S Libercem se hrál poslední zápas podzimu na Střeleckém ostrově. Svému minulému soupeři – Teplicím – nasázeli Severočeši čtyři góly, všechny padly ve druhém poločase. Druhý poločas už měl Liberec lepší několikrát. A tak není divu, že i České Budějovice nezůstaly ušetřeny a i přes svou obrovskou snahu, kdy byly svému protivníkovi vyrovnaným soupeřem, ba i byly lepší, neboť vstřelily gól, první minuta a závěr druhého poločasu byly ve znamení ledové sprchy. Tři body jely na sever a tým z Podještědí okupuje třetí místo tabulky.
Od sobotního zápasu s Libercem se může Střelecký ostrov pochlubit novým maskotem – černobílou hvězdičkou, kterážto před zápasem a o poločasové přestávce poskakuje po hřišti a vybízí návštěvníky stadionu k povzbuzování mužstva. I přes lezavé počasí se tribuny vcelku slušně zaplnily, nakonec však počet diváků opět nepřekročil 2600. První minuty patřily hostům, kteří jihočeský tým víceméně zatlačili na jejich polovinu. Brankář Miroslav Filipko se nenudil a stejně tak i obrana, „improvizovaná“ díky absenci obranných pilířů – Davidů Horejše a Homoláče, ve středu Ivanem Dvořákem a Martinem Dobrotkou, kteří si ovšem vůbec nepočínali špatně. Obzvlášť Martina Dobrotku možno skutečně pochválit. Klobouk dolů, jak se v A-týmu předvedl.

Postupně se i černobílý tým, povzbuzován opět „novým kotlem“ z tribuny F, začal dostávat do šancí. Útočníci zkoušeli střílet z dálky, míči se však do sítě nechtělo a mířil mimo branku; jednou též k zoufalému zavytí fanoušků, kteří jej už viděli v síti, těsně vedle pravé tyče. Filipko zatím zlikvidoval střelu aktivního Slepičky a další pokus Pospíšila, přičemž vyrazil míč až k volnému Vozábalovi, jenž se s ním vydal na pouť ke gólmanovi Čechovi (zajímavé je, že poslední dva roky, co Liberec zavítal na Střelecký ostrov, nedostal se do branky gólman Hauzr, který na jihu Čech krátce působil – loni jej vyřadilo zranění, letos byl po trestu za červenou kartu při svém reflexivním zákroku v souboji s opavskými útočníky). Vozábala však zastavil obránce Janů.

Hra se přelévala nahoru dolů a k vidění byl pohledný, živý fotbal. Zajímavá akce se naskytla po faulu na Jaroslava Chlebka, Martin Vozábal rozehrál do dvoučlenné zdi, míč se k němu vrátil a tak si mohl rozehrávku zopakovat. Vyslal jej na Josefa Němce, který přihrávkou hledal Marka Kuliče. Bohužel však modrá zadní řada hlídala protihráče jako ostříži. Z východní tribuny se stále ozývalo povzbuzování, mezitím co západní tribuna temně mlčela (Na západní tribuně klid). K překvapení nového kotle se v jeho blízkosti ocitlo pár fanoušků, kteří začali perlit a provolávali různá „hesla“ směrem k rozhodčím a podobně. Jako kdyby vešlo ve známost, že na tribuně F se mají shromažďovat diváci, kteří si chtějí zařvat. Nikoli – tribuna F se řídí heslem „Fandíme slušně!“.

