Úřadující mistři z Liberce vyloupili Střelecký ostrov, když zvítězili 2:0. V první půli obstaral jediný gól Josef Šural, který ve vápně vystřihl perfektní nůžky. Ve druhé půli druhý gól do otevřené obrany Souza a zkáza Dynama byla na světě. Po prohře Jihočeši sklouzli do sestupového pásma.

Trenér Cipro poslal do boje totožnou jedenáctku s tou, která se představila na Spartě. Jihočechům se úvod utkání povedl lépe. Po rohovém kopu se ke střele tlačil Rýdel, ale jeho pokus byl zablokován. Záhy z levé strany centroval Hanzlík, ale Markovič míč lehce škrtl mimo branku. Poté převzal iniciativu Liberec. Šikovný Breznaník ostře centroval do vápna, kde balon nebezpečně proletěl okolo nabíhajících útočníků úřadujícího mistra.

Největší šanci úvodní dvacetiminutovky měl v jejím závěru Rudolf Otepka, který využil zaváhání Liulky v rozehrávce, vystřelil a brankář Bičík musel předvést tygří skok k vyražení střely na rohový kop. Bohužel udeřilo na druhé straně hned z první vážnější šance Slovanu. Nekrytý Vácha odcentroval do vápna, zde si míč zpracoval Josef Šural a krásnými nůžkami nedal Daňkovi šanci.

Krátce na úvodní trefu zápasu sáhl trenér Cipro ke střídání, Halamu nahradil v záložní řadě Emir Zeba. Domácí se z inkasované branky otřepali poměrně chvályhodně. Hanzlíkův centr do vápna si málem srazil do vlastní sítě stoper Karišik. Krátce před koncem prvního poločasu hlavičkoval po rohu Kelič, ale Daněk míč vyškrábl nad břevno. Záhy ještě ve vápně krásně kombinovali Novák, Markovič a Otepka, ale k pořádné střele se nakonec nedostali. I proto skončil první poločas těsným vedením Liberce.

Úvod druhého dějství nenabídl příliš odlišný obrázek, od závěru první půle. Severočeši zůstali stáhnutí v obranné ulitě a Dynamo se pouze těžko dostávalo do plných. V 55. minutě rozehrával trestný kop Otepka, míč vracel Markovič pro volného Rýdela, jehož střela z první šla vysoko nad branku. A tak znovu přišel trest. Po ztrátě míče šli hosté dva na jednoho a Souza dokonalou střelou zakončil tento rychlý útok.

Na nepřízniví stav reagoval kouč domácích jednoznačně, do hry poslal útočníky Řezníčka a Němce. Dynamo se snažilo dostat soupeře pod tlak, po obléhání šestnáctky vystřelil těsně vedle Otepka. Řezníček zakončil rychlý útok překvapivou střelou do Bičíka. Slovan si zkušeně hlídal náskok a Jihočeši nebyli schopni se dostat do pořádného tlaku.

V 90. minutě rozehrál Rudolf Otepka trestný kop pouze do tyče. Pak už Liberec Dynamo nepustil ani ke střele na branku a ze Střeleckého ostrova odvezl tři body. Jihočeši po prohře sklouzli do sestupového pásma. V sobotu je čeká duel v Brně (15.15, ČT4).

Němec František (72.)                 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Cipro (trenér Dynama): "Po prohře se mi samozřejmě nehovoří dobře. Až na samotný závěr, kdy bylo o vítězi rozhodnuto, jsme odehráli vcelku vyrovnaný zápas, ve kterém jsme dokonce měli i více slibných příležitostí než soupeř. Narozdíl od Liberce jsme je ale nedotáhli do konce. Liberec dvakrát vystřelil na bránu a dal nám dva góly. To se nám bohužels tává často. Dostáváme laciné góly a naopak na vstřelení gólu se hodně nadřeme. Čekáme na standardky, které nám nejdou, a při těch příležitostech, co si vypracujeme, nejsme v zakončení dostatečně důrazní."

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): "Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli a že vezeme do Liberce tři body. Přestože jsme vyhráli, náš výkon nebyl úplně optimální. Do vedení jsme se dostali krásnou brankou Šurala, ale jinak především v prvním poločase nás domácí hodně zlobili po jejich levé straně, kde byli hodně u míče Sandro a Otepka. Kdybychom byli ve druhém poločase při našich brejcích ještě efektivnější, mohli jsme přidat ještě další góly."