První ze dvou venkovních zápasů nové sezony má za sebou futsalový tým SK Dynamo PCO Č. Budějovice. Druholigovou premiéru na severu Čech proti Pampuchu Liberec měl skvěle rozehranou, vedl již 4:1, ale domácí z penalty snížili, vrátili se zpátky do hry a skóre nakonec strhli na svou stranu v poslední minutě z druhé penalty.

Souboj nováčků začali daleko lépe Budějovičtí. Od prvních minut měli velkou převahu a po sedmi minutách si vytvořili třígólový náskok. Už ve 2. minutě potrestal chybující obranu Severočechů Radim Pouzar, který za dvě minuty nastřelil tyč. V 7. minutě nejprve zúročil důraz Stanislav Peterek a ještě v téže minutě přidal třetí gól Jakub Hric. Domácí obrana byla v jednom kole. Zakrátko Lengyelovu střelu vytěsnil brankář na břevno. Už po deseti minutách se domácí vyfaulovali nasbíráním pěti akumulovaných faulů.

Liberci se podařilo ve 12. minutě prudkou ranou snížit na 1:3, ale pak znovu zazvonilo břevno za domácím gólmanem a převahu zužitkoval po rychle rozehraném rohu opět Pouzar. Za dvacet vteřin domácí pošesté faulovali a Benát mohl z desetimetrového kopu bez zdi zvýšit, ale brankáře Pampuchu nepřekonal. V závěru první půle (hraje se 2 x 20 minut) domácí snížili z penalty.

„Úvod a téměř i celý první poločas patřil našemu týmu a vedení 0:3 a 1:4 a nastřelené dvě břevna a dvě tyče napovídalo, že bychom měli v utkání zvítězit. Jenže diskutabilní penalta 25 vteřin před koncem prvního poločasu a snížení na 2:4 nabouralo náš herní projev,“ uvedl kapitán Dynama Radim Pouzar k průběhu prvního dějství.

Naděje Liberce mohl po přestávce definitivně pohřbít za samostatného úniku Lengyel, avšak skóre se měnilo až po půl hodině, kdy Pampuch dvěma rychlými góly po sobě srovnal na 4:4. Když už to vypadalo, že utkání spěje k dělbě bodů, pískala se proti Dynamu druhá penalta a z ní domácí rozhodli o šťastném vítězství. „Druhý poločas už byl poměrně vyrovnaný, domácím se po tlaku podařilo vyrovnat. Posledních osm minut jsme se opět vrhli vstřelit rozdílový gól a bylo k tomu hodně blízko. Domácí odolali, schylovalo se k zřejmě zasloužené remíze. Závěr ale patřil sudímu, který 22 sekund před koncem písknul naprosto směsnou druhou penaltu, kterou domácí využili a zvítězili 5:4,“ komentoval druhou dvacetiminutovku Pouzar.

Pro Dynamo to byla více než hořká premiéra. Ve slibně rozehrané partii nezískalo ani bod. „Mrzí nás hlavně první poločas, po kterém mělo být o osudu utkání rozhodnuto. Jedeme dál a hned v pátek zajíždíme do Kladna, což je aspirant postupu, kde budeme chtít získat první body ve 2. lize,“ věří Pouzar, že napodruhé už to černobílým vyjde.