Fotbalové národní ligy a Táborsko chce pod Černou věží uspět. I když vztahy mezi oběma tábory jsou hodně napjaté, oba kluby už si v minulosti měnily i hráče. Nejčerstvější je předsezónní přesun dvojice Hric-Šimák do Českých Budějovic, opačným směrem zamířil Aleš Hanzlík. V Dynamu působil i středopolař Petr Javorek, naopak na Soukeníku hrál obránce Pavel Novák. Krátké angažmá na soutoku Vltavy a Malše má za sebou i Marek Hovorka.

V pátek se je zkrátka na co těšit a žádný fanoušek fotbalu by si neměl nechat jihočeské derby ujít. Příznivci Dynama se mohou jít podívat zdarma, pokud dorazí v černobílém dresu. Pro diváky je připraveno několik dalších akcí, v souhrnném článku si je můžete přečíst zde. Na Střelecký ostrov chystají zájezd i fanoušci Táborska. Inu, bude to zkrátka zápas jako řemen.

Derby s Táborskem bude provázet celá řada zajímavých akcí (17.8.2015)

Již v pátek 21. srpna odehrají fotbalisté Dynama v rámci 4. kola FNL jihočeské derby proti FC MAS Táborsko. Oba celky začaly novou sezonu druhé nejvyšší soutěže dobře a dá se tak očekávat zajímavé utkání. Budějovický klub by na svém stadionu přivítal co možná největší počet fanoušků, a proto ve spolupráci se svými partnery připravil celou řadu zajímavých akcí.