Fotbalisté Dynama České Budějovice po dlouhé době na domácím stadionu prohráli, když v rámci 25. kola Gambrinus ligy nestačili na čtvrtý tým tabulky 1.FC Brno. Jihočeši byli především v průběhu druhého poločasu výrazně aktivnější, jenže jednogólové manko smazat nedokázali a v závěru utkání dokonce sami podruhé inkasovali. "Ta porážka mě samozřejmě moc mrzí, protože my když jsme si s Petrem Uličným před zápasem povídali, tak jsem mu přál všechno nej, ale dneska ještě ne," začal na pozápasové tiskové konferenci František Straka.

Tomu se nelíbil první poločas, ve kterém jeho svěřenci nehráli to, co od nich očekával. "Já jsem s prvním poločasem nebyl spokojený, protože jsme hráli dost ustrašeně a byl to bázlivý fotbal. Bylo to utkání, kde se oba týmy tak trochu neutralizovaly, ale pak přišla ta situace, která nás dost rozhodila, a od toho se to pak samozřejmě odvíjelo dál," upozornil kouč Straka na situaci z dvaatřicáté minuty, která do značné míry rozhodla o utkání. K celé situaci došlo tak, že po střele Lukáše Kubáně přizvedl Petr Pavlík těsně před Tomášem Hunalem míč, který se mu následně odrazil od pravé ruky. Sudí Kovařík následně odpískal nekompromisně penaltu. "Samozřejmě jsme hned o poločase zjišťovali co tam bylo. Byla tam střela, která se ještě odrazila k Tomáši Hunalovi, ten měl ale ruce u sebe a rukou nijak aktivně nehrál. Kdyby ta hra rukou byla aktivní směrem k balónu, tak je to jasné. V té situaci, která ale nastala, nemůžete nic dělat, to byste tu ruku musel nějakým způsobem uříznout. Rozhodnutí ale musíme respektovat," dodal na toto téma budějovický trenér.

Jihočeši ve druhém poločase znatelně přidali a v určitých pasážích hry měli územní převahu, kterou však ale nedokázali proměnit ve vyrovnávací gól. "Ve druhém poločase jsme hráli daleko více aktivněji, tlačili jsme se před bránu a měli jsme i šance, ale bohužel nám chyběla daleko větší přesnost, klid a lepší finální přihrávka. Kdybychom tohle zvládli, tak bychom dnes z toho zápasu dnes určitě nevyšli s prázdnou. Hráči hráli na doraz, ale chyběla nám větší kvalita," viděl kouč Dynama František Straka. "Vaříme z té vody, jakou máme momentálně k dispozici," doplnil na závěr budějovický trenér.

Velmi spokojený s výsledkem i hrou svých hráčů byl po zápase brněnský trenér Petr Uličný. "Z hlediska nasazení hráčů se hrálo vynikající utkání. Dnes to považuji za strašně vydřené vítězství. Budějovice hrály dnes opravdu dobře a byly takové aktivnější, ale naše obranná fáze byla i bez Trousila vynikající a nakonec jsme dali dva góly a to měli šance ještě Besta a Tomáš Došek. Tyto body jsou pro nás opravdu nesmírně cenné, protože my teď hrajeme ve světě dvou cest do toho poháru a té výhry v Budějovicích si velmi cením. Budějovice hráli na doraz, ale my jsme měli tu obrannou hru vynikající, takže musím hráče pochválit, protože proti kvalitnímu soupeři uhráli tři body," cenil si Petr Uličný výhry z Českých Budějovic.

Brněnský kouč se musel v zápase obejít bez svých dvou klíčových hráčů, což se na hře hostů projevilo minimálně. "Dnes nemohli za nás nastoupit stoper Trousil a playmaker Polách, který umí dávat finální přihrávky. Oba jsou to silní hráči, proto tam šel Střeštík. Věděli jsme ale, že to není jeho pozice, že se mu hraje lépe na té levé straně, kdy může hrát tu svoji hru jeden na jednoho a podobně," pokračoval Petr Uličný. Na dotaz novinářů se pak také krátce vyjádřil k situaci, po které padla první branka zápasu. "Ta penaltovou situaci můžu těžko hodnotit, protože František (trenér Straka, pozn. autora) to viděl z větší blízkosti než já. Respektuji ale rozhodnutí rozhodčího a nemohu nijak dále spekulovat. Rozhodčí k tomu byl blíže než Petr Uličný," dodal na závěr trenér nyní již aktuálně třetího týmu tabulky.