Fotbalisté Dynama České Budějovice nezvládli svůj poslední domácí zápas v roce 2004 a prohráli v utkání s ambiciózním Libercem 1:2. Přitom úvod utkání vyšel domácím na jedničku, první vstřelil branku domácí kanonýr Lafata a do kabin se odcházelo za stavu 1:0. Hosté vlétli do druhého poločasu jako velká voda a po necelé minutě vyrovnali na 1:1 zásluhou Pospíšila. Dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství Liberce nádhernou střelou ze střední vzdálenosti Zápotočný.
Domácí trenér Žák musel řešit před zápasem rébus, koho postavit za potrestané stopery Horejše a Homoláče. Do středu obrany se nakonec posunul Dvořák a šanci dostal také Dobrotka, jenž nastoupil ke svému prvnímu zápasu v první lize. A vedl si velice zdatně.

Hned ve 2. minutě se slovenský debutant předvedl dobrým zákrokem proti Kiselovi. O minutu později Lafata našel Němce, ale liberecká obrana stačila odvrátit na rohový kop. V 5. minutě se hostující Slepička ocitl ve slibné šanci a brankář Filipko jeho střelu vytěsnil, branka by však stejně neplatila, neboť sudí Gallo odpískal ofsajd. Jihočeši odpověděli ihned vzápětí. Kapitán Vozábal se položil do střely a jeho rána se snesla jen těsně nad břevnem Čechovy brány. Aktivita domácích byla znát i v další akci. Němec se dostal do dobré střelecké pozice, jenže ze šestnáctky pálil vedle pravé tyče.

Diváci na Střeleckém ostrově sledovali zatím vyrovnaný obraz hry, Budějovice často vystavovaly hosty do ofsajdových pastí, jež ve všech případech sklaply. Ve 21. minutě se probil do vápna liberecký Papoušek, pokus však postrádal přesnost. Za chvíli domácí příznivce zahřál Lafata, který se prezentoval krásnou akcí. Vozábal utekl po pravé straně, poté přihrál právě budějovickému kanonýrovi a ten si s gólmanem Čechem pohrál jako kočka s myší. Nejprve udělal kličku a pak zakončil do prázdné svatyně – 1:0.

Aktivní Vozábal po vstřelené brance napřáhl ze standardní situace, Čech ale nemusel zasahovat. Domácí fotbalisté libereckého protivníka zmáčkli a žádnou dobrou příležitost mu nedovolili. Výjimkou byla pouze Polákova přízemní střela a Kiselova hlavička. Obě situace ale Filipkovi žádné vážné problémy nenadělaly. Ve 42. minutě si Kulič svojí dravostí vynutil chybu Šinglára a společně s Lafatou se řítili sami na brankáře. Kuličovo přiťuknutí nedokázal Lafata využít. Gólovou radost mu totiž zmařil bravurním zákrokem Čech. Na konci prvního poločasu se ještě stačil vyznamenat strážce tří tyčí Filipko, když vyboxoval hlavičku po rohu Severočechů.

Liberec vrazil do druhé půle jako uragán. Ospalé Jihočechy potrestala narážečka Slepičky s Pospíšilem, jenž prostřelil bezmocného Filipka, a bylo to rázem 1:1. Další nedorozumění v obraně Dynama mohl ztrestat opět Pospíšil, slovenský brankář tentokrát nezaváhal. Liberecká útočná smečka v úvodu druhé půle často znamenala pro domácí zadáky veliké nebezpečí, což potvrdil v 50. minutě Slepička, který střílel vedle tyče. Černobílí se pokusili o odpověď díky střele Chlebka, ta však nebyla dost razantní. Živou pětiminutovku korunoval gólem neúnavný Slepička, hlavní rozhodčí Gallo však postřehl hraní rukou a udělil tak hostujícímu útočníkovi žlutou kartu.

V 67. minutě se balon točil po ose Gruber, Vozábal, Plocek. Posledně jmenovaný se ocitl v gólové pozici, jenže trestuhodně minul. Za dvě minuty zahrozili opět Severočeši. Na Pospíšilův centr si vyskočil Kisel a hlavičkou vystrašil českobudějovického brankáře.

Oba celky se snažily hrát útočně a chtěly přenést vítězství na svoji stranu. Pět minut před koncem utkání zkoušel využít Šinglárovo uvolnění agilní Pospíšil a zakončil těsne vedle. Na hřiště pak vběhl Zápotočný, jenž vystřídal Slepičku. Tento tah se pak ukázal jako tah královský. Za tři minuty totiž dalekonosnou dělovkou vymetl pavučinu Filipkovy brány – 1:2. V 90. minutě se mohlo měnit skóre na obou stranách. Nejprve střídající Myšák trefil ve vyložené šanci jednoho z libereckých obránců, poté Polák neuspěl tváří v tvář Filipkovi. Pohledný zápas tak skončil výhrou Liberce.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava