Dramatickou podívanou svedli fotbalisté Dynama ve dvanáctém kole na domácím hřišti proti pražským Bohemians. Po prvním poločase vedli svěřenci Davida Horejše díky brance Davida Ledeckého. Druhý poločas přinesl čtyři branky, když se oba týmy prosadily dvakrát, což nakonec Dynamu stačilo k zisku tří bodů. V dalším kole jedou černobílí do Olomouce.

Bez vykartovaného Kladrubského a zraněného Rabušice se musel obejít trenér David Horejš, poprvé v nové sezoně nastoupil v ligovém utkání brance Zdeněk Křížek. Už ve čtvrté minutě mohli jít domácí fotbalisté do vedení. Brandner našel šajtlí rozběhnutého Ledeckého, který tváří v tvář nepokořil Fryštáka. Stoprocentní příležitost měli na druhé straně i Bohemians. Vodháněl dal pod sebe na Závišku, jehož skvěle vychytal Křížek.

V osmnácté minutě Jihočeši otevřeli skóre utkání. Na roh Čoliče si naskočil David Ledecký a přesnou hlavičkou na zadní tyč navázal na branku z Liberce – 1:0. Poté přišli černobílí o dalšího hráče. Na polovině hřiště zůstal ležet Filip Havelka a nakonec musel kvůli zranění střídat. Druhou branku mohl přidat Javorek, jenže místo střely ještě hledal Brandnera, který stál v ofsajdu.

Do druhé půle udělali Pražané dvě změny v sestavě, ale druhou branku přidali Jihočeši. Čavoš poslal míč dopředu na rozběhnutého Ivana Schranze. Urostlý křídelník ustál souboj o míč, dostal se před Fryštáka a chladnokrevně zakončil – 2:0. Od té doby hostující tým výrazně zvýšil svou aktivitu a Dynamo bylo v problémech. Do vápna začaly létat centry z obou stran a obrana Jihočechů byla rázem pod tlakem. Více než dvacet minut před koncem se podařilo vršovickému týmu snížit. Nečas ve vápně Davida Bartka, který utaženou střelou poprvé v zápase pokořil Křížka – 2:1.

Obrovskou šanci na srovnání měl Milan Havel. Po přihrávce od Nečase byl úplně sám před domácím brankářem, udělal si kličku do strany, ale netrefil odkrytou branku. Rozuzlení přinesla parádní akce střídajícího Matěje Mršiče. Po zisku míče vystartoval na branku, dostal se za obranu a po krásném pasu připravil druhou branku pro Davida Ledeckého - 3:1. Svěřencům Martina Haška se ještě podařilo snížit. Do první střely Jakuba Rady se vložil Tomáš Sivok, ale na druhou už nezareagoval nikdo – 3:2.

David Horejš (trenér Dynama): „Kdo dnes přišel na stadion, nemusel litovat. Viděl pět gólů a dobrý fotbal. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli. Tlak na nás byl. Věděli jsme, že bod potřebujeme. Z tohoto pohledu bylo utkání strašně těžké. Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. První půli jsme byli lepší. Dali jsme branku, šli do vedení, sbírali odražené míče a hráli jsme to, co jsem chtěli. Druhý poločas jsme měli výborný vstup. Dali jsme gól na 2:0. Projevila se nezkušenost týmu. Nechali jsme se zatlačit. Bohemka si vytvořila tlak, přišel gól na 2:1. Pak jsme dali do hry Mrsiče. Hru oživil. Dali jsme třetí gól a zdálo se, že utkání v klidu dohrajeme. Zase jsme inkasovali, zase to bylo drama. Klukům ale musím poděkovat. Jsme šťastní, že jsme získali tři body."

Martin Hašek (trenér Bohemians): „Poměrně často hodnotím po zápasech, že máme rozdílnou úroveň výkonů v poločasech. Dnes to byl od nás v prvním poločase sterilní, bezkrevný výkon. Nepropadali jsme dozadu, ale hra neměla šťávu. Dopředu jsme nebyli nebezpeční a hra nemohla bavit. Nepřispěli jsme ke kvalitě hry. Prohrávali jsme jedna nula a v poločase jsme udělali změny. Vystřídali jsme hráče na i pod hrotem a dali tam dva rychlostní typy. Změny měly za důsledek, že ve druhým poločase jsme byli lepší. Fotbal mě bavil, byl plný pohybu a vtáhl diváka do děje. Pořád se něco dělo. Bylo to napínavý. Nejprve jsme dostali gól na 2:0. Trochu s námi zatřásl, ale knock-out to nebyl. Podařilo se nám vytvořit tlak. Za stavu 1:2 jsem byl přesvědčený, že když srovnáme, tak vyhrajeme. Pak přišla ztráta míče a soupeř nás potrestal z ojedinělé akce. To nám vzalo vítr z plachet. Přesto se hráči zmobilizovali, dali na 2:3 a mohli jsme pomýšlet i na bod. Podaný měl v závěru gólovou šanci, ale centr netrefil dobře."