Jihočeši se nadále nacházejí v hluboké krizi. Ve 4. kole Poháru ČMFS je o možné čtvrtfinále obral celek z Jablonce. Severočeši zvítězili nedávno na Střeleckém ostrově v lize 1:0, teď vyhráli na jihu Čech 2:1 brankami nováčků Jindříška a Jožefa. Za českobudějovické Dynamo dával branku Lafata. Trenér Robert Žák tak na své premiérové vítězství stále čeká.
Trenér Žák poslal do pohárového utkání sestavu, která čítala několik změn. Do brány se postavil Kafka, v záloze se objevil již uzdravený Josef Němec a na levém kraji hrál Leština. Jablonecký kouč Rada dal prostor v bráně Lovásikovi, v záložní řadě se chopili příležitosti Jindříšek s Jožefem.

České Budějovice odehrály v minulém ligovém kole špatné utkání s Teplicemi, proto se chtěly domácímu obecenstvu revanšovat . A tak to také na začátku zápasu vypadalo. Hned ve 4. minutě vyslal Pončák nebezpečný centr do vápna, ale Kulič nedokázal doskočit. Za tři minuty dali o sobě vědět i hosté. Smíšek se obtočil kolem budějovických strážců, z levé strany poslal centr, jenž orazítkoval břevno Kafkovy svatyně.

V 8. minutě po rohu Vozábala řešil Lovásik závar včasným vyboxováním, o chvilku později nemusel jablonecký gólman zasahovat proti střele Davida Lafaty. Do hry Budějovic vnesl jisté osvěžení Němec, jenž zálohu notně rozpohyboval, hýřil aktivitou a často se nabízel.

V 11. minutě zahrával přímý kop Vozábal, ale Lovásik stál na místě. Za chvíli se prezentoval znovu aktivní Vozábal rohovým kopem, Kulič zpracoval pro Homoláče, ale domácí stoper pálil nad. V 17. minutě se poprvé vážněji ozvali Severočeši. Mašek centroval, ale Šenkeřík na balon v šestnáctce nedosáhl. O čtyři minuty poté Kulič oklamal hostující defenzivu a řítil se sám na brankáře. Ještě ale přihrával, což Jablonečtí zpacifikovali.

Ve 24. minutě byla k vidění na Střeleckém ostrově fatální minela domácích zadáků. Po chybné přihrávce Homoláče se míče zmocnil Smíšek, ten přiťukl zcela osamocenému Jindříškovi, jenž prostřelil bezmocného Kafku – 0:1.

Hrubka v obraně černobílé mužstvo značně ovlivnila, zaskočení Jihočeši si nedokázali přihrát, nepřesnost střídala nepřesnost a hosté spokojeně číhali na brejky.

Další rána přišla pro svěřence lodivoda Žáka ve 31. minutě. Laštovka se krásně uvolnil, nacentroval na volného Jožefa a ten nekompromisně zakončil – 0:2.

O šest minut poté zakombinoval Jablonec v šestnáctce soupeře, ale domácí se štěstím ubránili. S Jihočechy to již začalo vypadat prachbídně, ale ve 38. minutě snížili. Vozábal našel krásnou přihrávkou Kuliče, který naservíroval balon Lafatovi jako na zlatém podnose a kanonýr navázal na někdejší úspěchy střelou k pravé tyči – 1:2.

Na konci prvního poločasu se skóre mohlo měnit ještě dvakrát. Nejprve jablonecký Jindříšek nevyřešil dobře stoprocentní příležitost, jeho střela mířila metr vedle tyče. Poté střídající Plocek našel Němce, centr našel Lafatu, ale hlavičkoval nad Lovásikovu branku.

Ve druhé půli začali aktivněji opět domácí fotbalisté. V 54. minutě napřáhl z dálky Chlebek a severočeský brankář se musel hodně natahovat, aby vytěsnil povedenou dělovku. Za okamžik se chtěl zapsat do listiny střelců útočník Smíšek, ale technický pokus šel vedle.

V 62. minutě diváci už vstávali při průniku Plocka, ale hlavní rozhodčí Beneš odpískal ofsajd. Budějovice se tlačily ve druhé půli hodně dopředu, což mohlo přinést užitek v 64. minutě. Lafata hlavičkoval po centru Němce, ale jablonecký gólman si věděl rady.

Za chvíli se již chystal zvedat ruce trenér Rada, Hrotek však trefil v gólové šanci pouze vyběhnuvšího brankáře Kafku. Domácí strážce svatyně tak stále držel budějovické naděje na zvrat zápasu.

V 83. minutě se střídající Matoušek předvedl výborným presinkem, zajímavou situaci však zbrkle vyřešil ranou vedle. Na konci zápasu málem připravil penaltovou podívanou Plocek, jeho nádherná střela ale míjela pravý horník růžek. Pro Českobudějovické tak bitva v Poháru ČMFS skončila ve 4. kole porážkou 1:2.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava