Futsalisté Dynama vyšli poprvé v sezoně střelecky naprázdno a na palubovce Helas Brno nakonec prohráli 0:2. O obě branky domácího týmu se postaral Šarközy, který se dvakrát trefil v prvním poločase.

Oba týmy se první pár minut spíše seznamovali, zahřívali a poznávali se s tvarem míče. V 6. minutě vzal na svůj vrub míč Šarközy, navedl si ho z levé strany do středu hřiště a tvrdou ranou propálil Křížka, který ránu pouze zpomalil - 1:0. Brněnští hráli vcelku agresivní hru, což nasvědčuje počtu faulů a počtu žlutých karet, které viděli domácí hráči celkem tři.

Domácí obrana byla pevná, náš tým se snažil ohrozit palebně z velikých vzdáleností, ale i kombinačně tzv. až "do kuchyně". Ani v jednom případě však obranu domácích nenachytali na švestkách. Ve 12. minutě tak přišel další trest. Šarközy potvrdil svou skvělou formu a přidal svůj druhý gól. Povedenou střelou totiž poslal míč z pravé strany odrazem o levou tyč do hostující brány - 2:0.

O korigování skóre do konce poločasu se pokoušeli velice aktivní Radouch a Benát, jenže domácí Mykytjuk byl pozorný a svůj tým podržel.

Jak skončil první poločas, tak začal poločas druhý. Na branky chudší druhý poločas přinášel větší šance spíše sporadicky. Ve 21. minutě orazítkoval domácí hráč Poul tyč. Ve 26. minutě Pouzar vykopával míč z brankové čáry a stále tak držel naděje na zkorigování.

Opět aktivní Radouch, který patří k tahounům týmu, se pokoušel o několik střeleckých pokusů. Ty však skončily v rukách Mykytjuka nebo mimo branku. Nutno vyzdvihnout výkon Křížka, jehož jméno se z úst komentátora opakovalo mnohokrát. Právě Křížek, i přesto, že inkasoval dvě branky, držel skóre zápasu na uzdách.

Ve 35. minutě mohl Benát snížit, ale pohotový Mykytjuk mu výrazně snížil palebný úhel. Více zajímavějších událostí se do konce poločasu neudálo.

Tomáš Galia (trenér Brna): “Dnešní utkání moc pohledné nebylo, ale zisk tří bodů pro nás byl důležitější. V obranné fázi jsme pracovali svědomitě, a proto mě těší odehrané utkání bez inkasované branky, které nám může dodat odvahu do nedělního duelu se Spartou.”

Petr Benát (hráč Dynama): “Nemyslím, že bychom odehráli špatné utkání, bohužel v ofenzivní fázi nám Helas díky své koncentrované a zodpovědné hře příliš nedovolil a jen těžko jsme se prosazovali. Domácí pak využili naše dvě menší zaváhání v obraně a zřejmě tak zaslouženě zvítězili. Takticky svázané utkání dle mého nabídlo pouze minimum futsalových dovedností či povedených akcí, což nás určitě mrzí. Nyní je potřeba se před reprezentační přestávkou zkoncentrovat na dvě domácí utkání a pokusit se z nich vytěžit maximum.”