Již čtvrtou porážku v řadě v tomto ligovém ročníku zaznamenali fotbalisté budějovického Dynama proti Baníku Ostrava. Na Střeleckém ostrově sice dlouho vedli brankou uzdraveného Stráského, jenž se překvapivě objevil v základní jedenáctce na postu pravého záložníka. Hosté však Jihočechy ztrestali za pasivitu ve druhém dějství zápasu dvěma slepenými góly a odvezli si všechny body. „Je to pro nás opět hodně krutá porážka. Od hráčů byl zápas odpracovaný a odehráli solidní utkání,“ zastával se svých svěřenců se smutkem v hlase Tobiáš.

"Předem bych chtěl zdůraznit, že Baník vstoupil do utkání velmi dobře, hrál aktivně a vypracoval si první větší šanci. My jsme se do zápasu dostávali pozvolna a vítr do plachet nám dodala vstřelená branka, i když jsme pak hosty málem poslali do vyložené šance po jejich rychlé rozehrávce,“ připomněl Pavel Tobiáš situaci, kdy se budějovičtí hráči radovali v chumlu u střídaček, zatímco co Ostravští už rozehrávali na půlící čáře.

„O osudu utkání však rozhodly dva momenty. Prvním byly dvě stoprocentní šance v úvodu druhého poločasu, ze kterých jsme bohužel nevytěžili gól. Byly to situace, které jsem měl z lavičky v přímém úhlu, tam stačilo pouze trefit bránu,“ bědoval nad neproměněnými příležitostmi Meszároše a Stráského domácí kouč. „Druhá rozhodující chvíle přišla v okamžiku, kdy jsme museli vynuceně střídat Ondráška a Limu. Přitom to byli hráči, kteří měli na place zůstat, ale zranění jim nedovolilo pokračovat ve hře. To byl velký zásah do týmu... Přitom původně jsem dolů chtěl poslat Benáta se Stráským, ti ještě nemají optimální kondici,“ vysvětloval zkušený lodivod, jenž v dalším ligovém kole oslaví jubileum v podobě 300. zápasu v roli hlavního kouče Dynama.

„Po těchto změnách samozřejmě převzala iniciativu Ostrava, přehrála nás a podařilo se jí vstřelit dvě branky. Je to pro nás opět hodně krutý výsledek, protože tento duel jsme poctivě odpracovali až do zmiňovaných momentů, které znamenaly změnu skóre. Myslím si, že jsme hráli dobrý ligový fotbal,“ uzavřel své zápasové hodnocení Tobiáš.


Ač to na sobě nedával Miroslav Koubek příliš znát, ve skrytu duše ho jistě hřál pocit vítězství na Střeleckém ostrově, který byl v loňské sezoně nedobytnou tvrzí českobudějovického klubu. „Jednalo se o velmi důležité utkání. Obě mužstva se nacházela na určitě křižovatce v ligovém průběhu. My jsme na jih Čech přijeli s velkým odhodláním zvítězit, protože po dvou nešťastných zápasech proti Jablonci a Brnu, ze kterých jsme měli vytěžit více než jeden získaný bod, jsme si to chtěli vykompenzovat výhrou, což se podařilo,“ vysvětloval velmi poutavým způsobem hostující trenér.

„Troufám si říct, že naše výhra je zasloužená, ač se nerodila vůbec lehce. Komplikované to bylo zejména po našich hrubých chybách v defenzivní části. Začátek duelu byl však z naší strany velmi kvalitní a ten úvodní nápor jsme mohli korunovat i brankou Zehera,“ chválil hru svých svěřenců a zároveň lamentoval nad lehkomyslností ostravského útočníka, jenž naložil se svou loženkou prachbídně. „Poté jsme ale inkasovali ze standardní situace domácích, i když jsme věděli, že je to jejich největší zbraň, což bylo docela pěkné K. O. ,“ zmínil Koubek situaci, kdy Benát perfektně posadil míč na hlavu rekonvalescenta Stráského.

„Příjemný šok jsem zažil o poločasové pauze, kdy se hráči semkli a řekli, že prostě musejí vyhrát. To jsem zatím u mého mužstva nezažil a přiznávám, že mě to moc potěšilo. Samotnou hru jsme samozřejmě pod úplnou obrannou kontrolou neměli, jelikož jsme útočili do plných. Měli jsme i kus štěstí, ale za tu nezdolnou vůli a bojovnost jsme nakonec byli odměněni,“ konstatoval stroze, ale upřímně hostující lodivod.