Před televizními kamerami ČT Sport dnes odehrálo Dynamo PCO velmi zajímavý zápas! I když vedlo v poločase již o tři branky, hostující Mělník dokázal stav během jedné minuty srovnat a utkání tak skončilo remízou 4:4!

Jihočeši vstoupili do zápasu více než skvělým způsobem. Lengyel potáhl po lajně míč, přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Benáta, ten se ještě zbavil obránce, aby ho v rozhodující chvíli fauloval Gabčo. Nařízenou penaltu proměnil bez větších komplikací David Radouch. Jen o minutu později zakombinovali Hačka s Jasanským a druhý jmenovaný navýšil skóre již na 2:0 pro Dynamo PCO. Domácí byli i nadále aktivní, Pouzar předložil míč Benátovi, který však vysoko přestřelil. V čase 8:10 zvyšovali jihočeši již na 3:0, zblokovanou střelu Hačky dorazil do prázdné branky opět David Radouch. Olympik poté zvýšil aktivitu, Beránek se však zaskvěl několika povedenými zákroky. Deset vteřin před koncem první části hry mohl ještě vedení navýšit Benát, zblokovanou střelu však vytěsnil Šanda na roh.

Do druhého poločasu vstoupil Olympik výborně a po čtyřiceti vteřinách snižoval Gabčo na 1:3. Během prvních pěti minut se hrál futsal nahoru dolů, ale ani střela domácího Radoucha a po něm hostujícího Gabča, stav utkání nezměnily. Ve 28. minutě předvedlo Dynamo PCO povedenou akci. Lengyel přijmul balon, který následně patičkou načasoval pro nabíhajícího Benáta, který si ještě položil hostujícího brankáře a střelou do prázdné branky vrátil jihočechům tříbrankové vedení. Jenom o pár chvil později však přišlo pro Dynamo PCO doslova katastrofálních 65 vteřin, během nichž inkasovali tři góly od hostujícího Vokouna a ve 31. minutě se tak začínalo od znovu. O minutu později mohlo být ještě hůře, Vokounova střela skončila totiž na tyči. V posledních pěti minutách zápasu chtěl každý z týmů strhnout vítězství na svou stranu a hrál se tak otevřený a zajímavý futsal. Nejprve zakončoval kapitán Pouzar, kterého vychytal brankář Šmejkal. Na opačné straně se zase blýskl domácí Beránek, když zastavil Gabčovu střelu. Následný brejk a střelu domácích vykopával z branky hostující Hrdina. Ve 36. minutě našel pěkným pasem Beránek Benáta, i proti němu však Šmejkal skvěle zakročil. Následnou brejkovou situaci hostujících zakončil Hrdina střelou pouze do Beránka. V čase 38:38 si domácí připsali již pátý akumulovaný faul a každý další tak znamenal výhodu desetimetrového kopu pro Olympik Mělník. Třicet vteřin před koncem ještě mohl rozhodnout Gabčo, hradbu domácích těl se mu však nepodařilo překonat. A tak divácky atraktivní utkání nakonec skončilo remízou 4:4.

V dalším kole přivítá Dynamo PCO dalšího aspiranta na titul, mužstvo AC Sparta Praha, futsalová Varta liga se tak přehoupne do své druhé poloviny. Utkání se odehraje znovu ve Všesportovní hale v sobotu 21.12. od 19.00 hodin!

Petr Benát, Dynamo PCO

"Do utkání jsme vstoupili výborně a během deseti minut jsme zaslouženě vedli o tři branky. Stejně aktivní jsme chtěli být i ve druhé části hry, bohužel Olympik hned v úvodu snížil a byl to on, kdo udával tempo hry. Ačkoliv se nám ještě podařilo odskočit na rozdíl tří branek, přišla ona katastrofální minuta, během níž jsme inkasovali tři zbytečné branky. Je třeba však toto přijmout, ocenit sílu Olympiku především ve druhé půli a z chyb se poučit. Troufnu si říct, že se hrálo zajímavé utkání, které se divákům muselo líbit a věřím, že příště budeme schopni po podobném průběhu zápas dovést do vítězného konce."