Smolně zakončili futsalisté Dynama první polovinu sezony. Na domácí palubovce prohráli s Ústím 1:2, když o osudu utkání rozhodla kontroverzní branka hostů vstřelená dvě vteřiny před koncem.

Úvodní minuty patřily hostujícímu Rapidu. Ve 4. minutě byl nejblíže brance Souza, který na zadní tyči nedokázal zakončit nástřel a nechal tak vyniknout domácího Křížka. V 8. minutě mohli jít do vedení domácí, když nástřel Pouzara Klečka v pádu vyškrábnul na roh. Domácí byli hodně aktivní, střelu Pecky vykopl z brankové čáry Zápotocký. Hosté si svou aktivitou nevytvářeli pouze brankové příležitosti, v určitých momentech byli až příliš aktivní a za první poločas posbírali pět akumulovaných faulů. Domácí tuto příležitost ale nedokázali využít.

Do konce poločasu si vytvořili větší převahu domácí, nicméně hostující Klečka svůj tým ve správnou chvíli podržel. V samém závěru poločasu Souza nastřelil břevno!

Druhý poločas začal lépe pro hosty. Ve 24. minutě si Ostrák navedl z levé strany míč, vypálil a jeho zblokovaná střela doskákala za padajícího Křížka – 0:1. Domácí branka nakopla, aktivita se zvýšila, kýžená branka ale stále nepřicházela. Hosté měli hned dva pokusy v rozmezí jedné minuty trefit prázdné zařízení. Cizinec Souza, ani jeho krajan Pedro své příležitosti nevyužili. Ve 36. minutě se Dynamo dočkalo. Po faulu Pedra se k přímému kopu postavil Pecka. Ten z 15 metrů trefil jediný volný prostor Klečkovi branky, kde stál Pouzar, který srovnal na 1:1.

Oba celky předvedly takticky kvalitní utkání, které dostalo šrámu v jeho samotném závěru. Po kontroverzní situaci, kdy Pouzar na polovině hřiště obdržel ránu do obličeje, tu rozhodčí přešel bez povšimnutí. Hosté se tak dostali do brejkové situace, kterou napoprvé nedokázali využít. Odrazem se znovu dostali k míči a po kombinaci, na jejímž konci byl osamocený Pedro, rozhodli o svém vítězství dvě vteřiny před koncem utkání.

Závěr zápasu byl okořeněn i červenou kartou pro domácího Křížka za nesportovní chování a po několika žlutých kartách, jak na straně hostů, tak na straně domácích. Z pohledu nestranného diváka se jednalo o nezvládnutý závěr hned z několika pohledů.

Pro tento rok má Dynamo kompletně odehráno a může se tak v zimní pauze připravit na nadcházející druhou polovinu soutěže, kterou odstartuje 7. 1. na půdě České Lípy.

Radim Pouzar (hráč Dynama): „Bohužel i v tomto utkání jsme si vypili kalich hořkosti až do dna. Jako už několikrát v této sezóně. Hodnocení již bez emocí. Jednalo se o utkání, které bylo naprosto vyrovnané. Ústí prokázalo kvalitu, ale i my jsme dokázali soupeře přehrávat. Bohužel, co mě absolutně znechutilo, byl závěr utkání. Rozhodčí nedokázali potrestat úder loktem hráče hostí a následně jsme dostali dvě sekundy před koncem rozdílovou branku. A co nastalo poté mi přijde jako absolutní ztráta pokory a nerespekt vůči našemu týmu a českým hráčům obecně. Pokud je tohle směr, kterým se chce sport, potažmo futsal jako profesionální organizace ubírat, nechci v něm pokračovat. Soupeři gratuluji k vítězství.“

Matěj Čapek (hráč Ústí): „Věděli jsme, že nás čeká v Českých Budějovicích těžký zápas, což se také potvrdilo. Bohužel nás celý zápas trápila koncovka a střelecká efektivita. To mělo za následek, že zápas byl otevřený až do úplného konce. Jsem rád, že jsme koncovku utkání zvládli a připsali si velice důležité tři body, které nám dodají klid do další práce.“