Nepovedený druhý poločas na palubovce Mělníka stál futsalisty Dynama všechny body a domů se tak vrátili s prázdnou. O jedinou trefu se postaral Pecka.

První poločas byl velmi vyrovnaný a na první branku se čekalo až do poloviny prvního dějství, ve kterém brankář Dynama často podporoval své spoluhráče vysunutím se z branky a v 10. minutě na to Jihočeši doplatili. Jiří Novotný vystihl jednu z přihrávek na obranné polovině a přes celé hřiště trefil odkrytou budějovickou branku.

Další přesný zásah jsme v mělnické hale viděli až v 17. minutě. Olympik kombinoval na útočné polovině tak dlouho, až přišla chybná přihrávka a vyslala Dynamo do přečíslení tři na jednoho, které hosté úspěšně zakončili. Radouch vedl míč středem hřiště a měl na výběr vpravo Pecku a vlevo Pouzara. Na poslední chvíli si vybral Pecku, který nedal natahujícímu se Žežulkovi šanci zasáhnout a srovnal stav na 1:1, za kterého se šlo do šaten.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou a zaslouženě šli ve 26. minutě do vedení. Laxní přihrávku posledního hráče Budějovic vystihl Šup, který udělal brankáři kličku do strany a s pomocí levé tyče poslal Mělník do vedení 2:1.

Ve 33. minutě odskočil Olympik soupeři o dvě branky a s Dynamem to nevypadalo vůbec dobře. Hráči Budějovic vytvořili na útočné polovině další hrubku a nabídli domácím možnost rychlého brejku. Kapitán Vokoun našel na zadní tyči lépe postaveného Šupa, který neměl problém uklidit míč do prázdné sítě.

Poté zkoušeli České Budějovice opět hrát s brankářem v poli, ale místo snížení přišla další branka Mělníka. Svůj skvělý výkon v mělnické brance vyšperkoval Žežulka také vstřelenou brankou přes celé hřiště, která byla v zápase poslední a Olympik získal tři body za vítězství 4:1.

Jiří Vokoun (kapitán Mělníka): „Do utkání s Českými Budějovicemi jsme šli s tím, že musíme za každou cenu zvítězit a dotáhnout se v tabulce na soupeře před námi. První poločas byl z mého pohledu velmi vyrovnaný a stav 1:1 byl o pauze odpovídající. V šatně jsme si řekli, co musíme do druhé půle změnit a zlepšit, abychom strhli zápas na svoji stranu. Asi pět minut po začátku druhého poločasu se nám podařilo jít do vedení a po asi dalších pěti minutách jsme odskočili o dvě branky. Soupeř následně zkoušel hrát powerplay, kdy nás podržel náš výborný brankář Žežulka. Naštěstí se nám povedlo dát pojišťující trefu do prázdné branky. Utkání jsme tak zvítězili a všichni jsme moc rádi, že jsme cíl splnili.

Tomáš Pecka (hráč Dynama): „Zápas se mi nehodnotí dobře, protože jsme opět prohráli. Myslím si, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Bohužel nás soupeř po individuálních chybách trestal. Musím pochválit brankáře, který jim utkání vychytal. Další zápas nás čeká na domácí palubovce proti Ústi, kdy musíme už opravdu zabrat.”