Nechybělo mnoho a na E.ON stadionu se mohla v krátké době slavit další výhra nad pražskou Spartou. Letenský celek byl pro Jihočechy dlouhá léta černou můrou. V loňské sezoně ale Dynamo svého soka na Střeleckém ostrově porazilo 2:0 a nechybělo mnoho, aby se podobný výsledek zrodil i letos. Na gól Černého ale dokázal čtvrt hodiny před koncem odpovědět Slepička a zrodil se tak výsledek 1:1. Kouč Dynama František Straka byl přesto po zápase spokojen: "Remíza je spravedlivá a já jsem rád, že jsme ten bod urvali, protože má pro nás velkou cenu.

Jihočeši vstoupili do zápasu dobře. Proti silnému soupeři sice nepředvedli v prvním poločase žádnou ofenzivní smršť, avšak ani Sparta se přes výborně hrající obranu také prakticky k ničemu nedostala. "Nemohli jsme se hnát do útoku, spíše jsme čekali na některé brejky. K výhře jsme sice neměli daleko, ale nakonec musíme přiznat, že to byla spravedlivá remíza, protože Sparta v závěru vyvinula velký tlak," řekl na tiskové konferenci kouč Straka. Vůdce A-týmu také souhlasil s názorem, že druhý poločas byl oboustranně lepší a fanoušci si přišli na své až po změně stran. "Nám v prvním poločase chyběla daleko větší agresivita a hráli jsme dost ustrašeně. Ve druhém poločase to bylo o poznání lepší. V kabině jsem nabádal hráče, aby stříleli ze střední vzdálenosti a hned z toho byl gól," pokračoval dále Straka.

Právě ve druhém poločase se Jihočeši nadechovali k několika nadějným brejkům, žádný z nich ale nedokázali dotáhnout do konce. "Měli jsme zachovat více rozvahy," vysvětloval lodivod týmu. Dynamo přišlo v závěru zápasu sice o dva body, přesto ale trenér Straka poznamenal, že bod nad silnou Spartou má velký význam. "Bod z takového zápasu je nesmírně důležitý hlavně kvůli psychice a sebevědomí hráčů. Naši hráči si dokázali, že mohou obstát i proti těm nejlepším a dnešní zápas je velké povzbuzení. Nemůžeme ale zase propadnout nějaké přehnané euforii. Máme před sebou ještě pořádný kus práce, aby ten mančaft byl ještě kvalitnější." Jihočeši se v posledních týdnech dostali do dobré formy. Po nepovedeném začátku čtyřikrát v řadě bodovali a pomalu se začali vzdalovat sestupovému dnu tabulky. Budějovičtí navíc v zápase se Spartou hráli podle Strakova gusta - rvali se o každý míč a urputným fotbalem bod nad úřadujícím mistrem doslova vyválčili. "Chlapci zaslouží pochvalu za bojovný výkon," podotkl závěrem impulzivní trenér.


To kouč pražské Sparty Michal Bílek neskrýval rozhořčení z další bodové ztráty. "Remízovali jsme 1:1 a nemůžeme být spokojeni, protože jsme chtěli více. Chtěli jsme to utkání vyhrát. I když jsme měli více ze hry, dostali jsme nešťastnou branku a ta nás hodně poznamenala," začal svou řeč trenér Bílek. Letenští považovali remízu na E.ON stadionu skutečně za velkou ztrátu, přesto ale hlavní trenér Sparty souhlasil s názorem, že bodová dělba odpovídala dění na hrací ploše: "Bylo to vyrovnané utkání, remíza je skutečně spravedlivá. My jsme soupeře pouštěli zbytečně do rychlých kombinací, z nichž pramenilo permanentní nebezpečí."

Především v prvním poločase hrála Sparta na jihu velmi nepřesvědčivě. Na české poměry hvězdný tým domácí hráče rozhodně nepředčil a za celý poločas si Bílkovi muži vytvořili snad jedinou brankovou příležitost. "Pokud nepřijde kloudná přihrávka, nemůžeme se dostat do šancí. Proto jsme ve druhém poločase střídali a na hřiště šel Sylvestre. Avšak ani potom k nějakému výraznému zlepšení nedošlo," reagoval Michal Bílek na tento fakt. K výraznému zlepšení sice střídání nevedla, ale právě jeden střídající hráč dvacet vteřin po svém příchodu na hřiště vyrovnal. "Slepička čeká na šanci, dneska dal gól a myslím, že pro něj i pro nás je to dobře. Gól dal sice z takové pološance, ale pokud bude dávat góly, bude to pro nás změna k lepšímu," okomentoval Bílek Miroslava Slepičku, jenž šťastně překonal gólmana Kučeru.

Před následujícími zápasy má Michal Bílek plnou hlavu starostí. Tým je rozpadlý kvůli karetním trestům a zraněním, což hodně poznamenává složení základní jedenéctky. "Máme velké problémy s absencemi, které nás hodně trápí. Je to sice velká nepříjemnost, ale čekají nás další zápasy a musíme se na ně co nejlépe připravit," končil své hodnocení letenský kouč.