Kolem 20. minuty se hrálo více mezi šestnáctkami, obranné řady efektivně bránily a svižné úniky na obou stranách končily střelami mimo. K míči se však dostal zase jednou David Lafata, nikým neatakován se dostal až ke gólmanovi Čechovi, nádherně se kolem něj prosmýkl a skóre se poprvé měnilo – 1:0. Liberečtí prý sice reklamovali ofsajd, rozhodčí však nereagoval (reagoval až asistent na druhé straně hřiště ve druhé půli). Vedoucí gól domácí samozřejmě oživil, vzápětí střílel Vozábal asi jen 1,5 metru vedle pravé tyče. Hosté nezůstávali pozadu a snažili se co nejdříve vyrovnat. Kiselův centr s přehledem chytil Filipko a poslal pak východní tribuně pozdrav v podobě špatně směrovaného míče. Ve 36. měly Budějovice skutečně štěstí, když díky drobnému nedorozumění v obraně prošel Slepička do malého vápna a nikým nebráněn křižně vystřelil. Míč proletěl těsně kolem branky, zamířil však do autu. Jihočeši se dále snažili. Spolupráce Kuliče s Lafatou byla pohledná, Lafatovi však střelu stihl vykopnout liberecký gólman. Vzápětí Marek Kulič předal míč Jaromíru Plockovi, ten byla ale bráněn. V závěru půle získali standardku hráči v modrém, míč byl odvrácen k Janů a ten volil prudkou střelu, která tečována skončila samozřejmě rohovým kopem. Roh domácí sice trochu zběsile, za to úspěšně ubránili a vzápětí končil poločas.

K velké smůle však hned v úvodu druhé půle padl vyrovnávací gól. Severočeši evidentně dostali od svého trenéra v šatně kapky a začali hrát na 150%. Po vyrovnávacím gólu se probudil zhruba osmičlenný hlouček Libereckých fanoušků, který však tribuna F v pohodě překřičela a spustila „My to dneska stejně vyhrajem!“. Další šanci si však vypracovali hosté a gólman Filipko, kterému míč vypadl, měl plné ruce práce. Začalo ještě ke všemu mrholit a záhy i pršet, a tak i terén změnil podobu. V 52. měli budějovičtí možnost strhnout vítězství na svou stranu, pozemní střelu si však pohlídal Čech. K tomu na druhé straně padl gól, ale Slepička jej vsítil rukou a branka neplatila. Při největším náporu deště spustil nový kotel „My chceme střechu!“ Hosté začali více faulovat, a tak i když při další akci vytlačoval střelu Filipko nad břevno, rozehrával pak od své branky, neboť byl opět atakován.

Od 60. minuty se začali diváci zlobit na pomezního rozhodčího, který černobílých útočníkům neustále mával ofsajd. („Rozhodčí je ošklivé káčátko“ JHappy) Svižný únik předvedl Polák a Dvořákovi nezbylo nic jiného, než ho složit na pažit. Ze standardky Liberec nic nevytěžil. Blýsklo se i na druhé straně, Jaromír Plocek však nakonec přestřelil branku. V 69. těsně vedle pravé tyče hlavičkoval Kisel. Plockovi záhy kdosi z protihráčů málem ukopl nohu, což sudí velkoryse přehlédl. Pomezní odmával další jihočeský ofsajd. Čtvrt hodiny před koncem byli více aktivní modří a domácí spíše bránili. Dynamu se nedařily kombinace, přihrávky po zemi končily u protihráčů.

Začátek poslední desetiminutovky byl ve znamení četného střídání. Mimo jiné i Zápotočný za Slepičku. A právě Zápotočný zůstal při jedné akci svého týmu úplně volný, a tak napřáhl a vypálil nechytatelnou bombu – 1:2. Černobílý tým pak zatlačil soupeře na jeho polovinu a intenzivně se snažil alespoň o vyrovnání. K bodu chyběl skutečně jen krůček, například jím mohla být i penalta, kterou však sudí neodpískal. Také pokus Lubomíra Myšáka, jenž zhatil liberecký obránce pohotovým vyhlavičkováním míče z branky. Bohužel tedy gól nepadl a tři body putovaly na sever. Hráči Dynama byli tak zklamaní, že zamířili po pozdravech se soupeřem rovnou do šatny.

Hodnocení hráčů:
Deník Sport: Filipko 5, Leština 4, Dvořák 5, Dobrotka 5, Pončák 4, Plocek 4, Vozábal 5, Chlebek 4, Němec 5, Kulič 5, Lafata 6
MF Dnes: Filipko 3,5, Leština 4, Dvořák 3, Dobrotka 1,5, Pončák 3, Plocek 3, Vozábal 2, Chlebek 3,5, Němec 4 (Gruber 3), Kulič 3, Lafata 3
Známka rozhodčího Gallo: delegát Lenfeld 6 (průměrný) Deník Sport 5 (průměrný)